کد خبر: DT-25106
تعداد بازدید: 435بازدید
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۴
با دعوت از همه رسانه های مجازی و نوشتاری مهندس یوسفی و روابط عمومی پارس جنوبی در گرامی داشتن خبرنگاران سنگ تمام گذاشتند. بهترین مراسم بزرگداشت در سال جاری همین مراسم بود. انتقادهای بعضی رسانه ها گلایه پدر و پسری است. یوسفی و مجموعه کاریشان یک پا خبرنگارند
مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از آمادگی و برنامه ریزی وزارت نفت برای توسعه میدان گازی پارس شمالی در شرایط پسا تحریم خبر داد.بر اساس این گزارش ؛ در آیین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه استان بوشهر که امروز با حضور خبرنگاران در سالن آمفی تئاتر این سازمان برگزار شدمهدی یوسفی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی و همه شهدای رسانه گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه در تمامی گذرگاه های حساس و  تاریخی کشور همواره در کنار مردم و نظام بودند .

در این آئین از مهرداد جشنی پور، عبدالحسین قاسمی ، بتول سهراب پور ، فریبا کرمی و دو خانم از خبرنگاران شانا و نفت نیوز که آثار ارسالی آنها به دبیرخانه این همایش که پیش از این توسط سازمان منطقه ویژه انرژی پارس فراخوانی شده و پس از بررسی به عنوان آثار برتر شناخته شده بود به شکل ویژه ای تجلیل به عمل آمد و در کنار قدردانی از چند سایت خبری و هفته نامه های استان و روزنامه بامداد جنوب به عنوان تنها روزنامه استان ، از سایت نخل تقی نیوز نیز به مدیریت احمدزاده به عنوان سایت برتر جنوب استان بوشهر تقدیر به عمل آمد.

مهدی یوسفی ؛ مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس

* نقش رسانه ها در جامعه به عنوان رکن چهارم دموکراسی را بسیار مهم و حساس است.رشد و پیشرفت رسانه ها در هر کشور موید میزان پیشرفت آن کشور در عرصه های مختلف سیاسی ،اجتماعی،اقتصادی و فرهنگی است و رسانه های در این زمینه نقشی بی بدیل دارند.

آیین تجلیل از خبرنگاران استان بوشهر 3

*۸ دردصد از ذخایر کاز جهان در میدان مشترک پارس جنوبی قرار گرفته است. این منطقه بزرگترین منطقه تخصصی صنایع نفت و گار در جهان است که این منطقه در سال ۱۳۷۷ به منظور برداشت از منابع نفت و گاز میدان گازی پارس جنوبی تاسیس شد .

* میزان تولید گاز از میدان مشترک پارس جنوبی در سال گذشته ۳۵ درصد افزایش یافت به گونه ای که در اسفند ماه سال گذشته با حضور رییس محترم جمهور  این فاز که معادل سه فاز متعارف است به طور رسمی افتتاح شد و با بهره برداری از آن ظرفیت تولید گاز کشور روازنه ۸۱ میلیون متر مکعب  افزایش یافت.

*برای سال ۹۴ افزایش یکصد میلیون متر مکعبی تولید گاز هدف گذاری شده است و امیدواریم در سال ۹۶ با بهره برداری کامل از فاز های باقیمانده ، پرونده پارس جنوبی بسته شود و  با بهره برداری کامل از فاز های میدان مشترک پارس جنوبی بتوانیم به سهم شایسته ای از برداشت گاز در برابر کشور رقیب دست یابیم.

*تولید محصولات مختلف در مجتمع های پتروشیمی منطقه ویژه پارس سهم عمده ای در چرخه ارزش افزوده دارند به طوری که از ۳۰ مجتمع پتروشیمی که در منطقه پیش بینی شده است تاکنون ۱۲ مجتمع به بهره برداری رسیده است و امیدواریم طی سال های آینده با توجه به جایگاه پترشیمی ها در جلوگیری از خام فروشی دیگر مجتمع ها نیز به بهره برداری برسند.

آیین تجلیل از خبرنگاران استان بوشهر 2

*با اشاره به محصولات تولیدی منطقه و صادرات  آن از گمرک منطقه ویژه پارس در سال گذشته ، طی سال گذشته۱۹ میلیارد دلار کالا از گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به خارج از کشور صادر شده است که این میزان صادرات نسبت به سال ۹۲ از حیث وزن ۲۷ درصد و از لحاط ارزش ۲۶ درصد افزایش را نشان می دهد.

*در سه ماهه نخست امسال ٣ میلیارد و ٢٩٤ میلیون و ٢٦١ هزار و ٥٦٧ دلار کالا از گمرک منطقه ویژه پارس به خارج از کشور صادر شده است که این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل ٣١ درصد رشد نشان می دهد.

*پیشرفت صنعت نفت در طرح های توسعه ای پارس جنوبی در شرایط تحریم محقق شده است که آمارهای رسمی نشان می دهد بهره برداری از هر فاز در پارس جنوبی یک در صد به تولید ناخالص ملی خواهد افزود که انشاالله پس از تکمیل پروژه های توسعه ای پارس جنوبی ۱۲۰ میلیارد دلار(با احتساب هر بشکه نفت ۵۰ دلار) برای کشور در آمد زایی خواهد داشت.

آیین تجلیل از خبرنگاران استان بوشهر 4

*وزارت نفت برای شرایط پسا تحریم در آمادگی کامل به سر می برد . توسعه میدان مشترک پارس جنوبی و همچنین میدان مستق پارس شمالی از اولویت های وزرات نفت در این زمینه است و امیدواریم از این شرایط نهایت بهره وری را داشته باشیم.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در نشست خبری

*در پاسخ به پرسشی در خصوص جذب نیروهای بومی در شرکت های مستقر در منطقه؛ طی یک سال گذشته ۷ آزمون استخدامی شرکت های مستقر در منطقه را  در استان برگزار کردیم تا بتوانیم در این زمینه نظارت بیشتری داشته باشیم و گام های موثری نیز در این زمینه برداشته شد.

* با نظارتی که از سوی این سازمان در آزمون استخدامی پتروشیمی بوشهرصورت داد ۷۱ درصد از نیروهای بومی در این پتروشیمی جذب شدند و همچنین ۵۰دردصد از پذیرفته شده های آزمون استخدامی پتروشیمی تخت جمشید از میان داوطلبان بومی بوده است که این امر با پیگیری و نظارت مستمر سازمان محقق شده است.

آیین تجلیل از خبرنگاران استان بوشهر 13

* با اشاره به تقاضای شرکت اوبکو برای جذب ۳۰ نفر کارشناس شیمی ؛ همه این ۳۰ نفر از میان فارغ التحصیلان بومی استان به این شرکت معرفی که همه آنان جذب و بکار گیری شدند.

* در مورد شهرستان عسلویه تا پیش از سال ۹۳ فقط سه نفر در شرکت های مستقر در منطقه جذب شده بودند که خوشبختانه با برنامه ریزی و رایزنی هایی که طی یک سال گذشته صورت گرفت توانستیم  مراحل جذب ۳۳ نفر از میان کارجویان شهرستان عسلویه را نهایی کنیم که در حال حاضر همه آنها مشغول کار هستند.

آیین تجلیل از خبرنگاران استان بوشهر 22

* پیش بینی شده تا سال ۹۶ با بکارگیری حداکثر ظرفیت تولید گاز پارس جنوبی میزان برداشت و تولیدات خود را از کشور قطر از این میدان مشترک بیشتر کنیم.

*کشور قطر ۱۰ سال زودتر ازایران بهره برداری ازمیدان مشترک را آغاز کرده است. از۹ هزار و ۷۰۰ کیلومترمربع مساحت میدان مشترک گازی شش هزار کیلومترمربع متعلق به قطر بوده و مابقی متعلق به ایران است. مساحت میدان گازی قطر نسبت به ایران بیشتر است ولی این دلیلی نمی شود که میزان بهره گیری ما از آنها کمتر باشد.

آیین تجلیل از خبرنگاران استان بوشهر 24

* از ۱۰ فاز پارس جنوبی که تا سال ۹۲ به بهره برداری رسیده ۲۷۰ تا ۲۹ مترمکعب گاز برداشت می شد.ظرفیت سالانه پارس جنوبی برای تولید ثروت ۱۲۰ میلیارد دلار است،هم اکنون ظرفیت تولید گاز در پارس جنوبی روزانه ۴۵۰ میلیون مترمکعب است که این ظرفیت با احداث تمامی فازهای پیش بینی شده به ۸۰۰ مترمکعب گاز خواهد رسید.

* ۸۰۰ میلیون مترمکعب گاز بسیار فراتر از ظرفیت مصرف داخلی است که باید تبدیل به محصولات پتروشیمی و در نهایت به محصولات تکمیلی صنایع پایین دستی تبدیل شوند.

*در حوزه میعانات گازی در فاز یک پارس جنوبی پیش بینی شده برای تولید بنزین به پالایشگاه ستاره خلیج فارس بندرعباس منتقل شود که ظرفیت آن ۳۶۰ هزار بشکه در روز است.

آیین تجلیل از خبرنگاران استان بوشهر 28

* در فاز۲ پارس جنوبی که در شهرستان کنگان واقع شده طرح فراگیر پالایشی سیراف با حضور هشت شرکت مختلف بخش خصوصی پیش بینی شده که ۴۸۰ هزار بشکه میعانات گازی را به نفت تولید کنند و مانع خام فروشی آن شوند.

*محصولات پارس جنوبی به ۲۹ کشور دنیا صادر می شود، در حوزه پتروشیمی سال گذشته ۲۰ میلیون تن محصول از منطقه ویژه انرژی پارس صادر شده که معادل ارزشی آن ۲۰ میلیارد دلار است.

شست خبری مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس 3

* در چهار ماهه نخست سال جاری در مقایسه با سال گذشته رشد ۳۰ درصدی محصولات صادراتی منطقه ویژه انرژی پارس جنوبی داشته ایم.

* برای دوران پسا تحریم نیز پیش بینی برای توسعه میادین جدید در مناطق شمالی تر استان بوشهر فراهم است که بموقع اطلاع رسانی آن صورت خواهد گرفت.

شست خبری مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس 51

*در ارتباط با میزان اعتبار پروژه های عمرانمی عام المنفعه سازمان منطقه ویژه انرژی پارس؛سال گذشته ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای پروژه های عام المنفعه پیش بینی شد ولی با این وجود ۴۰۰ میلیارد ریال برای پروژه های عام المنفعه هزینه شده است.

* در زمینه اقدامات زیست محیطی در پارس جنوبی؛ طرح مطالعات زیست محیطی این منطقه با مشارکت پژوهشکده وزارت نفت در دستور کار قرار گرفته است. سازمان های مردم نهاد فعال در موضوع زیست محیطی نیز چنانچه قصد مطالعه برای آسیب شناسی و حل مشکلات زیست محیطی منطقه دارند سازمان منطقه ویژه پارس نهایت همکاری را با آنها خواهد داشت.

شست خبری مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس 19

*در ارتباط با مصوبه دولت سابق در زمینه استخدام ۵۰ درصدی نیروهای بومی ؛ یکی از دلایل اصلی برای تحقق این مهم آموزش نیروی کارآمد و متخصص است که از بدو فعالیت خود در این سازمان بجد آن را دنبال می کنیم.در بعد فرهنگی سازی نیز نیاز است در مدارس استان بوشهر روی مقوله افزایش تمایل دانش آموزان به رشته های فنی فرهنگ سازی صورت بگیرد.

* تا پایان سال ۹۳ سهم واقعی اشتغال نیروهای بومی استان بوشهر در پارس جنوبی ۱۶ درصد گزارش شده که به طور با توافقنامه ای که بین این سازمان و سازمان فنی و حرفه ای منعقد شده این سهم در آینده افزایش پیدا خواهد کرد.

شست خبری مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس 11

شست خبری مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس 21

شست خبری مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس 17

شست خبری مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس 18

شست خبری مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس 47

شست خبری مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس 53

شست خبری مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس 30

شست خبری مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس 12

شست خبری مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس 38

شست خبری مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس 39شست خبری مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس 35

شست خبری مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس 24

شست خبری مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس 9

عکس:اسماعیل زارع

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 1 دیدگاه
در انتظار بررسی: 0
سمیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۹ مرداد ۱۳۹۴ در ۵:۵۸ ب.ظ
اینا دارن دیکته مینویسن ؟!!
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین