کد خبر: DT-48332
تعداد بازدید: 251بازدید
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۵
با حضور استاندار بوشهر و رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور ساخت پایگاه امداد و نجات هوایی هلال احمر بوشهر در زمینی به مساحت 10 هکتار آغاز شد.
دکتر مصطفی سالاری در آیین آغاز ساخت پایگاه امداد و نجات هوایی هلال احمر بوشهردر جاده بوشهر به گناوه تقاطع حسن نظام با قدردانی از تلاش‌های جمعیت هلال احمر اظهار داشت:با توجه به اینکه شرائط استان بوشهر ساحلی که در طول سال سوانح دریایی رخ می‌دهد وجود پایگاه امداد نجات هوایی هلال احمر در این استان امری مهم و ضروری است.

دکتر سالاری استان بوشهر را از مناطق مهم و حساس دانست و خاطر نشان کرد: استقرار صنایع مهم در استان بوشهر که برای کشور مهم است استقرار پایگاه امداد و نجات هوایی هلال احمر در اولویت قرار دارد.

استاندار بوشهر با قدردانی از توجه سازمان امداد و نجات هلال احمر در ایجاد پایگاه امدادرسانی هوایی در بوشهر خاطر نشان کرد: این مرکز امدادی در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار درمرکز استان بوشهر اجرایی شده که پیش بینی می‌شود در مدت یک تا ۱٫۵ سال فاز نخست آن تکمیل شود.

دکترسالاری  از استقرار بالگرد پیشرفته امدادی در بوشهر خبرداد و تصریح کرد: درراستای راه‌اندازی پایگاه امداد و نجات هوایی هلال احمر بزودی بالگرد پیشرفته امدادی در بوشهر مستقر می‌شود.

وی با تاکید بر اجرایی شدن طرح امداد و نجات هوایی هلال احمر در شهرستان دیر افزود: به سبب مستقر بودن صنایع بزرگ پارس جنوبی و شمالی در مناطق پیرامونی دیر و هم‌‎جواری این شهرستان با خلیج فارس برای امداد رسانی به حادثه دیدگان مرکز امداد هوایی هلال احمر شهرستان دیر امری مهم و ضروری است.

استاندار بوشهر تاکید کرد: به موازات ساخت مرکز امداد و نجات هوایی هلال احمر بوشهر پایگاه امداد هوایی دیر به سبب ویژگی‌های مناطق جنوبی استان بوشهر ساخته می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر نیز گفت: ۱۰ هکتار برای ساخت این پایگاه امداد و نجات اختصاص یافته است و در مرحله نخست ۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده که یک میلیارد تومان آن تخصیص یافته است.

حسین درویشی افزود: اجرای این پایگاه امداد و نجات در سه فاز اجرایی خواهد شد که مرحله نخست آن طبق برنامه زمان‌بندی افتتاح می‌شود.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور نیز با بیان اینکه هم اکنون ۲۲ فروند بالگرد سبک و نیمه سنگین در جمعیت هلال احمر کشور فعال است، تصریح کرد: تا پایان شهریور یک فروند بالگرد با امکان پرواز روی آب در استان بوشهر مستقر خواهد شد.

ناصر چرخ ساز با اشاره به اینکه پایگاه امداد و نجات هوایی بوشهر به بالگرد مجهز می‌شود گفت: برای ارائه خدمات امدادرسانی هوایی پایگاه امداد رسانی هلال احمر بوشهر به بالگرد سبک که توانایی پرواز بر روی دریا دارد مجهز می‌شود.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ پایگاه امداد و نجات در عرصه‌های مختلف در استان‌ها فعال است خاطر نشان کرد: از ۲۰ پایگاه امداد و نجات دریایی و ساحلی در استان‌ها ۵ پایگاه آن در استان بوشهر قرار دارد.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر بیان کرد: امسال خدمات امدای جمعیت هلال احمرافزایش می‌یابد که در این راستا خانه‌های هلال در شهرها و روستاها راه‌اندازی می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین