کد خبر: DT-44562
تعداد بازدید: 97بازدید
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۵
استاندار بوشهر با بیان اینکه ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان در استان بوشهر از اولویت‌های اساسی است گفت: امسال بیشترین تلاش و فعالیت در راستای ایجاد فرصت شغلی برای جوانان بومی استان است.
استاندار بوشهر با بیان اینکه ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان در استان بوشهر از اولویت‌های اساسی است گفت: امسال بیشترین تلاش و فعالیت در راستای ایجاد فرصت شغلی برای جوانان بومی استان  است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، دکتر مصطفی سالاری در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر با بیان اینکه برنامه ششم نقش مهمی در توسعه استان بوشهر دارد اظهار داشت: بر اساس برنامه‌های تدوین شده در برنامه ششم توسعه تمام بخش‌های پیشرفت قابل توجهی می‌کند که لازم است در این راستا با خلاقیت و ابتکار همراه باشد.

وی با اشاره به افزایش جذب اعتبارات ملی متمرکز در تکمیل طرح‌های نیمه تمام خاطر نشان کرد: سال گذشته در بخش اعتبارات ملی متمرکز با افزایش ۳۵ درصدی نسبت به سال ماقبل آن از ۳۱۸ میلیارد تومان به ۴۶۰ میلیارد تومان افزایش یافت که پیش بینی می‌شود امسال ۶۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات ملی متمرکز جذب طرح‌های نیمه تمام استان بوشهر شود.

استاندار بوشهر با اشاره به افزایش اعتبارات ارزش افزوده و عوارض آلایندگی گفت: در توزیع اعتبارات عوارض الایندگی به دهیاری‌ها و شهرداری‌ها  در اجرای پروژه‌ها نظارت جدی‌تری صورت بگیرد.

دکترسالاری با تاکید بر تعریف و تعیین اجرای پروژه‌های عمرانی توسط شهرداری‌ها و دهیاری‌ها افزود: اولویت تخصیص اعتبارات عوارض آلایندگی به دهیاری‌ها و شهرداری‌ها است که لازم است در تعیین اجرای پروژه‌ها نظارت جدی‌تری صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار از محل عوارض آلایندگی به استان بوشهر تخصیص یافت گفت: امسال به راحتی  بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار از این محل جذب می‌شود که با احتساب ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبارات ملی متمرکز رقم قابل توجهی برای تکمیل طرح‌های عمرانی تخصیص می‌یابد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه سال گذشته در مجموع یک‌هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان برای اجرا و تکمیل طرح‌های عمرانی به استان بوشهر تخصیص یافت تصریح کرد: با هدف گذاری که امسال در تخصیص اعتبارات شده پیش بینی می‌شود یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام به استان بوشهر تخصیص یابد.

دکترسالاری با تاکید بر سطح بندی پروژه‌های عمرانی افزود: برای اینکه به نرم یکسان دست یابیم لازم است پروژه‌ها در استان بوشهر سطح بندی شود.

وی با تاکید بر توجه به طرح‌های اقتصاد مقاومتی در بخش‌های مختلف بیان کرد: توزیع اعتبارات عمرانی استان بوشهر به سمت و سوی تامین زیرساخت‌های اجرای طرح‌های اقتصادی مقاومتی سوق داده شود چراکه اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال جوانان از اولویت برنامه‌های استان بوشهر است.

استاندار بوشهر با تاکید بر تکمیل طرح‌های تولیدی نیمه تمام و فعال شدن واحدهای راکد صنعتی و تولیدی افزود: امسال با برنامه‌ریزی انجام شده طرح‌های تولیدی نیمه تمام استان بوشهر با اولویت پیشرفت فیزیکی تکمیل می‌شود و در این راستا طرح‌های راکد با بررسی‌های لازم راهکارهای مورد نظر برای فعال کردن آنها ارائه می‌شود.

دکترسالاری با تاکید بر تحقق تعهدات خود در قبال برنامه‌ ارائه شده گفت: مسئولان دستگاه‌های اجرایی بر اساس تعهدات خود زمینه تحقق برنامه‌ها بر اساس برنامه زمان‌بندی فراهم کنند تا ضمن رونق اقتصادی، اشتغال جوانان فراهم شود.

وی با تاکید بر اولویت قرار دادن تحقق اشتغال مورد نظر در عرصه‌های مختلف افزود: حمایت از سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی در تسریع  فعالیت‌های مورد نظر امری مهم و ضروری است و با مسامحه کنندگان تحقق اقتصاد مقاومتی برخورد می‌شود.

دکتر سالاری با اشاره به اجرای طرح‌های دهکده گردشگری در نوار ساحلی استان بوشهر بیان کرد: طرح دهکده گردشگری بوشهر نقش مهمی در اشتغال‌زایی دارد بگونه‌ای که  مشاغل مختلفی برای این دهکده طراحی و متقاضیان فراوانی در این عرصه دارد.

استاندار بوشهر با اشاره به اجرای طرح دهکده گردشگری ساحلی دل‌آرام در تنگستان خاطر نشان کرد: طراحی فاز نخست دهکده گردشگری دل‌آرام  تنگستان به پایان رسیده و طراحی فاز دوم آن آغاز شده است.

دکترسالاری از فعال شدن بندر تجاری و بازرگانی لاور ساحلی در شهرستان دشتی خبرداد و تصریح کرد: در بندر لاور استقرار نماینده بنادر و دریانوردی، گمرک و دریابانی یک اتفاق مثبت است که در کنار این امر باید لایروبی حوضچه‌ این بندر در اولویت قرار گیرد.

وی با تاکید بر ایجاد پایانه صادراتی مواد معدنی استان بوشهر گفت: احداث اسکله صادرات پایانه مواد معدنی دربندر لاور ساحلی پیش بینی شده که احداث آن می‌تواند رونق خوبی به بندر لاور بدهد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه عملیات اجرای ساخت پتروشیمی دشتستان آغاز می‌شود گفت: طراحی پتروشیمی دشتستان نیز آغاز شده و عملیات اجرایی آن بطور رسمی بعد از ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود.

دکترسالاری تاکید کرد: در این حوزه نیاز است دستگاه‌ها همکاری مطلوب خود در زمینه فراهم کردن امکانات لازم و زیرساخت‌ها افزایش دهند.

وی با بیان اینکه لایحه بندر آزاد تجاری بوشهر در مجلس جدید  مورد بررسی قرار می‌گیرد افزود: در چارچوب اقتصاد مقاومتی اقدامی که می‌توان صورت داد ایجاد منطقه آزاد تجاری بوشهر است که پیش بینی‌می‌شود در مجلس جدید مجوز فعالیت آن صادر شود.

استاندار بوشهر بااشاره به پروژه خروجی دوم بوشهر به بزرگراه اصلی این شهر افزود: این محور از چغادک تا ساحل روبروی جزیره عباسک پیشرفت خوبی دارد که باید این روند همچنان تداوم یابد.

دکترسالاری با بیان اینکه استان بوشهر با بحران کم‌آبی مواجه است افزود: برای مقابله با بحران کم‌آبی  پروژه‌های آب شیرین‌کن در استان بوشهر تدوین شده که اکنون  پروژه آب شیرین کن کنگان وارد مدار شده و طرح آب شیرین‌کن بوشهر نیز به تابستان امسال نمی‌رسد.

وی با اشاره به طرح‌های افزایش سهیمه آب ورودی به استان بوشهر گفت: تثبیت آب ورودی از چشمه ساسان کازرون به استان بوشهر مورد توجه است که در نشست‌هایی با مسئولان استان فارس این مهم بررسی می‌شود.

استاندار بوشهر از افزایش ظرفیت آب خط ابرسانی کوثر خبرداد و گفت: ۲۳ هزار متر مکعب آب که ناشی از تغییرات در خط آبرسانی کوثر ایجاد می‌شود در کاهش مشکل تامین آب استان بوشهر کمک شایانی می‌کند.

دکترسالاری بااشاره به  مشارکت شرکت کره‌ای در بازسازی شبکه آبرسانی بوشهر گفت: وزارت نیرو بوشهر را برای مشارکت شرکت کره‌ای در اجرای طرح‌های آبرسانی انتخاب کرده که ضمن بازسازی شبکه آبرسانی، طرح‌های کنتورخوان متمرکز و الکترونیکی نصب می‌کند.

وی افزود: اکنون میزان هدر رفت آب از شبکه آبرسانی بوشهر ۳۵ درصد است که با بازسازی شبکه آبرسانی به نصف کاهش می‌یابد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین