کد خبر: DT-28626
تعداد بازدید: 44بازدید
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۴
<span class="intro-text">معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: سند امنیت غذایی استان بوشهر تدوین و عملیاتی می‌شود.</span>

فتح‌الله حقیقی پیش‌ازظهر یکشنبه در سمینار تازه‌های تغذیه در پیشگیری و درمان بیماری‌ها در بوشهر اظهار داشت: با اجرای طرح تحول سلامت شاهد ارتقای شاخص‌های سلامت هستیم و در استان بوشهر نیز این طرح روند مطلوبی دارد.

وی توجه به بخش سلامت را به عنوان یکی از اولویت‌های مهم دولت عنوان کرد و ادامه داد: در سال‌های اخیر شاهد افزایش رضایت‌مندی مردم از ارائه خدمات درمانی هستیم که این رضایت نتیجه اجرای طرح تحول نظام سلامت است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر به اهمیت بسیار بالای تغذیه صحیح اشاره کرد و بیان کرد: سند امنیت غذایی برای نخستین بار در استان بوشهر تدوین و عملیاتی می‌شود و امیدواریم به نتایج مورد نظر در این زمینه دست یابیم.

وی ادامه داد: باید از همه ظرفیت‌ها برای بهبود شاخص‌های بهداشتی و درمانی در استان بوشهر استفاده کنیم تا به وضعیت مطلوب و ایده‌آل در بخش سلامت استان دست یابیم.

لزوم تغییر سبک زندگی مردم استان بوشهر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: بهداشت و پیشگیری به عنوان یکی از مهمترین موضوعات در بخش سلامت مد نظر است و در استان بوشهر نیز در این راستا حرکت می‌کنیم.

علیرضا رئیسی از تلاش برای پیشگیری‌ از بیماری‌هایی همچون دیابت، تالاسمی، دیالیز و قلبی و عروقی در استان بوشهر اشاره کرد و افزود: موفقیت بخش سلامت در کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها است.

وی به تلاش مستمر دولت برای بهبود وضعیت شاخص‌های سلامت اشاره کردو افزود: اجرای طرح نظام تحول سلامت علاوه بر بهبود ارائه خدمات درمانی، کاهش هزینه درمانی را نیز در پی داشته است که این موضوع باعث رضایت‌مندی مردم از این خدمات شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به قرار گرفتن استان بوشهر در منطقه ناامن غذایی، بیان کرد: آموزش مصرف غذای سالم، ترویج فرهنگ تغذیه سالم و تنظیم سند امنیت غذایی نقش مهمی در بهبود وضعیت تغذیه خواهد داشت.

وی با اشاره به تحرک پایین مردم استان بوشهر، اضافه کرد: استان بوشهر جزو استان‌های اول در مصرف دخانیات و به ویژه قلیان است که باید در روش زندگی مردم تغییرات اساسی ایجاد شود.

لزوم توسعه برنامه‌های آموزشی تغذیه

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر نیز به نقش بیار مهم اطلاع‌رسانی در بهبود وضعیت سلامت جامعه اشاره کرد و گفت: باید تلاش شود که آگاهی‌بخشی بیشتری در مورد بهداشت و سلامت به مردم صورت بگیرد.

فاطمه دهقانی ادامه داد: ارتقای سطح سلامت جامعه نیازمند استفاده از الگوی غذای سالم است که باید این مهم به خوبی مورد توجه قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: آموزش نقش بسیار مهمی در فرهنگ‌سازی دارد و باید کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی مختلفی برای آشنایی مردم با این علوم برگزار شود.

ترویج اطلاعات غلط غذایی در شبکه‌های مجازی

دکتر سعید نجف‌پور از متخصص تغذیه بوشهر نیز با بیان اینکه بسیاری از اطلاعات غلط در مورد مسائل بهداشتی و درمانی و تغذیه در شبکه‌های مجازی پخش می‌شود، بیان کرد: این اطلاعات غلط باعث سردرگمی افراد می‌شود.

وی با بیان اینکه عدم استفاده از روش‌های صحیح تغذیه باعث بروز پوکی استخوان در افراد می‌شود، افزود: برای اینکه نسلی سالم و بانشاط داشته باشیم، باید رفتارهای تغذیه‌ای جامعه اصلاح شود.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین