کد خبر: DT-9953
تعداد بازدید: 108بازدید
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۳
<p><span class="intro-text">بوشهر - روستاهای استان بوشهر دارای جذابیت‌های بالای برای گردشگران به ویژه در فصل نوروز هستند که لازم است زیرساخت‌های مناسب در فصل نوروز برای حضور گردشگران در این روستاها فراهم شود.</span></p>

ایام نوروز در پیش است و استان‌های مختلف کشور در حال آماده‌سازی نقاط شهری و روستایی برای میزبانی از مسافران نوروزی هستند و در استان بوشهر نیز از مدت‌ها پیش مقدمات کار فراهم شده است.

استان بوشهر در زمینه گردشگری دارای قابلیت‌های بالایی است که آب و هوای مناسب در ایام نوروز به عنوان مهمترین قابلیت برای این استان محسوب می‌شود و هر ساله مسافران نوروزی بسیاری را به سوی این استان می‌کشاند.

سواحل استان بوشهر نیز یکی از ظرفیت های بسیار خوب گردشگری است که به عنوان نقطه مورد نظر و هدف گرشگری مسافران نوروزی از استان‌های مختلف قرار گرفته و افرادی از استان‌های مختلف برای استفاده از این سواحل به بوشهر می‌آیند.

بخشی از سواحل زیبای استان بوشهر در روستاها قرار گرفته است که به علت دست‌نخورده‌بودن این سواحل، افراد بیشتری تمایل دارند که در این روستاها از ساحل استفاده کنند ولی این موضوع نیازمند ایجاد زیرساخت‌های مناسب گردشگری در روستاها است.

روستاهای دارای جاذبه گردشگری معرفی می‌شوند

مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری بوشهر در گفتگو با مهر گفت: با توجه به در پیش رو بودن ایام نوروز، ستاد تسهیلات سفر در روستاهای دارای جاذبه گردشگری استان بوشهر تشکیل می شود.

حسین عالی نژاد اظهار داشت: نظر به وجود استعداد و پتانسیل های موجود در بخش گردشگری، در روستاهای استان به تناسب امکانات، برنامه های ویژه ای به منظور معرفی روستاهای هدف گردشگری برگزار می شود.

http://media.mehrnews.com/old/Original/1392/01/09/IMG12100323.jpg

وی، برگزاری جشنواره مجسمه های شنی، ورزش های بومی محلی، طبخ غذاهای محلی، گشت دریایی و اسکان موقت که توسط تعدادی از دهیاران و با هماهنگی فرمانداری ها و بخشداری ها برگزار می شود را عمده برنامه های این ستاد عنوان کرد.

مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری بوشهر یادآور شد: با توجه به امکانات بالقوه موجود در روستاها، از چهار سال قبل، ستاد تسهیلات سفر روستاها راه اندازی شد و هر ساله نسبت به سال قبل برنامه با محتوای بهتر در حال انجام است.

احیای گردشگری به ویژه آثار باستانی در روستاهای استان

عالی نژاد اظهار امیدواری کرد: در سال جاری با هماهنگی دستگاه‌های متولی به‌ویژه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر برنامه‌ها با کیفیت بهتری انجام خواهد شد.

وی از راه‌اندازی ۳۵۴ دهیاری در استان بوشهر تاکنون خبر داد و بیان داشت: یکی از مهم‌ترین وظایف محوله به دهیاری‌ها، توجه به گردشگری روستایی است که در این زمینه با همکاری دهیاری ها نقاط دارای جاذبه گردشگری شناسایی شده است.

مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری بوشهر ابراز امیدواری کرد: با همکاری دستگاه‌های متولی، شاهد احیای گردشگری به ویژه، آثار باستانی در روستاهای استان باشیم.

راه‌اندازی گردشگری روستایی و عشایری در استان بوشهر

معاون عمرانی استانداری بوشهر نیز به خبرنگار مهر گفت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی در بخش گردشگری است که تلاش داریم تا با فراهم شدن زیرساخت‌های مناسب، میزبانی شایسته برای مسافران نوروزی باشیم.

محمد حسن باستی به ظرفیت بالای روستاهای استان بوشهر در بخش گردشگری اشاره کرد و ادامه داد: توسعه گردشگری روستایی را در سطح استان در دستور کار داریم و از همه ظرفیت‌ها در این زمینه استفاده خواهیم کرد.

http://media.mehrnews.com/old/Original/1393/01/04/IMG01391005.JPG

وی افزود: برنامه‌ریزی مناسبی برای شناسایی نقاط هدف گردشگری روستایی در استان صورت گرفته است و تلاش می‌کنیم تا نقاط گردشگری جذاب در روستاهای استان بوشهر را به عنوان نقطه هدف گردشگری روستایی توسعه دهیم.

معاون عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به اهمیت بالای راه‌اندازی گردشگری روستایی و عشایری در استان بوشهر، تصریح کرد: یکی از راهکارهای توسعه روستاهای استان بوشهر، توسعه بخش گردشگری در این روستاها است که باعث رونق بیشتر روستاها می‌شود./مهر

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین