کد خبر: DT-31613
تعداد بازدید: 85بازدید
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۴
پايگاه خبري نشنال‌اينترست، فهرستي از برخي سلاح‌هاي روسيه تهيه کرده که ترکيه را به عقب‌نشيني و اجتناب از رويارويي نظامي با روسيه متقاعد مي‌کند.
به گزارش دلیران تنگستان به نقل از مشرق ، اقدام آنکارا در روز سه‌شنبه براي انهدام يک فروند جنگنده سوخو ۳۴ روسيه، به تيتر يک رسانه‌ها تبديل شد و عده‌اي اين گمانه‌زني را مطرح کردند که اين حادثه ممکن است به تقابل نظامي دو کشور منجر شود.

پايگاه خبري نشنال‌اينترست، فهرستي از تجهيزات نظامي و سلاح‌هاي روسيه تهيه کرده که ترکيه را به عقب‌نشيني و اجتناب از رويارويي نظامي با اين کشور ترغيب مي‌کند.

در گزارش پايگاه نشنال‌اينترست، اشاره‌اي به موشک‌هاي بالستيک يا سلاح‌هاي هسته‌اي تاکتيکي روسيه اشاره نشده و تنها تسليحاتي که براي عمليات نظامي محدود مد نظر هستند، مانند بمب‌افکن‌ها، کروزرهاي مجهز به موشک‌هاي هدايت‌شونده و سامانه‌هاي جنگ الکترونيکي را شامل مي‌شوند.

جنگنده‌هاي سوخو ۳۴ که آزمون نظامي‌اش را در سوريه پس داده، اولين تجهيزات جنگي‌اي هستند که به ذهن خطور مي‌کنند. اين جت‌هاي نسل چهارم، که اولين بار در مارس ۲۰۱۴ مورد بهره‌برداري قرار گرفتند قرار است جايگزين سوخو ۲۴ شوند.

در گزارش نشنال‌اينترست اشاره شده سوخو ۳۴ بر خلاف جنگنده‌هاي اف ۱۶ ترکيه، قابليت حمل سلاح‌ها و سوخت بيشتر دارند. روسيه در حال حاضر ۸۰ سوخو ۳۴ دارد که حدود ۱۵ فروند از آنها در سوريه مستقر است.

سوخو ۳۴ نزديک ۴۰ ميليون دلار قيمت دارد و مي‌تواند با سرعت حداکثر ۱۲۰۰ کيلومتر در ساعت پرواز کند. حداکثر برد آن ۲۵۰۰ مايل، بدون سوخت‌گيري است.

نشنال‌اينترست مي‌نويسد در صورتي که موشک‌هاي هوا به هواي AA-10 و AA-12 سوخو ۳۴ را در نظر بگيريم، توان جنگي آن بيشتر معلوم مي‌شود. برد عملياتي موشک‌هاي AA-12 بر روي سوخو ۳۴ برابر با ۶۸ مايل است، در حالي که موشک‌هاي AIM-120 AMRAAM جنگنده‌هاي ترکيه، ۳۰ مايل بُرد دارند.

جمرهاي (نوفه‌ساز) زمين‌پايه کراسوکا-۴
سکوي اخلالگر «کراسوکا – ۴» آخرين نسخه سامانه جنگ الکترونيکي است که از سال ۲۰۱۴ عملياتي شده است. اين سامانه براي ايجاد اخلال در رادارهاي زميني و رادارهاي هوايي از جمله واحدهاي «آواکس» طراحي شده است.

برد عملياتي اين نوفه‌سازها ۱۹۰ مايل است و قابليت اخلال دائمي دستگاه راديو – الکترونيک را دارد. گفته مي‌شود نيروهاي روسي متسقر در سوريه يک جمر کراسوکا ۴ دارند. به نوشته نشنال‌اينترست، اين سامانه‌ها مي‌توانند هواپيماهاي نيروهاي هوايي ترکيه را «کور کنند» و با دشوار کردن ترسيم نقشه هوايي از شرق درياي مديترانه و سوريه براي آنها عمليات در برابر روس‌ها را تضعيف کند.

ناوهاي کلاس اسلاوا
اين کروزرها به ۱۶ موشک ضد ناو «بازالت P-500»،ب ۶۴ سامانه دفاع موشکي اس – ۳۰۰ و دو موشک زمين به هواي کوتاه برد OSA-M رادارهاي سه بعداي جستجو و رصد مجهز هستند.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین