کد خبر: DT-27760
تعداد بازدید: 80بازدید
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۴
مطاف با بیان اینکه دو پروژه ساخت اماکن متبرکه دیگر به استان بوشهر اختصاص یافته است، گفت: نیم ضریح مرقد مطهر امام حسین(ع) و حضرت قاسم(ع) دو پروژه جدیدی هستند که به استان بوشهر اختصاص یافته و تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا عملیات این دو پروژه را در دهه اول محرم در استان بوشهر اجرایی کنیم.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر از رونمایی از ضریح خیمه‌گاه حضرت ابوالفضل(ع) همزمان با عید غدیر در این استان خبر داد.

به گزارش سوک ؛ عبدالرضا مطاف در نشستی خبری با تشریح روند ساخت ضریح خیمه‌گاه حضرت ابوالفضل(ع) در بوشهر اظهار داشت: این پروژه در اول مردادماه سال ۹۲ در بوشهر آغاز شد و فردا همزمان با اول مهرماه رسماً عملیات ساخت آن به پایان می‌رسد.

وی افزود: ضریح خیمه‌گاه حضرت ابوالفضل(ع) روز دهم مهرماه همزمان با عید غدیر به عنوان سند افتخار مردم استان بوشهر طی مراسمی با حضور مقامات ایرانی و عراقی در مصلای نماز جمعه بوشهر رونمایی خواهد شد.

مطاف در ارتباط با جزئیات ساخت این ضریح اضافه کرد: بدنه اصلی این ضریح از چوب ساج بهترین نوع چوب در دنیاست و همچنین در ساخت این ضریح از یک تن نقره سفید هزار استفاده کردیم.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر ادامه داد: در اجرای قلم‌زنی تاج ضریح که از جنس مس است، استادانی از استان اصفهان و فارس در این پروژه همکاری کردند و ضریح خیمه‌گاه پس از قلمزنی، روکش طلای زرد در آن استفاده شده است.

وی با بیان اینکه داخل ضریح خیمه‌گاه خاتم‌کاری شده است، گفت: نصب پنجره‌هایی که دست زوار به آن نیز می‌رسد، توسط پژوهشکده انرژی کرج انجام شده است.

مطاف تبیین کرد: برای تکمیل ضریح خیمه‌گاه ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شد، اما در کنار هزینه این اعتبار، مردم ولایتمدار استان بوشهر ۱۲ کیلو طلا برای ساخت این ضریح هدیه دادند.

وی با بیان اینکه هزینه‌های ساخت ضریح خیمه‌گاه حضرت ابوالفضل دولتی نبوده است، گفت: همچنین مردم دین‌مدار استان بوشهر یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان نیز به صورت نقدی برای ساخت این ضریح کمک کردند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر با اشاره به همکاری ۱۰۰ خادم افتخاری در بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر گفت: تاکنون از استان بوشهر ۱۲ اکیپ ۳۰ تا ۵۵ نفره برای بازسازی اماکن متبرکه عراق به این کشور اعزام شدند.

مطاف توضیح داد: در آینده نزدیک نیز یک اکیپ از استان بوشهر برای بازسازی دو ضریح مطهر در سامرا به عراق اعزام خواهند شد.

وی با بیان اینکه دو پروژه ساخت اماکن متبرکه دیگر به استان بوشهر اختصاص یافته است، گفت: نیم ضریح مرقد مطهر امام حسین(ع) و حضرت قاسم(ع) دو پروژه جدیدی هستند که به استان بوشهر اختصاص یافته و تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا عملیات این دو پروژه را در دهه اول محرم در استان بوشهر اجرایی کنیم.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین