کد خبر: DT-46974
تعداد بازدید: 440بازدید
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۵
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جم گفت: علیرغم نبود سرنخ در پرونده قتل دو شهروند بخش ریز، قاتل شناسایی گردید .

حجت الاسلام عباس فقیه اظهار داشت: پس از وقوع حادثه تلخ تیراندازی شامگاه ۲۷ رمضان در شهر ریز شهرستان جم که منجر به قتل دو نفر از شهروندان به نام های حاج حسین یوسفی و محمد امین زنگی گردید، به خانواده های مقتولین و همشهریان قول دادیم علیرغم اینکه هیچ گونه‌ سرنخی در پرونده موجود نبود و شناسایی قاتل با این شرایط واقعا سخت و غالبا بعید به نظر می رسد لیکن با بسیج همه امکانات تا قبل از مراسم اربعین آنان، نسبت به شناسایی و جلب قاتل یا قاتلین اقدام نمائیم که بحمدالله با صدور دستورات جامع قضایی در دادسرای جم و همچنین بازپرس  و با اعطای اختیارات ویژه به ماموران انتظامی و با تلاش شبانه روزی نیروهای مقتدر پلیس آگاهی جم در هجدهمین روز پس از وقوع قتل و پس از چند نوبت دستگیری مظنونین و بررسی های دقیق و بازجویی از مظنونین در نهایت با دستگیری فردی ۲۹ ساله به هویت ” م. م ” که بومی شهرستان جم می باشد کمتر از چند ساعت لب به اعتراف گشود.

فقیه ادامه داد: قاتل در اعترافات خود گفت با اسلحه کلاشی که از چند روز قبل از ارتکاب قتل، از یکی از شهرستان های جنوبی استان فارس و از فردی با هویت ” م. ح” و با همکاری یکی از دوستانش به هویت”ن، ی” خریداری نموده است پس از نماز مغرب و عشاء در بیرون از مسجد جنب شهدای گمنام شهر ریز و با شلیک ۲۸ گلوله باعث وقوع آن حادثه تلخ گردید و پس از وقوع قتل، اسلحه را که صرفا برای وقوع قتل خریداری نموده، به همراه لباس هایی که در هنگام وقوع قتل به تن داشته است را در یکی از چاه های نزدیک روستای”دره بان” ریز پنهان می کند که بلافاصله پس از اعتراف متهم،  اینجانب به همراه بازپرس و نیروهای پلیس آگاهی جم به همراه متهم به محل اعلامی مراجعه و اسلحه کلاش استفاده شده در همان محل کشف گردید.

دادستان عمومی و انقلاب جم بیان داشت: با توجه به اقاریر متهم اصلی و اظهارات دیگر متهم، قتل فقط توسط متهم ردیف اول و به صورت انفرادی و بدون همراهی و همدستی فردی و با هدف و انگیزه انتقام جویی و کینه قبلی صورت پذیرفته است.

عباس فقیه اظهار داشت: دو متهم دیگری نیز مرتبط با قتل به وقوع پیوسته به عنوان معاون دستگیر گردیده اند که برای تحقیقات تکمیلی در اختیار پلیس آگاهی جم قرار داده شده اند.

وی با بیان این نکته که بلافاصله و پس از اظهارات متهم ردیف دوم و با اعطای نیابت قضایی، فروشنده سلاح به هویت “م،ح” نیز در منزل ایشان دستگیر شد اضافه کرد: در بازرسی از منزل وی، یک قبضه سلاح کلاش غیرمجاز و یک قبضه سلاح سوزنی غیرمجاز نیز کشف و توقیف گردید.

حجت الاسلام فقیه با تقدیر ویژه از بازپرس و شخص رئیس و معاون پلیس آگاهی جم و همکاران وی ادامه داد: در این پرونده اکنون ۳ متهم دستگیر شده است که به عنوان قاتل و معاون برای تحقیقات تکمیلی ، در اختیار پلیس می باشند.

فقیه در پایان از همه شهروندان درخواست کرد که برای حفظ آرامش، از پخش و انتشار اخبار کذب و غیر معتبر خودداری نموده و مطمئن باشند که سیستم قضایی با همکاری پلیس آگاهی در اسرع وقت و در کمترین زمان ممکن و با تکمیل تحقیقات پرونده را با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک برای صدور حکم ارسال خواهد نمود. / آیینه جم

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین