کد خبر: DT-23520
تعداد بازدید: 209بازدید
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۴
<span id="desc">دیدار دو نماینده استان با بابک زنجانی، توضیحات مسئول ستاد نمازجمعه بوشهر درباره زمین آن، ، تبلیغات یکی از نامزدهای احتمالی انتخابات در نماز عید فطر و ماجرای موسسه ای که با وجود ورشکستگی فعالیت دارد و ...
</span>
 • طی یک هفته گذشته صاحبان خودرو و موتورسیکلت هایی که بدون کارت سوخت شخصی به جایگاهها مراجعه می کنند، در برخی ساعات نظیر شب ها با پاسخ منفی برای دریافت بنزین مواجه می شوند. این مشکل عمدتا در جایگاههای شرکتی رخ داده و به گفته کارگرانی که در کنار نازل های سوخت گیری حضور دارند به دلیل تصمیم اخیر مبنی بر کاهش میزان سوخت گیری با کارت جایگاهها رخ داده است. براین اساس، در زمان هایی که امکان ارائه سوخت نیست، از مردم خواسته می شود بعد از ساعت ۱۲ شب مراجعه کرده یا از کارت سوخت شخصی سایر مراجعان به جایگاه استفاده شود.
 • گفته می شود نادر شفی خدایی مدیرکل هواشناسی استان بوشهر در آستانه تغییر می باشد. یکی از استان های مرکزی کشور مقصد بعدی وی است. گویا یکی از کارشناسان هواشناسی خوزستان گزینه جدی تصدی مدیرکلی این اداره در بوشهر می باشد. شفی خدایی از سال ۹۰ عهده دار این سمت بوده است.
 • خبر دیگر اینکه لایحه منطقه آزاد بوشهر این هفته در کمیسیون صنایع و معادن مجلس مورد بررسی قرار می گیرد. لایحه مذکور در اواخر سال گذشته از سوی رییس جمهور به مجلس ارسال و اردیبهشت ماه نیز توسط هیات رییسه اعلام وصول شد. تا پیش از این، لایحه منطقه آزاد در کمیسیون های امنیت ملی و اقتصادی مجلس مورد بررسی قرار گرفته که نهایتا به دلیل مشخص نبودن محدوده و حریم قانونی آن، با ایراد مواجه شد و مسکوت ماند.
 • سرانه بودجه شهرداری های استان بوشهر کمتر از متوسط کشوری است. این مطلب را باستی معاون عمرانی استاندار در نشست شهرداران بوشهر با معاون عمرانی وزیر کشور اعلام کرده و گفته: متوسط اعتبارات سرانه شهرداری ها در کشور ۳۲۰ هزار تومان است که این رقم دراستان بوشهر  ۱۵۱ هزار تومان ارزیابی شده است.
 • صدور مجوز برگزاری کنسرت های موسیقی زیر ۵۰۰ نفر جمعیت به اداره کل ارشاد استان ها واگذار شد. این موضوع اخیرا از سوی دفتر موسیقی وزارت ارشاد پیگیری و توسط وزارتخانه ابلاغ شده است.
 • یک منبع آگاه به «خلیج فارس» گفت: به جوانشیر کدخداپور معاونت سیاسی امنیتی دو استانداری پیشنهاد شده، اما وی آن را نپذیرفته است. ظاهرا اولویت وی بازگشت به استانداری فارس بوده و در غیر این صورت برای حضور در انتخابات مجلس از حوزه دشتستان خود را آماده می کند. وی معتقد است در مهلت قانونی استعفای خود را به وزارت کشور تسلیم کرده و برای کاندیداتوری منعی ندارد.
 • هفته گذشته از تلاش برخی کاندیداهای احتمالی نمایندگی مجلس گفتیم که از مراسم های شب قدر تا راهپیمایی روز قدس را برای مانورهای تبلیغاتی شان از دست ندادند. این هفته هم شنیدیم یک کاندیدای احتمالی اقدام به چاپ دعای قنوت نماز عید فطر با تصویر خودش و توزیع در چند محل برگزاری این مراسم در حوزه انتخابیه مربوطه کرده است.
 • خبر دیگر اینکه مسئول ستاد نمازجمعه بوشهر دیروز در سخنانی که بین دو نماز بیان شد، نسبت به برخی ابهامات درباره زمین مصلی جمعه این شهر واکنش نشان داد. حجت الاسلام رکنی با بیان اینکه چند سالی است که شایعه ای بنام غصبی بودن مصلای جمعه بوشهر در بین مردم پخش شده، گفته: مصلای جمعه بوشهر هیچ معارضی تاکنون نداشته و ندارد و همه اسناد و مدارک این زمین که قبل از انقلاب خریداری شده موجود است. وی با نشان دادن سندی مربوط به مصلی جمعه بوشهر، گفته: با پیگیری های انجام شده از سوی دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی مشخص شد که این شایعه از سوی وهابیون مطرح شده و متاسفانه از حنجره برخی از افراد ناآگاه با چهره های موجه هم شنیده می شود. به گفته این مسئول، افرادی که این شایعه را مطرح و ترویج می دهند، به دنبال برنامه ریزی برای تضعیف اماکنی هستند که منصوب به ولایت می باشند و می خواهند حضور مردم ولایتمدار بوشهر در صفوف اقامه نماز را کم کنند.
 • یکی از مرکز وابسته به نهاد ریاست جمهوری اخیرا با توزیع پرسش نامه هایی در حال نظرسنجی از فعالین سیاسی و اجتماعی استان درباره عملکرد دولت یازدهم می باشد.
 • خبر می رسد سرمایه گذاران هندی برای از فعالیت در میدان گازی «فرزاد ب» در استان بوشهر ابراز تمایل کرده اند. گویا انعطاف‌پذیری بیشتر مدل جدید قرارداد توسعه میدان گازی «فرزاد ب» در کنار برداشته شدن تحریم ها از دلایل اصلی این ابراز علاقه بوده است.
 • از شما چه پنهان موسوی نژاد و موسی احمدی از نمایندگان بوشهر در مجلس این هفته به دیدار بابک زنجانی می روند. بعد از گذشت دوماه از درخواست ۱۲ نماینده، هفته گذشته خبر رسید قوه قضائیه با دیدار بهارستان‌نشینان با بابک زنجانی موافقت کرده است. امیر عباس سلطانی عو کمیته پیگیری پرونده زنجانی در مجلس گفته: با توجه به اینکه اطلاعات تازه‌تری درباره پرونده آقای زنجانی پیدا کرده‌ایم، می‌خواهیم در این ملاقات اطلاعات را برای طرح تحقیق و تفحص مدنظرمان تکمیل کنیم. سلطانی گفت که دهدشتی نماینده آبادان، موسوی‌نژاد نماینده دشتستان، موسی احمدی نماینده جنوب بوشهر او را در این ملاقات همراهی می‌کنند. هفته پیش معاون اول رئیس‌جمهور در شورای اداری اردبیل به تخلف ۲میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری بابک زنجانی و در دست گرفتن پول حاصل از فروش نفت اشاره کرد و گفت: این آقا حتی حاضر نیست بعد از گذشت یک سال اعتراف کند که این پول‌ها را گرفته است.
 • معاون دادستان بوشهر در خصوص فعالیت یکی از مؤسسات مالی که با وجود ورشکستگی و عدم توان در بازپرداخت سپرده‌های مردم، همچنان فعالیت دارد، گفته: با مدیران این موسسه جلساتی برگزار شده و تأکید بر این بوده که پول مردم باید سریعاً پرداخت شود. این مؤسسه هم وعده‌هایی در خصوص پرداخت سپرده‌های مردم داد. این مقام قضایی ادامه داد: با پیگیری های صورت گرفته مشخص شده مطالبات و املاک این مؤسسه از میزان بدهی آن ها بالاتر است و با مشکلاتی در مسئله فروش اموال خود مواجه است. عبدالهی که با یک برنامه رادیویی گفتگو کرده، افزود: تعطیلی این مؤسسات با بانک مرکزی است و دادستانی بوشهر قادر به تعطیلی آن نیست. البته این موسسه یکی از شعبه هایش را تعطیل و برخی نیروها را تعدیل کرده تا پرداخت مطالبات مردم سریع تر انجام شود و در همین خصوص گزارش ماهانه پرداختی هایش را به دادستانی ارسال می کند.
 • هفته گذشته شایعاتی مبنی ورود قوطی های نوشیدنی مربوط به شناوری که در اسکله بندر کنگان آتش گرفت در این شهر مطرح شد که با توجه به قرار داشتن چند روزه آن در شرایط نامناسب آب و هوایی، نگرانی هایی پیرامون مخاطرات بهداشتی آن ایجاد گردید. با این حال رییس مرکز بهداشت شهرستان به یکی از رسانه ها گفته که در بازدید از مغازه هایی که عمده فروشی چنین کالاهایی دارند، محموله لنج مذکور یافته نشده، هرچند انتظار می رود شهروندان در صورت مشاهده مواد غذایی و نوشیدنی که با قیمت پایین تری از عرف معمول عرضه می شود، حساسیت نشان داده و ما را در جریان قرار دهند.
 • دست آخر اینکه استفاده از اسلحه در مراسم شادی و عزای استان همسایه ممنوع اعلام شد. حجت‌الاسلام مزارعی، رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: دستگاه قضایی استان برای حفظ امنیت عمومی و بالا بردن سطح فرهنگ اجتماعی، مقابله با پدیده های ناهنجار اجتماعی را در برنامه کاری خود قرار داد و در این زمینه اگر کسی در مراسم شادی یا عزا اقدام به حمل اسلحه کند، اسلحه وی مصادره می‌شود. براساس گزارش رسانه ها، از ابتدای امسال سه نفر بر اثر شلیک گلوله در مراسم های عمومی این استان فوت شده اند. این آمار در سال گذشته شامل ۸ نفر بود که پنج نفر از آنها کودک و نوجوان بوده اند.
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین