کد خبر: DT-21198
تعداد بازدید: 47بازدید
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۴
<span class="intro-text"> استاندار بوشهر گفت: زنجیره کشاورزی از تولید تا فروش و صادرات محصولات در شهرک‌های کشاورزی استان بوشهر ایجاد می‌شود.</span>

مصطفی سالاری ظهر سه‌شنبه در همایش فرهنگ و مدیریت جهادی در بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بالایی در بخش کشاورزی است و حمایت از بخش کشاورزی را به صورت ویژه در دستور کار داریم.

وی با بیان اینکه استان بوشهر به عنوان قطب تولید برخی از محصولات خارج از فصل کشور محسوب می‌شود، بیان داشت: کمبود منابع آبی به عنوان یکی از مهمترین چالش‌ها و مشکلات بخش کشاورزی استان بوشهر محسوب می‌شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم تلاش برای مصرف بهینه آب، اضافه کرد: استان بوشهر یکی از استان‌های کم آب کشور است که باید تلاش شود تا با مدیریت منابع آبی، در راستای استفاده صحیح از آب حرکت کنیم.

وی تغییر در الگوی کشت و همچنین اصلاح شیوه‌های آبیاری را به عنوان یک اولویت مهم در استان بوشهر عنوان کرد و افزود: اجرای آبیاری تحت فشار به صورت پایلوت در ۱۷۰ هکتار از اراضی نخیلات آب‌پخش اجرا خواهد شد و در صرت موفقیت طرح پایلوت در دیگر مناطق نیز اجرا می‌شود.

سالاری اضافه کرد: توسعه شهرک‌های کشاورزی استان بوشهر را با جدیت در دستور کار داریم و زنجیره کامل کشاورزی از تولید تا فروش و صادرات محصولات در شهرک‌های کشاورزی استان ایجاد خواهد شد.

وی به نقش بسیار مهم آموزش در بخش کشاورزی اشاره کرد و بیان داشت: در سال‌های گذشته کارهای خوبی در زمینه ترویج و آموزش مروجان صورت گرفت و امسال نیز در زمینه آموزشی اقدامات خوبی صورت خواهد کرد.

استاندار بوشهر بر لزوم تلاش برای اجرای طرح‌های مکانیزاسیون کشاورزی تاکید کرد و افزود: اصلاح الگوی مصرف آب و بازنگری الگوی کشت در کشاورزی باید به صورت جدی مورد توجه قرار بگیرد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین