کد خبر: DT-20254
تعداد بازدید: 54بازدید
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۴
دروازه‌بان ذوب آهن در واکنش به شایعه حضور رحمتی در این تیم می گوید: هدف بعدی من با ذوب آهن قهرمانی لیگ‌برتر و رسیدن به مراحل پایانی لیگ قهرمانان آسیاست. لئویاشین هم بیاید من وظیفه‌ام را انجام می‌دهم و تمرکزم حفظ خواهد شد.

بهترین دروازه‌بان لیگ چهاردهم از نگاه آمار نگران شایعات نیست. محمدرشید مظاهری با ذوب‌آهن قهرمان جام‌حذفی شد و طی ۱۹هفته از رقابت‌های لیگ‌برتر ۹مرتبه کلین‌شیت (بسته نگه داشتن دروازه در طول یک بازی) داشت تا در ۲۵سالگی به فکر فصل آینده و درخشش بیشتر باشد.

این گچسارانی که از ۱۸سالگی حضور در سطح اول فوتبال ایران را تجربه کرده، می‌گوید تمرکزش برای ادامه موفقیت‌هایش را از دست نمی‌دهد حتی اگر بگویند به جای مهدی رحمتی، لئویاشین راهی ذوب‌آهن خواهد شد. گفتگوی مشرق با مظاهری را در ادامه بخوانید:

* هر ۱۴۲دقیقه یک گل خوردی تا از نگاه آمار بهترین گلر لیگ چهاردهم شوی.

من برای موفقیت ذوب‌آهن تلاش کردم و توجهی به ثبت آمار و رکورد نداشتم. من در ۹بازی کلین‌شیت داشتم چون ساختار دفاعی خوبی داشتیم. وقتی تیم نتیجه می‌گیرد باید از همه تشکر کرد و من هم یکی از اجزای این موفقیت بودم.

* در ۲۵سالگی با ارایه بازی‌های درخشان نظر کارلوس کی‌روش را هم جلب کردی تا به طور مقطعی هم که شده راه اردوی تیم‌ملی را پیدا کنی.

از نظرم شرایط بازی فوتبال تا ۳۶، ۳۷سالگی را دارم پس چیزی را از دست نداده‌ام. برعکس فکر می‌کنم در بهترین موقعیت زمانی ممکن کنار ذوب‌آهن گوشه‌ای از توانایی‌هایم را نشان دادم.

* تو از ۱۸سالگی وارد لیگ‌برتر شدی. چرا در ۲۵سالگی به چشم آمدی؟

در این مدت تجربیات زیادی کسب کردم که این فصل به دردم خورد. شاید پیش‌تر بعد از انجام دو، سه بازی موفق فکر می‌کردم تمام است و فیکس شده‌ام. به نظرم مشکل ذهنیتی بود که داشتم و باید تغییر می‌کرد. دیدید که این اتفاق هم افتاد و در لیگ چهاردهم نشان دادم ارزش اعتماد کادر فنی ذوب‌آهن را یافته‌ام.

* اولین‌باری که در لیگ‌برتر بازی کردی خاطرت هست؟

بله، در لیگ نهم هفته‌های پایانی مسابقات بود. به نظرم هفته بیست‌وسوم که به صبا ۲ بر صفر باختیم. آن فصل گلر اول استقلال اهواز نادر غبیشاوی بود و حمیدرضا بابایی گلر دوم تیم به شمار می‌رفت. من هم با ۱۸سال سن نفر سوم بودم. پنج بازی انجام دادم آن‌هم در ۱۰هفته پایانی لیگ. اگر اشتباه نکنم ۶۰گل دریافت کردیم که سهم من هشت گل در پنج بازی بود. یادم می‌آید به تراکتورسازی ۲ بر یک باختیم اما آنقدر خوب کار کردم که از تبریزی‌ها برای فصل بعد مسابقات پیشنهاد بازی دریافت کردم.

* قبلا با مهدی رحمتی همبازی بودی؟

بله، آن اواخر در فجرسپاسی همبازی بودیم و بعد در بازی‌های آسیایی گوانگژو.

* که بازی به تو نرسید و رحمتی تمام دیدارها را تجربه کرد.

بله! اما قرار بود در دیدار مقابل ویتنام که سنگین نبود من بازی کنم. مچ پای مهدی رحمتی درد می‌کرد و تقریبا قطعی شده بود که به میدان بروم. اما در آخرین لحظات ایشان گفت می‌تواند بازی کند و همین‌طور هم شد.

* پیکان که سقوط کرد و رحمتی به استادیوم تختی آمد تا دیدار فینال جام‌حذفی را تماشا کند. بعد هم شایعه شد می‌خواهد به ذوب‌آهن بیاید.

هدف ما قهرمانی بود و توجهی به مسایل بیرون نداشتیم. بحثی که گفتید هم مطرح نبود. در عین حال کادر فنی تشخیص می‌دهد احتیاجاتش چیست و نظر، نظر آقای گل‌محمدی است.

* ذوب‌آهن فصل آینده سه میدان آسیایی و داخلی را پیش‌رو دارد. از شنیدن این اخبار نگران نمی‌شوی؟

ببینید ما جو آرامی را در ذوب‌آهن تجربه می‌کنیم و این به‌خاطر مدیریت خوبی است که بیرون و درون زمین حمایت‌مان می‌کند. تمرکز من هم با این اخبار برهم نمی‌خورد. کار من تمرین کردن و بازهم تمرین کردن است. از قول من بنویسید لئویاشین هم بیاید من وظیفه‌ام را انجام می‌دهم و تمرکزم حفظ خواهد شد.

* پس عزمت را برای حفظ جایگاهت در ذوب‌آهن جزم کرده‌ای؟

همین‌طور است. باید بازهم توانایی‌هایم را- با توجه به اعتماد سرمربی- دوباره نشان دهم. هدف بعدی قهرمانی لیگ‌برتر و رسیدن به مراحل پایانی لیگ قهرمانان آسیاست. اگر ذوب‌آهن نتیجه بگیرد من هم با توجه به انگیزه‌های فراوانم می‌توانم به لیست اصلی تیم‌ملی و مردان مدنظر کارلوس کی‌روش اضافه شوم.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین