کد خبر: DT-45089
تعداد بازدید: 296بازدید
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۵
رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر گفت: ۲۸۸ پرونده زمین‌خواری و بیت‌المال در استان بوشهر مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش دلیران تنگستان به نقل از مهر، علی جمادی ظهر سه‌شنبه در نشست با خبرنگاران ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه اظهار داشت: به منظور مبارزه با زمین خواری با جدیت ورود می‌کنیم و پرونده‌های متعددی در این زمینه در سطح استان بوشهر تشکیل و پیگیری شده است.

وی اضافه کرد: به منظور بررسی وضعیت سه هزار هکتار زمین که به صورت غیرقانونی در استان بوشهر مورد تصرف قرار گرفته بود، ۲۸۸ پرونده تشکیل و موضوع با جدیت مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر بیان کرد: سه هزار هکتار از اراضی مذکور در حوزه آب منطقه‌ای، منابع طبیعی، راه و شهرسازی، پارس شمالی و پارس جنوبی با ارزش ۴۱۸ میلیارد تومان رفع تصرف شد و به دولت برگردانده شد.

اجرای ۱۶۶ فقره پرونده قلع و قمع

وی از اجرای ۱۶۶ فقره پرونده قلع و قمع بنا در سال گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: در زمینه مقابله با زمین‌خواری برخوردهای مناسب صورت می‌گیرد.

جمادی در ارتباط با سوالی در مورد عدم استقرار دادگاه در شهر کاکی نیز گفت: برای اینکه یک دادگاه راه‌اندازی شود باید معیارهای لازم برای استقرار دادگاه وجود داشته باشد و باید مکان مناسبی برای آن در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه شهر کاکی با مرکز شهرستان نیز فاصله چندانی ندارد، افزود: مسئولان شهرستان دشتی و بخش کاکی هیچ‌گونه همکاری با دادگستری برای ایجاد دادگاه کاکی نداشتند.

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر ادامه داد: برای ایجاد و استقرار و راه‌اندازی دادگاه در کاکی تلاش ویژه‌ای داشتیم ولی چون همکاری لازم صورت نگرفت امکان راه‌اندازی دادگاه در کاکی هم‌اکنون وجود ندارد.

کمبود نیروی انسانی و مشکلات اعتباری

وی در بخش دیگری از سخنان خود یکی از مهم‌ترین مشکلات در دستگاه قضایی را کمبود نیروی انسانی و مشکلات اعتباری دانست و اضافه کرد: کمتر از ۶۰ درصد چارت اداری مشغول به کار هستند و کل مسئولیت‌ها توسط همین ۶۰ درصد از نیروها انجام می‌شود.

جمادی با اشاره به اینکه سال گذشته نیز ۳۷ نفر در دستگاه قضایی استان بوشهر جذب و مشغول به فعالیت شدند، بیان کرد: ۵۰  نفر داوطلب متقاضی خدمت در دستگاه قضایی در حال جذب و کارآموزی هستند.

وی از حضور داوطلبان در آزمون جدید بکارگیری نیروی انسانی دستگاه قضایی در استان بوشهر خبر داد و افزود: امیدواریم با افزایش نیروی انسانی بتوانیم خدمات بهتر و بیشتری را ارائه کنیم

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین