کد خبر: DT-54213
تعداد بازدید: 194بازدید
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۵
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر گفت: بودجه سال 96 این استان در لایحه پیشنهادی دولت به مجلس پنج هزار و 60 میلیارد و 700 میلیون ریال است که از نطر سرانه جمعیتی رتبه دوم در میان استانهای کشور را به خود اختصاص داده است.
رضا عوض پور افزود: این میزان بودجه پیشنهادی استان در لایحه بودجه سال ۹۶ شامل تملک دارایی، ۲درصد نفت و گاز و قانون استفاده متوازن است که نسبت به بودجه امسال ۹٫۵ درصد رشد نشان می دهد.

وی اضافه کرد: از نظر سرانه اعتبارات عمرانی استان بوشهر نسبت به جمعیت، در سال ۹۶، در میان ۳۱ استان کشور در رتبه دوم قرار دارد و این در حالی است که این استان از حیث جمعیت رتبه ۲۴ کشور را داراست.

عوض پور ادامه داد: از لحاظ سرانه اعتبارات عمرانی استان نسبت به مساحت، در سال ۹۶ در رتبه پنجم قرار گرفته در حالیکه استان از نظر مساحت در جایگاه ۱۹ کشور قرار دارد.

وی افزود: در مجموع مقایسه رتبه کلی استان بر حسب مبلغ نشان می دهد که رتبه استان نسبت به سال گذشته تغییری نداشته و همچنان در رتبه ۱۰ کشور در میان ۳۱ استان قرار داریم.

عوض پور گفت: بودجه اختصاصی استان بوشهر نسبت به سایر استانها که هم از حیث جمعیت و هم وسعت، بالاتر از استان بوشهر قرار دارند، در جایگاه مناسبی است.

وی بیان کرد: استان بوشهر در بخش اعتبارات ۲ درصد نفت و گاز هم در بودجه سال ۹۵و هم در لایحه سال ۹۶در رتبه دوم کشور قرار گرفته است.

عوض پور بیان کرد: از سال ۸۵ با تصویب برنامه چهارم توسعه توسط دولت وقت، اعتبارات ۲ درصد نفت و گاز در قالب بودجه سنواتی (لوایح بودجه) گنجانیده شده است و به عبارتی اعتبارات استانی مندرج در قوانین بودجه از سال ۱۳۸۵ تاکنون از سه بخش شامل تملک داریی استانی، ۲ درصد نفت و گاز و اعتباراتی که برای برطرف کردن نامتوازن بودن، اختصاص می یابد، تشکیل شده است.

وی یادآور شد: با توجه به پیگیری های کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، نظر مساعد و حمایتی سازمان برنامه و بودجه کشور، و تأکید دکتر روحانی همانطور که رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نیز در خوزستان اعلام کرد، امیدواریم در لایحه احکام دایمی برنامه ششم و لایحه بودجه ۹۶، شاهد افزایش ۲ درصد نفت و گاز به ۳ درصد باشیم.

عوض پور اظهارکرد: در صورت تحقق این مهم حدود یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به بودجه ۹۶ استان بوشهر افزوده خواهد شد.

وی یادآورشد: بطور قطع این ارتقا مختص استان خوزستان نخواهد بود و شامل همه استانهای نفت و گازخیز و از جمله استان بوشهر خواهد شد.

منبع: ایرنا
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین