کد خبر: DT-36765
تعداد بازدید: 33بازدید
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۴
«اف بی آی» از دستگیری رهبر جنبش اشغال «اورگان» طی یک عملیات مسلحانه و کشته شدن یک نفر و زخمی شدن یک نفر دیگر خبر داد.

مأموران «اف بی آی» اعلام کردند که رهبر جنبش اشغال اورگان در مرکز حفاظتگاه حیات وحش در این ایالت روز سه‌شنبه (دیروز) در حین درگیری با نیروهای پلیس دستگیر شد و دستکم یک نفر کشته شد و یک نفر خبرگزاری فارس: رهبر جنبش اشغال اورگان دستگیر شد/یک نفر کشته و یک نفر نیز زخمی شدنددیگر نیز زخمی شدند.

«حفاظتگاه ملی حیات وحش مالهور» در شمال غربی ایالت «اورگان»، برای سال‌ها محل اختلاف بین گله‌داران محلی و دولت بر سر استفاده از زمین‌های عمومی برای چراگاه احشام بوده است.

این اختلاف و جنجال، چند هفته پیش،(۲ ژانویه ۲۰۱۶) به اشغال ساختمان انجامید و شبه‌نظامیان مسلح، ساختمان «مرکز حفاظتگاه ملی حیات وحش مالهور» در اورگان را اشغال کرده و جاده‌های منتهی به این ساختمان را بستند.

طبق گفته اف بی ای، چهار نفر که همگی در موقعیت رهبری جنبش اشغال قرار داشتند، به همراه «امون باندی» رهبر جنبش اشغال اورگان بعد از یک درگیری در حدود ساعت ۱۶:۲۵ به وقت محلی سه‌شنبه (۰۰:۲۵ به وقت گرینویچ) دستگیر شدند.

طبق این گزارش، نفر پنجم نیز توسط پلیس ایالت اورگان در یک رخداد جداگانه در «برنز» اورگان حدود یکساعت و نیم بعد دستگیر شد.

اف بی آی اعلام کرد، تمامی دستگیر شدگان با اتهامات توطئه برای استفاده از زور، ایجاد رعب و وحشت و تهدید افسران فدرال به مانع‌تراشی برای انجام وظایفشان روبرو هستند.

روزنامه «اورگانین» گزارش کرد که باندی برای جلسه‌ای در «جان دی» اورگان می‌رفت که مقامات پلیس خودروی او را متوقف کردند.

«آمون باندری» پسر «کلیون باندی» در سال ۲۰۱۴ است که یک درگیری مسلحانه با مقامات ایالت اورگان بر سر استفاده از زمین‌های عمومی برای چراگاه احشام به راه انداخته بود.

باندی و طرفدارانش می‌گویند که دولت فدرال اختیار قانونی ندارد که بخواهد مدعی شود که زمین‌ها با مرزهای مشخص ایالتی به آنها متعلق است و بنابراین درباره مشروعیت پارک‌های ملی و دیگر مناطق اینچنینی مشاجره می‌کنند.

انتهای پیام/

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین