کد خبر: DT-41261
تعداد بازدید: 898بازدید
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۵
پس از سال ها خدمت به مردم ؛
اخلاق مداری همراه با تعهد که از خاندان خویش به ارث برده بود سبب شد که در کنار تخصص در رشته پزشکی از خود نامی نیک به یادگار بگذارد به گونه ای که بوشهری ها به هیچ عنوان محبت وی را فراموش نخواهند کرد .
دکتر سید علی طبیب از پزشکان قدیمی بوشهری عصر امروز دارفانی را وداع گفت .

به گزارش سوک ، وی که متولد سال ۱۳۰۶ در شهر بوشهر بود در طی سال ها اشتغال به حرفه پزشکی خدمات شایان و قابل توجهی به مردم استان کرده است .

اخلاق مداری همراه با تعهد که از خاندان خویش به ارث برده بود سبب شد که در کنار تخصص در رشته پزشکی از خود نامی نیک به یادگار بگذارد به گونه ای که بوشهری ها به هیچ عنوان محبت های آ سید علی طبیب را فراموش نخواهند کرد .

اجداد مرحوم دکتر سید علی طبیب که حکیم نیز بودند در سال های پایانی دوران قاجاریه به بوشهر مهاجرت کردند و طی قریب به ۱۱۰ سال که در بوشهر سکونت دارند با مردم داری به هم نوعان خدمت می کنند که نمونه ای از آن خدمات مرحوم دکتر سید علی طبیب و فرزندان پزشک وی است.

از خاندان طبیب می توان از سید جعفرطبیب که مطب ایشان در محله بهبهانی بود، سید صالح طبیب، سید حسین طبیب که دندانپزشک بود، سید محمد طبیب مشهور به سید محمد دکتر که در زمان نبرد تنگستانی ها با انگلیس زخمی ها و بیماران را مداوا می کرد و سید عبدالرضا طبیب حافظ الصّحه که علاوه بر طبابت بمدت ۱۶ سال صندوقدار امین مدرسه سعادت بود نام برد.

دکتر سیدعلی طبیب (کودک کلاه سفید سمت راست) از پزشکان قدیمی بندر بوشهر و برادران و خواهر به همراه پدرشان سیدجعفر طبیب در تصویر ذیل مشاهده می شود.

از سمت راست: سید جمال طبیب (فرزند شادروان دکتر سید محمد صالح طبیب) ، زنده یاد هادی (خدمتکار منزل دکتر سید محمد صالح طبیب) ، زنده یاد دکتر سید حسین طبیب، دندانپزشک (فرزند شادروان دکتر سید محمد صالح طبیب) ، زنده یاد سید عبدالرضا حافظ الصحه پدر شادروان دکتر سید محمد صالح طبیب و شادروان دکتر سید محمد جعفر طبیب که در دوره قاجار با حکم رسمی اجازه طبابت در ایران به ایشان داده شده است، دکتر سید علی طبیب ( فرزند شادروان دکتر سید محمدجعفر طبیب) ، زنده یاد سید جلال طبیب (فرزند شادروان دکتر سید محمد جعفر طبیب) و  زنده یاد اشرف السادات طبیب (فرزند شادروان دکتر سید محمد صالح طبیب)

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 1 دیدگاه
در انتظار بررسی: 0
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۸ اسفند ۱۳۹۵ در ۱۱:۰۱ ب.ظ
خدا با اجداد طاهرینش محشورش گرداند و به روح تمام رفتگان مخصوصا اقا سید یک صلوات محمدی بفرس
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین