This domain has recently been listed in the marketplace. Please click here to inquire.

spamcheckr.com

کد خبر: DT-47878
تعداد بازدید: 77بازدید
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۵
در این نشست سالاری ضمن تشریح عملکردهای دولت در استان به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. چکیده ای از سخنان ایشان :

قرار است در روزهای آینده نشست های هم اندیشی با حضور نخبگان و کارشناسان در سطح استان و شهرستانها برگزار کنیم....

عادل دهدشتی فرماندار تنگستان  که درهمایش نخبگان  و توسعه بخش دلوار حضور داشت اظهار کرد:با یک رویکرد منصفانه که نمونه آن درتوزیع اعتبارات سالجاری شاهد آن بودیم، بخشهای مرکزی ودلوار با وحدت، همدلی و همراهی به سمت افق وآینده ای روشن گام بر خواهند.
دهدشتی افزود: در بحث بهای خدمات لجداران دربخش دلوار دنبال این هستیم که زیرساخت ها را در حوزه گمرکات تقویت کنیم.

1 (12)

به گزارش پایگاه خبری بیرمی فرماندار تنگستان در این همایش تصریح کرد : برای ارزیابی شرایط عمومی کشور باید ارزیابی کلی از عملکرد دولت در حوزه های مختلف داشته تا بتوانیم میزان موفقیت دولت تدبیر و امید را بسنجیم.
وی با بیان اینکه نگاه ما در بخش اقتصادی باید مبتنی برشاخص محوری وارزیابی باشد ادامه داد: بطور طبیعی نقاط ضعف ومشکلات بسیار زیادی دربخش های مختلف اقتصادی کشور وجود دارد که برای کارگزاران دولت هم پذیرفتنی است.
دهدشتی بیان کرد: درابتدای شکل گیری دولت تدبیر و امید نرخ رشد اقتصادی درکشور منفی۶٫۸ درصد بود و در یک شرایط تورمی بالای ۴۰ درصد قرار داشتیم که اگر به صورت طولانی ادامه پیدا می کرد به ورشکستگی اقتصادی می رسیدیم.
وی اظهارکرد: اما امروز براساس آمار و شاخص ها ازمراکز معتبر تاپایان سال درحوزه نرخ رشد اقتصادی به مثبت ۴ درصد یا بیشتر و درحوزه نرخ تورم به زیر۱۰درصد خواهیم رسید.
فرماندار تنگستان با بیان اینکه درحوزه تولید ناخالص با مشوق هایی که دولت در نظرگرفته انتظار می رود شاهد رونق تولید در کشور باشیم افزود: برخی افراد بیان می کنند کاهش نرخ تورم زیاد قابل لمس نیست، طبیعی است زمانی که یک دوره سخت اقتصادی بریک کشور می گذرد تا اثرات منفی آن از بین برود به دوران زیادی نیاز است.
دهدشتی اظهارداشت: زمانی که بخواهیم تاثیرات اقتصاد کلان روی اقتصاد خرد، زندگی، معیشت و رتزاق مردم را ببینیم نیازمند صرف وقت وانرژی وطی یک پروسه زمانی هستیم.
فرماندار تنگستان با بیان اینکه به شکل عمومی کشور در مسیر قانون مداری واقدامات مبتنی بر سند چشم انداز و برنامه محوری استوار است، گفت: یکی از مزایای که برجام برای کشور داشته کمک به وضع اقتصادی آن است
وی یادآورشد: درفضای برجام یک اصطلاح وجود داشت که این مذاکرات یک بازی برد برد است و تحت نظر و درایت مقام معظم رهبری با تدبیر رئیس جمهوری و دستگاه دیپلماسی هدایت شده است.
فرماندار تنگستان گفت: بر اثر نتیجه برجام امروز فروش نفت ایران که دریک مقطع زمانی به علت تحریم ها به ۸۰۰ هزاربشکه رسید بود به بالای دو میلیون۵۰۰هزاربشکه رسیده وبخش اعظمی ازکسری بودجه کشور ودرآمدهای ارزی را جبران کرده است و می توان اینها را از نقاط قوت برجام دانست.
وی ادامه داد: دغدغه های مقام معظم رهبری درمورد بی اعتمادی نسبت به طرف مقابل، بطور کامل بحق است و در این مسیر چالش هایی وجود دارد واین مهم اتحاد، همدلی وهمراهی همه مردم با هرنوع نگاه وسلیقه ای درهرجای این کشور برای استفاده حداکثری از ظرفیت های برجام و دنیای بعداز برجام را می طلبد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موقعیت بخش دلوار اظهار کرد: این بخش دارای ۷۵۰کیلومتر مربع وسعت و ۳۳ هزار نفر جمعیت، ۴۱ روستا و یک شهر است که بخش اعظمی از بافت جمعیتی آن روستانشین هستند.
دهدشتی بیان کرد: محورهایی که از گذشته برای توسعه بخش دلوار مشخص شده بویژه در دولت تدبیروامید در حوزه شیلات، آبزی پروری، صنایع مرتبط، بحث فناوری، تجارت، بازگانی، گردشگری، توریست وتولیدات کشاورزی تحت عنوان محصولات گلخانه ای است.
دهدشتی با بیان اینکه دربخش دلوار توریست و گردشگری ظرفیت های زیادی دارند ادامه داد: یکی از مناطق گردشگری این بخش، دلارام است که نیاز به اجرای زیرساخت ها، برنامه و جذب سرمایه گذار دارد.
وی بیان کرد: یکی ازمناطق گردشگری که درکمیته برنامه ریزی شهرستان اعتباراتی برای توسعه زیرساختها ازجمله راه دست رسی وروشنایی آن درنظر گرفته شد، منطقه نمونه گردشگری دلوار است که انتظار داریم در هفته دولت به بهره بهره برداری برسد.
فرماندار تنگستان با اشاره به میزان تلفات جاده ای ساحلی با توجه به ترافیکی که این مسیر در بخش دلوار دارد افزود: بزرگراه بوشهر به دیر نیز دردست اجراست و در آینده ای نزدیک به بهره برداری خواهد رسید اما با توجه به ترافیک وحساسیت جاده ساحلی موضوع تعریض، بهسازی و رفع نقاط حادثه خیز این مسیر دردستور کار قرارگرفته است که تلاش می کنیم در سال جاری اعتباراتی به این مسیر اختصاص داده شود.
دهدشتی با اشاره به مشکلات آب دربخش دلوار بیان کرد:مشکلات وکمبود آب دربخش دلوار بویژه روستاهای جنوبی این بخش در دستور کار و پیگیری است و اکنون احداث آبشیرین کن دربخش نهایی شده که عملیات اجرایی آن در اواخر مهرماه امسال آغاز خواهد شد.
وی اضافه کرد: بلوار خلیج فارس شهر دلوار در هفته دولت سال جاری بهره برداری می شود و برای احداث مخزن پنج هزار متر مکعبی آب این شهر اعتبار ویژه ای درنظر گرفته شده است.
فرماندار تنگستان به ساماندهی کالای ملوانی و ته لنجی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه میزان ارتزاق و معیشت مردم ازکالای ملوانی بویژه دربخش دلوار است، نشست های متعددی استاندار بوشهر پیرامون این موضوع داشتند که هم اکنون آیین نامه بار همراه ملوان در دست تدوین است و با تصویب هیات وزیران این موضوع ساماندهی می شود.
دهدشتی با بیان اینکه در سال جاری در مجموع ۱۵۰ میلیارد ریال به بخش دلوار اختصاص می یابد، افزود: ۱۲درصد ازاعتبارات ارزش افزوده برای تقویت بنیه علمی وآموزشی درشهرها و روستاها برای پرورش نخبگان، مدیران در سطح استان، شهرستان و بخش دلوار اختصاص یافته است که انتظار داریم با سرمایه گذاری در این بخش کمکی به آینده کشور باشد.
وی گفت: کنگره شهید رئیسعلی دلوارروز۱۱شهریور امسال درشهر دلوار برگزار می شود.

دهدشتی افزود: در بحث بهای خدمات لجداران دربخش دلوار دنبال این هستیم که زیرساخت ها را در حوزه گمرکات تقویت کنیم.
فرماندار تنگستان ادامه داد: همگرایی و هم افزایی در بخش دلوار یکی از موضوعاتی است که باید بیشتر تقویت شود.
وی با اشاره به اینکه آهنگ رشد در تنگستان ضعیف است ادامه داد: درخیلی از شاخص ها ازجمله راه، بهداشت ودرمان، جذب سرمایه گذا و بخش های متعدد دیگر که مورد ارزیابی قرارمی گیرد به نسبت میانگین وضعیت استانی این شهرستان وضعیت قابل قبولی ندارد.
دهدشتی گفت: تا زمانی که انتظاراعتبارات تملک دارایی استانی باشیم کاری به پیش نخواهیم برد هرچند کارهای خوبی صورت می گیرد ولی دردی را دوا نمی کند به همین دلیل در تلاش هستیم اعتبارات ملی درحوزه های مختلف جذب کنیم.

منبع روابط عمومی فرمانداری تنگستان

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین