کد خبر: DT-40228
تعداد بازدید: 42بازدید
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۴
امام جمعه بوشهر گفت: فضای لازم در عرصه علم و فناوری برای درخشش دانش آموزان و فرهیختگان استان بوشهر فراهم شود.

آیت‌الله غلامعلی صفائی بوشهری  صبح امروزدرآیین افتتاحیه نخستین روز از هفته نکوداشت بوشهر در دبیرستان سعادت  بوشهر با بیان اینکه مدرسه سعادت نماد علم و کمال اخلاق  است اظهار داشت: در این دبیرستان از ۱۱۶ سال پیش فراگیری علم و تربیت در کنار هم وجود داشته است.

وی با بیان اینکه بزرگانی در دبیرستان سعادت درس خوانده‌اند گفت: دانش‌آموزانی در دبیرستان سعادت بوشهر درس خوانده‌اند که  در جهان، ایران و استان مطرح بودند و هستند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با گرامیداشت یاد و خاطره موسسان مدرسه سعادت بوشهر گفت: یکی از ویژگی‌های مدرسه سعادت بوشهر در فضاهای اجتماعی آن روز که با چالش اجتماعی برخوردار بود فراگیری علم و تربیت اسلامی بود که این مدرسه به عنوان نماد تربیت مطرح است.

صفایی بوشهری با بیان اینکه اقتدار و ظرفیت‌های هر کشور به علم و فناوری آن کشور بستگی دارد تصریح کرد: کشوری که در حوزه علم و فناوری به ویژه علوم جدید و استراتژیک نانو، هوافضا و دیگر علوم مهم دست یابد آن کشور در جهان به عنوان کشور مقتدر شناخته می‌شود.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه دست یابی به مرجعیت علمی یکی از زیرساخت‌های اقتدار کشور است افزود: برای دستیابی ایران اسلامی به اقتدار و جایگاه ویژه در دنیاست باید در علم و فناوری به خودکفایی و مرجعیت علمی برسد.

صفایی بوشهری با بیان اینکه در سیستم نوین آموزشی جهان تمام ساختار آموزش از مقطع پیش دبستانی آغاز می‌شود تاکید کرد: برای رسیدن به مرجعیت علمی باید از مقطع پیش دبستانی برای دانش‌آموزان برنامه ریزی شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تبدیل علم به محصول تجاری را یکی از ضرورت‌ها دانست و اظهارکرد: استان بوشهر دارای دانش‌آموزان مستعدی است که برای دست یابی به قله‌های ترقی علمی باید زمینه لازم برای آنان فراهم شود.

صفایی بوشهری با بیان اینکه باید در این استان فضای لازم در عرصه علم و فناوری برای درخشش دانش آموزان و فرهیختگان فراهم شود افزود: برای درخشش مقتدرانه ایران اسلامی درعرصه علمی و فناوری ایجاد زیرساخت‌های سخت و نرم افزاری در جامعه ضروری است.

وی با بیان اینکه در آینده نزدیک خبرهای خوبی در حوزه آموزش و علم‌آموزی در استان بوشهر منتشر می‌شود گفت: مدیریت علم و فناوری تا حوزه زیرساخت‌های پژوهشی و فرهنگی در استان بوشهر برنامه‌ریزی ویژه‌ای شده که خبر خوبی سال آینده به اطلاع مردم استان بوشهر رسانده می‌شود.

امام جمعه بوشهر بیان کرد: استان بوشهر دارای ستارگان درخشان و تابناکی در عرصه علم و فناوری است که باید این مهم به جامعه معرفی و شناسانده شود.

صفایی بوشهری افزود: این استان در عرصه ادبیات، معارف اسلامی، علوم پایه و تجربی دارای چهره‌های شاخصی است که باید روند شکوفایی استعدادهای درخشان دانش‌آموزان استان بوشهر بیش از پیش فراهم شود.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین