کد خبر: DT-30988
تعداد بازدید: 79بازدید
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۴
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اعلام این‌که سالانه 18 هزار میلیارد تومان ناشی از سوانح رانندگی به اقتصاد کشور زیان وارد می‌شود، گفت:روزانه 800 نفر مجروح سوانح رانندگی داریم که حدود 100 نفر آنها معلول دائم می‌شوند.

 

واحدی

به گزارش دلیران تنگستان به نقل از خبرگزاری تسنیم، فریبرز واحدی در مراسم یادمان قربانیان سوانح رانندگی اظهار کرد: از سال ۸۴ تقریبا رشد انفجاری وسایل نقلیه داشیم به طوریکه وسایل نقلیه ۲٫۵ تا ۳ برابر شد.  از سوی دیگر به دلیل محدودیت منابع زیرساخت‌های ما ارتقا نیافت، در حوزه اعمال قوانین هم این گونه بوده و این رشد نامتوازن باعث شد تا ۲۷ هزار نفر کشته ناشی از سوانح رانندگی را در سال ۸۴ تجربه کنیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه این روند رو به رشد با اقداماتی که در دستور کار دستگاه‌های ذی ربط قرار گرفت متوقف شد و تقریبا ۱۷ هزار نفر در پایان سال ۹۳ تلفات جانی ناشی از سوانح رانندگی داشتیم.

وی با بیان این‌که نتوانستیم مردم را متوجه همه ابعاد سوانح رانندگی کنیم، گفت: ۱۸ هزار میلیارد تومان سالانه به صورت مستقیم و غیرمستقیم به اقتصاد کشور به لحاظ تصادفات رانندگی زیان  وارد می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی با تاکید بر این‌که این رقم ۶٫۳ دهم تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص می‌دهد، یادآور شد:  بیش از ۲۵ درصد بودجه سلامت کشور به این حوزه اختصاص می‌یابد.

واحدی با بیان این‌که روزانه ۸۰۰ نفر مجروح سوانح رانندگی داریم که حدود ۱۰۰ نفر آنها معلول دائم می‌شوند، تصریح کرد:‌ در شاخص ۱۰۰ هزار نفر جمعیت از عدد ۴۰ کشته در سال ۸۴ به ۲۶٫۵ رسیده‌ایم که باید به عدد ۱۴٫۲۲ برسیم.

وی ادامه داد:‌ در شاخص تعداد کشته‌ها به ۱۰ هزار وسیله نقلیه به ۶٫۱ رسیدیم که از این حیث رتبه ۵۸ را در دنیا داریم.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین