کد خبر: DT-37596
تعداد بازدید: 45بازدید
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴
ولایتی در کنفرانس همکاری ایران و روسیه در ژیو پلتیک معاصر در مسکو:
مشاور مقام معظم رهبری گفت: روابط راهبردی ایران و روسیه، به صلح و ثبات منطقه ای و بین المللی کمک می کند.
علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری روز چهارشنبه ۱۴ بهمن ماه در مراسم افتتاحیه کنفرانس همکاری ایران و روسیه در ژیوپلتیک معاصر در روسیه شرکت و طی سخنانی ،دیدگاه های خود را در زمینه همکاری روابط راهبردی ایران و روسیه، کمک به صلح و ثبات منطقه ای و بین المللیهای دوجانبه،منطقه ای و بین المللی و همچنین شرایط نوین بین المللی مطرح نمود.
در ابتدای این برنامه ،رییس موسسه مطالعات استراتژیک روسیه ضمن خیر مقدم به دکتر ولایتی و هییت همراه اظهار امیدواری کرد این نشست بتواند راهکارهای مناسب و جدیدی را برای توسعه همکاری ها ارایه نماید.
مشاور مقام معظم رهبری در ابتدای سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر از رییس و مسیولان موسسه مطالعات استراتژیک در برگزاری این جلسه در ادامه همکاری های دو موسسه تحقیقاتی، به شرایط بین المللی اشاره کرد و گفت:شرایط انتقالی در نطام بین المللی و وجود ابهام استراتژیک در سطح بین المللی ما را ملزم به تبادل نطر و همفکری بیشتر می سازد و باید تاکید کرد که دوران سلطه یک کشور بر تمامی مقدرات جهان به پایان رسیده و وضع موجود جهانی نتیجه این سیاست های یک جانبه گرایانه است و در این میان ایران و روسیه می توانند از طریق همکاری با یکدیگر به ایجاد نظامی عادلانه تر در سطح جهانی کمک کنند که این مسیر به خوبی ترسیم شده و در دیدگاه های مقام معظم رهبری سیاست نگاه به شرق و توسعه روابط راهبردی و استراتژیک با اهتمام و جدیت دنبال می شود.
رییس مرکز تحقیقات استراتژیک با اشاره به تفاوت های مبنایی با برخی از کشورها که در تلاش برای ایجاد سلطه در منطقه هستند گفت:ایران و روسیه روابط و منافع  بسیار راهبردی و استراتژیک با یکدیگر داشته و در زمینه های منطقه ای و بین المللی نیز دیدگاه های مشترکی دارند و باید از فرصت های به دست امده در روابط بین المللی به طور گسترده بهره برداری نماییم.
وی به بسترهای تحکیم راهبردی روابط اشاره کرد و گفت:روسیه و ایران باید تحکیم همکاری های راهبردی میان خود و با قدرتهای آسیایی و غیرغربی برای به وجود اوردن دنیایی عادلانه تر،توسعه همکاری های اقتصادی و همچنین همکاری با کشورهای منطقه در جهت به وجود اوردن شرایط توسعه اقتصادی و سیاسی را در دستور کار قرار دهند.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل با اشاره به جایگاه روسیه در سیاست خارجی ایران گفت:روسیه جایگاه مهمی را در سیاست خارجی ایران دارد و دو کشور نقش تاثیرگذاری را در عرصه جهانی برعهده دارند و توسعه روابط در همه زمینه ها از جمله سیاسی، دفاعی، تجاری، سرمایه گذاری، انتقال تکنولوژی و دیگر موضوعات در همکاری های دو جانبه در کنار تعاملات منطقه ای و بین المللی بسیار مهم است.
رییس مرکز تحقیقات استراتژیک به اقدامات دول غربی و آمریکا و ایجاد تهدید در منطقه و برای کشورهای مختلف از جمله ایران و روسیه هم اشاره کرد و گفت:ایران و روسیه در شرایط جدید،ابعاد نوینی را باید فراهم و تدارک ببینند تا بتوانند شدت و حجم تهدیدات را نیز پاسخ دهند و توسعه روابط استراتژیک و بلند مدت می تواند نقش تاثیر گذار خود را در تمامی زمینه ها به دنبال داشته باشد.
در این نشست سنایی سفیر ایران در روسیه،دکتر فروزش و ملایک معاونین مرکز تحقیقات استراتژیک،دکتر چگنی زاده استاد دانشگاه و شوری کارشناس روسیه در این کنفرانس شرکت نموده و دیدگاه های خود را ارایه نمودند.
این کنفرانس در ادامه همکاری ها مراکز تحقیقاتی دو کشور و به دعوت موسسه مطالعات استراتژیک روسیه در مسکو برگزار گردیده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین