کد خبر: DT-23980
تعداد بازدید: 49بازدید
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۴
<span class="intro-text"> مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: در سال‌های اخیر سطح جنگل‌های استان بوشهر کاهش یافته است.</span>

حسین دلشب صبح یکشنبه در همایش تقدیر از جنگل‌بانان استان بوشهر اظهار داشت: جنگل‌ها دارای اهمیت و ارزش و جایگاه ویژه‌ای هستند و نقش بسیار مهمی در آب و هوا و محیط زیست دارند که باید به خوبی مورد توجه قرار بگیرند.

وی کاهش آلودگی‌های صوتی و همچنین جلوگیری از فرسایش خاک را به عنوان بخشی از مزایای جنگل‌ها عنوان کرد و ادامه داد: جنگل‌ها در مقالبه با انواع آلودگی‌ها و همچنین حفظ منابع آبی و گیاهی نقشی مهم دارند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر به تلاش ویژه دولت یازدهم برای حفظ و ارتقای وضعیت جنگل‌ها و محیط زیست اشاره کرد و افزود: دولت بر لزوم مدیریت مناسب زیست محیطی برای احیای توازن زیست محیطی کشور تاکید دارد.

وی اضافه کرد: از مهمترین اهداف راهبردی در بخش محیط زیست می‌توان به حفظ و احیای تنوع زیستی، پایداری عرصه‌های طبیعی، پایدارسازی کمی و کیفی آب و خاک و کاهش آلاینده‌ها اشاره کرد.

دلشب به برخی از مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان بوشهر اشاره کرد و گفت: از جمله نقاط طبیعی مهم استان می‌توان به منطقه مند، پناهگاه حیات وحش خارگ، منطقه حله، پارک ملی نایبند، پارک ملی نخیلو، کوه نمک جاشک و اثر طبیعی خارکو اشاره کرد.

وی با بیان اینکه استان بوشهر دارای بیش از ۳۳۴ هزار هکتار اراضی جنگلی است، اضافه کرد: حدود ۲۰ درصد از اراضی طبیعی استان را جنگل‌ها تشکیل می‌دهند ولی استان بوشهر به علت وضعیت آب و هوایی خود، جنگل غنی ندارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر بیان کرد: در سال‌های اخیر و بر اثر برداشت غیرمجاز سوخت روستایی و عشایری و تبدیل اراضی جنگلی به زمین‌های زراعی شاهد کاهش سطح جنگل‌های استان و فقر منابع طبیعی هستیم.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین