کد خبر: DT-31691
تعداد بازدید: 77بازدید
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۴
عباسی بابیان اینکه به‌زودی مرکز درمانی هسته‌ای بیمارستان شهدای خلیج‌فارس راه‌اندازی می‌شود، گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته قرار است امسال عملیات اجرایی بیمارستان فوق تخصصی 160 تخت خوابی در کنار بیمارستان شهدای خلیج‌فارس آغاز شود.
alt

به گزارش دلیران تنگستان به نقل از بوشهر پرس ، فرهاد عباسی پیش از ظهر امروز در حاشیه برپایی تور خبرنگاری در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس اظهار داشت: این بیمارستان بزرگ‌ترین مرکز درمانی پیشرفته در استان بوشهر که با ۲۰۰ تخت مصوب و ۲۹۰ تخت خدمات‌رسان با ۱۵۰ پزشک متخصص و عمومی و یک هزار نفر پرسنل مشغول خدمات است.

وی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور بیان کرد: مهم‌ترین تغییری که پس از طرح یاد شده در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس صورت گرفت کاهش پرداختی از جیب مردم بود که بین ۵ تا ۱۰ درصد است.

عباسی اضافه کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت پزشکان متخصص بیشتری تمایل به حضور در بیمارستان از خود نشان دادند و اکنون در ۷ رشته پزشک مقیم ۲۴ ساعته در بیمارستان داریم.

رئیس بیمارستان شهدای خلیج‌فارس خاطرنشان کرد: این پزشکان در رشته‌های جراحی عمومی، زنان و زایمان، کودکان، نوزادان، بیهوشی اتاق عمل، ICU، طب اورژانس فعالیت دارند و در تمام ساعات شبانه‌روز در دسترس هستند.

وی ادامه داد: البته پزشک on call(گوش به زنگ) هم داریم که این پزشکان در صوت نیاز به خدمات آنان، به بیمارستان فراخوانده می‌شوند و پس از انجام خدمت‌درمانی، از بیمارستان خارج می‌شوند اما در دسترس خواهند بود.

عباسی تغییر در وضعیت زایمان‌ها پس از اجرای طرح تحول سلامت را از دیگر مزایای طرح مذکور عنوان کرد و گفت: در اجرای طرح تحول نظام سلامت، زایمان رایگان طبیعی در دستور کار قرار گرفت و شاهد روند کاهشی عمل سزارین بودیم که در این زمینه بیمارستان شهدای خلیج‌فارس موفق به دریافت لوح تقدیر از معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد.

رئیس بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بابیان اینکه میزان انجام عمل سزارین پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت ۱۰ درصد کاهش‌یافته است، گفت: در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت تمامی آزمایشات، داروها، خدمات پاراکلینیک برای بیمارانی که در بیمارستان بستری می‌شوند رایگان خواهد بود.

عباسی بهبود هتلینگ بیمارستان را از دیگر خدمات طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان‌ها عنوان کرد و ادامه داد: در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس به امر آموزش نیز توجه ویژه شده و متخصصینی در رشته‌های داخلی، جراحی و دستیاری پزشکی اجتماعی در بیمارستان مشغول آموزش هستند.

وی اظهار داشت: در یک سال اخیر توسعه فضاهای آموزشی در دستور کار بیمارستان قرارگرفته و کلاس‌های درسی و آموزشی، توسعه کتابخانه، ایجاد دپارتمان پرستاری و توسعه پانسیون دانشجویان پزشکی انجام‌شده است.

انتقال بخش خون و آنکولوژی به بیمارستان شهدای خلیج‌فارس

عباسی با اشاره به انتقال بخش خون و آنکولوژی از بیمارستان امیرالمؤمنین به بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر از جمله اقدامات مهم در بیمارستان بوده است، افزود: توسعه بخش NICU ویژه نوزادان از دیگر خدمات ارزشمندی است که در این بیمارستان انجام‌شده ضمن اینکه بخش ICU اطفال نیز که فعال شامل ۴ تخت است، جانمایی و تجهیزات آن نیز تأمین‌شده و پس از حل مسئله کارکنان آن، این بخش نیز افتتاح خواهد شد.

عباسی گفت: در یک سال گذشته بیش از۲۵ متخصص در رشته‌های مختلف جذب کردیم و تمام‌وقت در خدمت بیمارستان هستند، ضمن اینکه در یک سال اخیر به اتاق عمل نیز کمک شایانی شده است.

احداث درمانگاه جدید شهدای خلیج‌فارس بوشهر

وی از احداث درمانگاه جدید شهدای خلیج‌فارس شماره ۲ بوشهر در ساختمان فوقانی مجتمع درمانی هلال‌احمر بوشهر خبر داد و گفت: در حال حاضر ۴ پزشک در این مرکز مستقر هستند و به‌زودی پزشکان متخصص دیگری را نیز شامل ۴ پزشک اطفال، نوزادان، قلب و عروق مستقر خواهیم کرد.

رئیس بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر با بیان اینکه درمانگاه حضرت ابوالفضل بوشهر با همین وضعیت فعلی به کار خود ادامه می‌دهد، بیان داشت: همچنین در درمانگاه جدید بیمارستان شهدای خلیج‌فارس که در مجتمع درمانی هلال‌احمر مستقر است به‌زودی پزشکانی در رشته‌های فوق تخصص گوارش کودکان، ارتوپدی، کلیه و مجاری ادراری بزرگ‌سالان فعالیت خواهند کرد.

عباسی در مورد وضعیت درمانگاه ملت نیز گفت: این پروژه از پروژه‌های میان‌مدت ماست که به کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دندانپزشکی تبدیل خواهد شد.

وی بابیان اینکه توسعه اورژانس اطفال بیمارستان شهدای خلیج‌فارس در دستور کار ماست، گفت: یکی از موضوعاتی که همواره از ما سؤال می‌شود در مورد مکان همراهان بیمار است که در این زمینه قرار است یک فرد خیر هزینه ساخت استراحتگاه همراه بیمار بیمارستان شهدای خلیج‌فارس را متقبل شود.

رئیس بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر در پاسخ به سؤالی در مورد حقوق پزشکان طرحی و پانسیون دانشجویان پزشکی در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بیان داشت: حقوق این دانشجویان به‌روز پرداخت می‌‌شود ضمن اینکه فضای پانسیون خانم‌ها دو برابر شده و پانسیون آقایان نیز در دست توسعه است.

عباسی بابیان اینکه به‌زودی مرکز درمانی هسته‌ای بیمارستان شهدای خلیج‌فارس راه‌اندازی می‌شود، گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته قرار است امسال عملیات اجرایی بیمارستان فوق تخصصی ۱۶۰ تخت خوابی در کنار بیمارستان شهدای خلیج‌فارس آغاز شود.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین