پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶- 2017 November 23
کد خبر: DT-37234
تعداد بازدید: 280بازدید
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۴
اخیرا فرمانده سابق کل ارتش به دیار باقی شتافت.

ارتش جمهوری اسلامی ایران نماد رشادت ها و پایمردی های بسیاری در دوران دفاع مقدس است و فرماندهان بسیاری از این نهاد نظامی در دوران دفاع مقدس از خود ایثار و فداکاری نشان دادند.

یکی فرماندهان آجا امیر سرلشکر ستاد “محمد سلیمی” فرمانده سابق کل ارتش و از رزمندگان و  فرماندهان دوران دفاع مقدس بود که در زمان جنگ تحمیلی و پس از آن نقش مهمی در توسعه فرهنگ مقاومت و شهادت داشت.

سرلشکر  “محمد سلیمی”  وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دوران جنگ تحمیلی بوده و دومین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران است که از خرداد ۱۳۷۹ و پس از امیر سرلشکر ستاد “علی شهبازی”  با ارتقاء درجه‌اش از سرتیپی به سرلشکری به فرماندهی ارتش رسید.

سرلشکر ستاد

وی که در زمان جنگ ایران و عراق مسئول دفتر مشاوره امام  خمینی  (ره ) در امور نظامی و مسئول ستاد جنگ‌های نامنظم بوده‌است یک روز پس از انتصاب به فرماندهی کل ارتش، نشان درجه یک  “نصر” را دریافت نمود. در شهریور ۱۳۸۴  امیر سرلشکر “عطاءالله صالحی”   جانشین وی گردید.

**گزیده جملات  “سرلشکر سلیمی”  در زمان حیات

**نظر سرلشکر سلیمی درباره نقش ایثارگران در امنیت جمهوری اسلامی ایران

امیر سرلشکر ستاد “محمد سلیمی” با اشاره به امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه غرب آسیا عنوان داشت: امنیت امروزمان را در منطقه مدیون خون شهدا هستیم .  وی ادامه داد: اگر امروز جنگ نرم، جنگ سايبری و هجمه رسانه‌ای عليه کشورمان وجود دارد مشکلاتی است که پيش‌روی هر انقلاب اصيل و دارای پيشرفتی  قرار می‌گيرد و با راه‌اندازی اتاق‌های فکر و ابتکار می‌توان با اين مشکلات مقابله کرده و کشور را به قله‌های  سعادت رساند.

سرلشکر ستاد

** نظر سرلشکر سلیمی درباره  حملات اسرائیل در منطقه

“امير سرلشكر محمد سليمي” درباره حملات ارتش اسرائیل  اظهار داشت: حمله رژيم صهيونيستی به سوريه برای تحت الشعاع قرار دادن آبروريزی  جنگ ۸ روزه بود، زيرا وقتی كه بحث سوريه مطرح شود اين آبروريزی  كم‌رنگ می‌شود.

وی ادامه داد:  اين رژيم در جنگ ۸ روزه با ذلت شكست خورد، اكنون با اين اقدامات درصدد اين است كه خاطره اين خواری  و ذلت را از اذهان ببرد.

**سرلشکر سلیمی در دهم بهمن ماه ۹۴ به دیار باقی شتافت

امیر سرلشکر ستاد “محمد سلیمی” مشاور فرمانده معظم کل قوا و از فرماندهان آجا در تاریخ دهم بهمن ماه ۹۴ به دیار باقی شتافت. جانشین معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش گفت مراسم تشییع پیکر و ختم فرمانده سابق کل ارتش جمهوری اسلامی ایران متعاقبا اعلام می شود.

سرلشکر “سلیمی” که در دوران دفاع مقدس و پس از آن همواره  در راه خدمت به کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی گام برمی داشت به دیار باقی شتافت ؛ اما در جملات خود در زمان حیات حمایت از ولایت فقیه را از مهمترین راهبردها می‌دانست.

انتهای پیام/

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین