کد خبر: DT-20622
تعداد بازدید: 265بازدید
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۴
فیلسوف‌های احمق" جوابیه سینمای ایران به اهانت‌های هالیوود و ساختن فیلم‌های ضد ایرانی است.
از ادامه فیلم‌برداری «فیلسوف‌های احمق» خبر داد و گفت: قرار است سکانس‌های مربوط به فیلم «آرگو» چند روز آینده فیلمبرداری شود. این فیلم اولین جوابیه رسمی به فیلم‌های ضد ایرانی ساخته شده در هالیوود است.
وی با اشاره به ساخت فیلم‌های ضد ایرانی اظهار داشت: فیلم هایی چون «۳۰۰»، «گلاب» «ربوکاپ» و «برائت از مسلمین» را هم باید جز فیلم هایی قرار داد که در ضد ایران ساخته شده است.
چاری تصریح کرد: ماه گذشته «فیلسوف‌های احمق» با ضبط سکانس‌های انفجاری برج‌های دو قلو مرکز تجارت جهانی آمریکا کلید خورد و سکانس‌های مربوط به حادثه ۱۱ سپتامبر و جوابیه فیلم ضد ایرانی «گلاّب» ساخته جان استوارت در این فیلم آمده است.
کارگردان «فیلسوف‌های احمق» تاکید کرد: فیلم «فیلسوف‌های احمق» یک کمدی هجو آمیز از پشت صحنه و روند ساخت فیلم‌های ضد ایرانی هالیوود است. این فیلم ها را صهیونیست برای پیشبرد اهداف سیاسی خود و ایجاد جنگ نرم می‌سازد.
وی افزود: در این فیلم ضد صهونیستی سعی داریم به شکل فانتزی به هجو فیلم‌های ضد ایرانی که بی‌کیفیت و بسیار احمقانه ساخته شده‌آند، بپردازیم.
چاری با اشاره به روند ساخت «فیلسوف‌های احمق» تصریح کرد: تولید این فیلم سنگین است چون مدام لوکیشن‌های فیلم تغییر می‌کند و از نظر برهه زمانی نیز به مقاطع مختلف تاریخ ایران می‌پردازد. در بخشی که مربوط به فیلم «۳۰۰» است بر خلاف نسخه اصلی آن به واقعیت‌های تاریخی دوران هخامنشیان و خشایار شاه پرداخته‌ایم و در فیلم «آرگو» هم واقعیت‌های سفارت را نشان می‌دهیم. در مجموع «فیلسوف‌های احمق» نشان می‌دهد که هالیوود چقدر رویا پردازانه و غیر واقعی با تحریف تاریخ این فیلم‌های ضد ایرانی را ساخته است.
وی در خصوص گریم بازیگران اظهار داشت: گریم‌های این فیلم فانتزی است و شخصیت‌های جرج بوش، اریل شارون، باراک اوباما، نتانیاهو، اسامه بن‌لادن، بن افلک، سام باسیل، تری جونز کشیش، جان استیوارت و … در این فیلم به نمایش در می‌آیند. سعی گروه برای استفاده از چهره‌های شناخته شده سینما بوده است.
این کارگردان عنوان کرد: کیهان ملکی نقش جرج بوش رئیس جمهور سابق آمریکا و سیروس کهوری‌نژاد باراک اوباما و تورج نصر نقش جان استیوارت کارگردان فیلم ضد ایرانی «گلاب» ایفا می‌کنند. علی‌رام نورایی، سید جواد هاشمی، مهدی صباحی، رضا رویگری، ثنا صادقی، شراره رخام، فرشی نوایی، محمود مقامی، امیر زریوند، مجید شهریاری، سیروس میمنت دیگر بازیگران این فیلم هستند که گریم آن هارا جنان صدفی طراحی کرده است.
چاری با بیان اینکه هدف فیلم معرفی تاریخ و فرهنگ غنی کشور ایران است، گفت: از مشاهیر و مفاخر هم در این فیلم یاد خواهد شد. یک موسیقی حماسی برای این فیلم در نظر گرفته‌ایم که قرار است با صدای علیرضا موهبتی اجرا شود.
این کارگردان ضمن بیان خلاصه داستان گفت: فیلمنامه این اثر را ثنا صادقی به نگارش در آورده است و حمله جرج‌ بوش به افغانستان و عراق پس از واقعه ۱۱ سپتامبر را نشان می دهد که تصمیم دارد به ایران هم حمله کند اما از ترس شکست خوردن از مردم غیور ایران منصرف می‌شود و استراتژی را به جنگ نرم تغییر می‌دهد.
گفتنی است؛ فیلمسازان هالیوود در طول این سال‌ها با ساختن فیلم‌های ضد ایرانی اهانت‌های فراوانی به کشور و تمدن ایران را داشته‌اند که اولین پاسخ رسمی سینمای ایران با ساخت «فیلسوف‌های احمق» خواهد بود.
کیهان ملکی در نقش جرج بوش

کیهان ملکی در نقش جرج بوش
تورج نصر در نقش جان استوارت

تورج نصر در نقش جان استوارت
تورج نصر در نقش جان استوارت

تورج نصر در نقش جان استوارت
تورج نصر در نقش جان استوارت

تورج نصر در نقش جان استوارت
سیروس کهوری‌نژاد در نقش باراک اوباما

سیروس کهوری‌نژاد در نقش باراک اوباما
سیروس میمنت

سیروس میمنت
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین