کد خبر: DT-34818
تعداد بازدید: 44بازدید
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۴
یک رسانه مطرح نیمه دولتی در ترکیه در گزارشی درباره سفرهای اخیر وزرای دفاع و خارجه عربستان سعودی به اسلام آباد تصریح کرد که ریاض در کشاندن پاکستان به تقابل با ایران، ناکام مانده است.

به گزارش دلیران تنگستان، یک رسانه مطرح ترکیه‌ای با اشاره به سفرهای مکرر مقامات عربستان سعودی به اسلام آباد نوشت: «ریاض در کشاندن پاکستان به تقابل با ایران ناکام ماند».

طبق گزارش رسانه‌های بین‌المللی، عادل الجبیر و محمد بن سلمان، وزرای خارجه و دفاع عربستان سعودی طی روزهای اخیر با سفر به پاکستان و دیدار با مقام‌های مختلف به دنبال همراه کردن بیشتر این کشور در تنش کنونی با ایران بودند.

در همین ارتباط خبرگزاری آناتولی، رسانه نیمه دولتی و مطرح ترکیه‌ای در گزارشی نوشته است که «ریاض در کشاندن پاکستان به تقابل با ایران ناکام ماند».

این رسانه تصریح کرد: «محمد بن سلمان جانشین ولیعهد عربستان سعودی امروز یکشنبه در جستجوی حمایت پاکستان در کشمکش کنونی دیپلماتیک با ایران، وارد اسلام آباد شد. او دومین مقام عالی رتبه سعودی بود که طی سه روز گذشته به پاکستان سفر کرده بود. پیش از او عادل الجبیر وزیر خارجه به همین منظور با نواز شریف نخست‌وزیر و دیگر مقامات پاکستانی جهت جلب پشتیبانی اسلام اباد در تقابل با تهران دیدار کرده بود».

در ادامه این گزارش هم می‌خوانیم: «بن سلمان، به محض ورود با ژنرال راحیل شریف فرمانده ارتش پاکستان دیدار ۹۰ دقیقه‌ای برقرار کرد و پس از آن با نخست‌وزیر ملاقات کرد. به گفته مقامات پاکستانی، این دیدارها در متقاعد کردن اسلام آباد به تغییر موضع مستقل خود در قبال تنش بین دو غول منطقه‌ای ناکام ماند».

یک مقام ارشد وزارت خارجه پاکستان که خواستار عدم انتشار نامش شده، به آناتولی گفت: «سیاست ما مشخص است. ما در تنش بین دو کشور اسلامی، بیطرف خواهیم ماند. اگرچه ما دخالت ایران در امور داخلی عربستان سعودی شامل واکنشش به اعدام شیخ نمر را محکوم می‌کنیم اما ما بخشی از تهاجم نظامی علیه کشوری در منطقه نخواهیم بود».

منبع: فارس
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین