کد خبر: DT-4169
تعداد بازدید: 131بازدید
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳
<p>شنیده می شود در جریان لغو کنسرت موسیقی گروه لیان در تالار حافظ شیراز که مجوز آن توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده بود، یکی از مقامات دولت سابق در بوشهر که ارتباطاتی با برخی صاحب منصبان در فارس دارد، در این خصوص تماس هایی داشته و...</p>

* براساس برنامه ریزی صورت گرفته، قرار است رییس جمهور پس از اتمام سفر یک روزه اش به بوشهر در روز سه شنبه هفته جاری به منظور افتتاح رسمی فاز ۱۲ پارس جنوبی به عسلویه برود. گفته می شود مسئولان استانی پیگیری هایی برای سخنرانی و دیدار رییس جمهور در جمع مردم عسلویه داشته اند.

*برخی از اعضای شورای شهر بوشهر از عملکرد نصرالله اسدی رییس کمیسیون عمران در خصوص عدم نظارت بر پروژه های عمرانی شهرداری و ارائه گزارش به شورا انتقاد کرده اند. ظاهرا برخی اعضا معتقدند در خصوص رکود پروژه های عمرانی شهرداری، این کمیسیون پیگیری و نظارت مستمری بر این وضعیت نداشته و تاکنون گزارشی به شورا ارائه نکرده که باید از سوی رییس شورا درباره این ضعف چاره اندیشی شود.

*آخرین برنامه سفر رییس جمهور به بوشهر برگزاری نشست خبری به منظور تشریح مصوبات و پاسخ به سوالات خبرنگاران خواهد بود. براساس برنامه ریزی نهاد ریاست جمهوری، نمایندگانی از صداوسیمای استان، خبرگزاری جمهوری اسلامی استان، شبکه خبر، نماینده مطبوعات استان و نماینده پایگاههای اطلاع رسانی به طرح پرسش از رییس جمهور می پردازند که از طریق قرعه کشی انتخاب خواهند شد.

*گفته می شود یکی از سایت های منتسب به اصولگرا به تحریف سخنان نماینده ولی فقیه در استان در دیدار با معترضان به برگزاری کنسرت موسیقی پرداخته و مدعی شده بود ایشان از عملکرد نیروی انتظامی در این خصوص انتقاد کرده که پس از ساعتی، آن را از حذف کرد.

*مدیرکل ثبت و احوال بوشهر در نشست خبری اش با بیان اینکه تقریبا همه جمعیت استان کارت ملی دریافت کرده اند، خواستار آن شد که افراد فاقد این کارت در این خصوص اقدام کنند، وگرنه احتمال دارد از سال آینده یارانه نقدی شان قطع شود. زمانی که خبرنگاری پرسید مگر کسی هم در سطح شهرها مانده که هنوز کارت ملی نگرفته باشد؟ صالحی نیا در اظهارنظری قابل تامل بیان کرد: یکی از مدیران کل در استان هست که فاقد کارت ملی بوده و به تازگی برای این موضوع درخواست داده است. به گفته وی، توجیه این مدیر برای تاخیر در دریافت کارت ملی، مشغله هایش عنوان شده است!

*شنیده می شود در جریان لغو کنسرت موسیقی گروه لیان در تالار حافظ شیراز که مجوز آن توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده بود، یکی از مقامات دولت سابق در بوشهر که ارتباطاتی با برخی صاحب منصبان در فارس دارد، در این خصوص تماس هایی داشته و مدعی شده: جو شهر بوشهر پس از برگزاری این کنسرت ملتهب شد و نباید اجازه داد کنسرت این گروه در شیراز باعث تکرار مشکل در آنجا شود.

*شنیده ها از کاندیداتوری غلامعلی قادریان مدیر سابق کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بوشهر در انتخابات مجلس دهم حکایت دارد.

*هفته گذشته و برای نخستین بار نماز وحدت شیعه و سنی عسلویه با حضور ائمه جمعه آنها به صورت همزمان در مصلی این شهر برگزار شد. براین اساس، اهل تسنن در نزدیکی محراب و شیعیان نیز کمی عقب تر به اقامه نماز وحدت پرداخته که بازخورد خوبی در منطقه داشت.

*اخیرا یک مقام مسئول در وزارت بهداشت گفته: مشکل سرب برنج‌هاي خارجي که بيش از حد مجاز بود، در تشديد نظارت‌ها به حد استاندارد رسيد و تنها در مبدا ورودي بوشهر، برخي مشکلات وجود داشت که آنها نيز به توقیف و بازگرداندن چند محموله، رفع شده و از ديگر مبادي ورودي، برنج‌هايي با درجه سلامت بالاتر به کشور وارد شد. حسینی، مديرکل نظارت و ارزيابي سازمان غذا و دارو اضافه کرده: اين موضوع از سال ۹۲ مورد پيگيري قرار گرفت و الزام درج کد رهگيري بر روي کيسه‌هاي برنج تصويب شد و نظارت از سه سطح شامل مبدا ورودي، گمرکات و سطح عرضه انجام می گیرد.

*یکی از طرح های مورد پیگیری مسئولان استانی برای تعیین تکلیف در سفر هیات دولت، موضوع پتروشیمی های دشتستان و گناوه است، اما ظاهرا شنیده می شود برخی اختلاف نظرها در شرکت ملی پتروشیمی در خصوص سرمایه گذار اصلی آن موانعی را به وجود آورده است. ضمن اینکه گفته می شود با توجه به اولویت گذاری وزارت نفت بر ایجاد مجتمع پتروشیمی سیراف با سرمایه گذاری بخش خصوصی در جنوب استان، اولویت کاری با این مجتمع بوده و وزارت نفت فعلا بنای ورود به موضوع تامین خوراک و اجرایی کردن پتروشیمی های دیگر ندارد.

*دست آخر اینکه در هفته نخست بهمن ماه سردار احمدی مقدم فرمانده ناجا در جریان سفرهای دوره ای به استان ها و با هدف ارزیابی عملکرد پلیس استان به بوشهر سفر خواهد کرد./خلیج فارس

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین