کد خبر: DT-6169
تعداد بازدید: 179بازدید
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۳
مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان بوشهر :
<p>رازه افزود : بر اساس آخرین صورت حساب صادره از کارفرمایان و پیمانکاران تا شهریورماه امسال میزان مطالبات سازمان تامین اجتماعی استان بوشهر پنج هزار و 600 میلیارد ریال است.</p>

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان بوشهر بعد ظهر روز چهارشنبه در همایش سراسری کارشناسان ارشد و رابطین امور کارگزاری های رسمی ادارات کل تامین اجتماعی سراسر کشور در بوشهر گفت: به منظور تسریع و تسهیل خدمات و رضایتمندی بیمه شدگان و مشتریان سازمان، چهار کارگزاری جدید بیمه در استان ایجاد می شود.

عبدالحمید رازه ؛ مدیر کل سازمان تامین اجتماعی استان بوشهر

* با پیگیری های انجام شده بدنبال اخذ مجوز برای راه اندازی کارگزاری های رسمی در شعب یک بوشهر و شهرهای برازجان ، بیدخون و گناوه هستیم .

* کارگزاری های رسمی سازمان تامین اجتماعی با الهام از سیاست عمومی دولت مبنی بر کاهش ورود در عرصه تصدی گری و ارتقاء امر نظارت و بهبود فرآیندها و سهولت دسترسی به خدمات سازمان بوجود آمده که عمده ترین هدف آن روان سازی امور و فعالیتهای جاری و سهولت دسترسی بیمه شدگان و کارفرمایان به خدمات سازمان تامین اجتماعی است .

* ارتقای رضایت مندی مخاطبین از خدمات سازمان تامین اجتماعی و تقلیل امور جاری در شعب و واحدهای اجرایی سازمان و فرصت برای شعب به منظور تقویت امور حاکمیتی و مهم از دیگر اهداف ایجاد کارگزاری ها است.

* هدف از برگزاری این همایش تقویت وصولی حق بیمه، ایجاد وحدت رویه و یک سان سازی امور ، ارتقاء سطح دانش همکاران ، استفاده از ایده های جدید و نو برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان و برنامه ریزی جهت محقق شدن بخش نامه های ابلاغی و وصول بدهی ها است .

* با اعلام تعداد ۳۵۸ هزار و ۸۳۶ بیمه شده اصلی در سطح استان بوشهر؛ از این تعداد ۳۱۶ هزار و ۳۶۰ نفر با ۸۹ درصد به عنوان بیمه شده اجباری ،۱۰ هزار و ۷۶۵ نفر با حجم ۳ درصد در مشاغل ازاد و اختیاری و ۲۸ هزار و ۷۰۶ نفر بیمه شده با ۸ درصد در گروه های توافقی و خاص قرار دارند .

*۲۹ درصد در شهرستان عسلویه ، ۲۱ درصد در کنگان ، ۳۰ درصد در بوشهر ، ۷ درصد در دشتستان و ۱۳ درصد در سایر شهرستان های استان قرار دارند .

* بخش عمده ای از بیمه شدگان در شهرستان عسلویه و بخش خارگ قرار دارند . با توجه به این که قریب به اتفاق خانواده این بیمه شدگان در استان های دیگر به سر می برند خدمات تعهدات بلند مدت و بیمه بیکاری را در استان های محل اقامت دریافت می کنند .

*در قبل از انقلاب دو هزار بیمه شده ، ۳۲ پرونده مستمری بگیر ، ۴۵ کارگاه فعال ، ۱۵ نفر پرسنل و دو شعبه اصلی و بدون شعبه اقماری و کارگزاری وجود داشت.

* این تعداد در حال حاضر در حوزه بیمه شدگان عدد ۳۵۸ هزار نفر بیمه شده اصلی ، ۱۸ هزار ۸۳۱ پرونده مستمری بگیر، ۱۸ هزار و ۵۰ کارگاه فعال ، ۴۶۵ نفر نیروی انسانی ، ۱۵ شعبه اصلی ، ۱۴ شعبه اقماری و سه کارگزاری را در برمی گیرد.

* بر اساس آخرین صورت حساب صادره از کارفرمایان و پیمانکاران تا شهریورماه امسال میزان مطالبات سازمان تامین اجتماعی استان بوشهر پنج هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال است .

* از این میزان ۹۲ درصد آن مربوط به سه شهرستان استان است.

* راه اندازی شعب اقماری در بندر امام حسن و عالی شهر ، راه اندازی کارگزاری رسمی در شعب دو بوشهر ، راه اندازی کانون کارکنان بازنشسته سازمان تامین اجتماعی استان و راه اندازی هیات تجدید نظر تشخیص مطالبات در استان برای جلوگیری از تحمیل هزینه مالی برای مراجعه به مرکز از جمله برنامه های سال جاری سازمان در بوشهر بوده است.

* ارتقاء شعب دو بوشهر ، برازجان ، دیلم و خارگ، دریافت ۲۵ هزار فقره لیست غیرحضوری و اینترنتی و ابلاغ الکترونیکی یک هزار و ۵۰۰ فقره احکام مطالباتی از عمده ترین برنامه های اجرا شده در سال جاری بوده است./ سوک

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین