یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶- 2017 November 19
کد خبر: DT-23945
تعداد بازدید: 97بازدید
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۴
پوری حسینی افزود: تا پایان امسال این مهلت 10ساله به پایان می‌رسد و اطلاعات سود سهام عدالت در نیمه اول سال آینده برای سازمان خصوصی سازی مشخص خواهد شد.

میرعلی اشرف پوری حسینی افزود: از سال ۸۵ سهام ۶۱ شرکت دولتی به ۴۷ میلیون نفر به‌عنوان سهام عدالت واگذار شد.

وی گفت: از همان سال مقرر شد یک‌میلیون تومان به‌ازای سهم واگذاری از محل سود تأدیه شود.

پوری حسینی افزود: تا پایان امسال این مهلت ۱۰ساله به پایان می‌رسد و اطلاعات سود سهام عدالت در نیمه اول سال آینده برای سازمان خصوصی سازی مشخص خواهد شد.

وی گفت: به‌طور میانگین تا امروز حدود ۳۲ درصد از بدهی یک‌میلیون تومانی مشمولین سهام عدالت با سودهای این سهام تأدیه شده است و ما امیدواریم تا نیمه اول سال آینده این رقم به حدود ۵۰ درصد افزایش یابد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان خصوصی سازی افزود: اگر وضع اقتصادی کشور بهبود یابد و شرکت‌ها بسیار سودده شوند، امیدواریم این رقم به ۵۵ تا ۶۰ درصد هم برسد.

پوری حسینی گفت: در قانون برای ۲ دهک کم‌درآمد جمعیت کشور ۵۰ درصد تخفیف قائل شده‌اند بنابراین با احتساب حدود ۵۰ درصد سود سهام عدالت تا سال آینده صددرصد سهام این ۲ دهک آزاد می‌شود.

وی افزود: بقیه مشمولان ۶ ماه فرصت دارند تا پول بدهی خود را واریز کنند تا بتوانند سهام خود را در اختیار بگیرند.

پوری حسینی گفت: چون سهام به قیمت ۹ سال قبل در اختیار مشمولان قرار گرفته شده الآن شاید ۲ یا ۳ برابر افزایش قیمت پیدا کرده باشد بنابراین پول بدهی واریزی نیز به قیمت سهام ۹ سال قبل خواهد بود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان خصوصی سازی افزود: سازمان خصوصی سازی امیدوار است بتواند در شهریور سال آینده به همه ۴۷ میلیون سهامدار سهام عدالت صورت حساب مالی ارائه دهد و با احتساب ۶ ماه فرصت تسویه بدهی مشمولان عملاً واگذاری سهام عدالت به سال ۹۶ موکول می‌شود.

سهام عدالت به هیچ عنوان خرید و فروش نشود

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: به‌شدت توصیه و نهی می‌کنیم که هیچ کس سهام عدالت را خرید و فروش نکند چون برگه‌هایی که در دست مردم است سهم نیست و فقط یک ورقه ثبت نام است و ارزش دیگری ندارد.

پوری حسینی افزود: اگر این برگه آتش بگیرد و یا گم بشود و یا به فروش برسد هیچ مهم نیست چون مشخصات مشمولین سهام عدالت در فایل سازمان خصوصی سازی وجود دارد و ما نیازی به برگه‌های ثبت نام نداریم.

وی گفت: مخاطب ما تا مرحله واگذاری سهام عدالت فقط شخص ثبت‌نام شونده است و اگر مشمولین به هر دلیل و با هر ترفندی امضا دهند: “ما حق و حقوق خود را به کس دیگری واگذار کرده‌ایم” برای ما بی‌اعتبار است.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان خصوصی سازی افزود: ما سهام عدالت را تنها به شخص ثبت‌نام شونده در فایل سازمان خصوصی سازی، می‌دهیم و اگر شخصی برای خود تعهد ایجاد کند بعداً باید با دست خود سهام را به شخص خریدار منتقل کند و ما هیچ سهمی را از هیچ مشمولی به هیچ کس دیگر منتقل نخواهیم کرد و فقط به خود ثبت‌نام شونده در سازمان خصوصی سازی سهم واگذار می‌شود.

پوری حسینی گفت: به مردم عزیز توصیه می‌کنیم در قبال برگه‌های ثبت نام سهام عدالت نه کسی پولی بدهد و نه بگیرد زیرا متضرر خواهد شد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین