کد خبر: DT-52206
تعداد بازدید: 235بازدید
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۵
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی:


وی از افزایش 8 درصدی اشتغال نیروهای بومی استان بوشهر در پارس جنوبی خبرداد و گفت: در فازهای 12، 15 و 16 پارس جنوبی و پتروشیمی‌های بوشهر و مرجان و دیگر صنایع پارس جنوبی سهم نیروهای بومی 70 درصد در نظر گرفته شده است.

مهدی یوسفی صبح امروز در جمع خبرنگاران در عسلویه با بیان اینکه روند اجرای فازهای پارس جنوبی تسریع یافته اظهار داشت: بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی فازهای پارس جنوبی با تلاش متخصصان، فازهای ساحلی و  خشکی منطقه پارس جنوبی با برنامه زمان‌بندی در حال تکمیل و افتتاح است به‌گونه‌ای که امسال ۵ فاز پارس جنوبی وارد مدار تولید می‌شود.

وی با اشاره به اینکه صنایع پایین دستی در منطقه پارس جنوبی روند اجرایی مطلوبی دارد افزود: طرح فراگیر پالایشی سیراف در راستای جلوگیری از خام‌فروشی اجرایی به عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی کشور در قالب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اجرایی شده است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با تشریح وضعیت نیروهای منطقه پارس جنوبی بیان کرد: اکنون بیش از ۶۰ هزار نفر در صنایع مختلف در پارس جنوبی مشغول به‌کارند که بیش از ۳۰ درصد آنها نیروهای بومی استان بوشهر هستند.

یوسفی با بیان اینکه بر اساس مصوبه سال ۱۳۸۴ باید ۵۰ درصد نیروهای پارس جنوبی  بومی استان بوشهر باشند خاطرنشان کرد: این مهم تاکنون محقق نشده ولی بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده با افزایش مهارت جویندگان کار زمینه به‌کارگیری نیروهای بومی در صنایع مختلف پارس جنوبی فراهم می‌شود.

وی از افزایش ۸ درصدی اشتغال نیروهای بومی استان بوشهر در پارس جنوبی خبرداد و گفت: در فازهای ۱۲، ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی  و پتروشیمی‌های بوشهر و مرجان و دیگر صنایع پارس جنوبی سهم  نیروهای بومی ۷۰ درصد در نظر گرفته شده است.

یوسفی با اشاره به اینکه طرح مهارت‌افزایی در منطقه پارس جنوبی اجرایی شده گفت: بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده با سرمایه‌گذاری ۱۴۰ میلیارد ریال نیروهای بومی استان بوشهر بر اساس نیازهای منطقه پارس جنوبی توانمندسازی و مشغول به‌کار می‌شوند.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین