کد خبر: DT-42635
تعداد بازدید: 108بازدید
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵
استاندار بوشهر گفت: آزاد راه و راه آهن بوشهر به شیراز که نقشه اجرای آن طراحی شده با مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی ساخته می‌شود.

استاندار بوشهر گفت: آزاد راه و راه آهن بوشهر به شیراز که نقشه اجرای آن طراحی شده با مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی ساخته می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، دکترمصطفی سالاری در نشست با نمایندگان شرکت فنی و مهندسی کونهوا کشور کره با بیان اینکه اجرای آزاد راه بوشهر به شیراز از برنامه‌های مهم این استان است اظهار داشت: مطالعات اولیه این طرح اجرا و نقشه مورد نظر تهیه شده است که در صورت انتخاب سرمایه‌گذار در اختیار وی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه آزاد راه بوشهر به شیراز با مشارکت بخش خصوصی اجرایی می‌شود گفت: در اجرای این پروژه ۶۵ درصد اعتبارات از طریق بخش خصوصی و ۳۵ درصد دولت تامین می‌کند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه ۶۵ درصد هزینه بخش خصوصی از طریق اخذ درآمد در این طرح تامین می‌شود افزود: دوره برگشت سرمایه بخش خصوصی طراحی و از طریق تامین درآمد در این پروژه برگشت داده می‌شود.

دکتر سالاری با اشاره به اینکه پروژه آزاد راه بوشهر به شیراز از طریق قرارداد BOT اجرایی می‌شود تصریح کرد: در قرارداد BOT سرمایه گذار با استفاده از دانش فنی و سرمایه خود طرح مورد نظر را تکمیل کرده و ازهمان طرح در مدت معین بهره برداری  و تامین درآمد می‌کند.

استاندار بوشهر با تاکید بر تکمیل مطالعات آزاد راه بوشهر به شیراز بیان کرد: نقشه و مطالعات این پروژه در فاز صفر تهیه شده که باید مطالعات تکمیلی و اصلاحی آن توسط سرمایه‌گذار انجام شود.

دکترسالاری خاطر نشان کرد: طول مسیر، تعداد ابنیه و پل‌های در مسیر، پیش بینی ترافیک و هزینه اجرای آن بر اساس طراحی‌های انجام شده در اختیار سرمایه‌گذار قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اجرای طرح راه‌آهن بوشهر به شیراز افزود: اجرای این پروژه به بصورت EPC+F   که طراحی و مهندسی، ساخت و تأمین مالی توسط  سرمایه‌گذار صورت می‌پذیرد ولی بازگشت سرمایه بانک مرکزی تضمین می‌کند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه پروژه راه آهن بوشهر به شیراز مصوب شورای اقتصاد است گفت: شورای اقتصاد که عالی‌ترین مرجع تامین اعتبار برای سرمایه‌گذاری است اجرای پروژه راه آهن  بوشهر به شیراز را تصویب کرده است.

نماینده شرکت کونهوا از کشور کره نیز با اعلام آمادگی برای اجرای دو پروژه آزاد راه و راه آهن بوشهر به شیراز گفت: این شرکت آمادگی سرمایه‌گذاری در ۴ پروژه در استان بوشهر دارد که ۲ پروژه آزاد راه و راه‌آهن بوشهر به شیراز در اولویت قرار داده است.

حسین حداد مدیر منطقه‌ای شرکت کونهوا کره‌ای بیان کرد: علاوه بر اعلام سرمایه‌گذاری در پروژه یاد شده در نشستی که با شهردار بوشهر انجام شد برای اجرای قطار شهری، مرکز تفریحی و تجاری و ساخت هتل گفت‌گوهایی صورت گرفت که با انعقاد قراردادها عملیات اجرایی آغاز می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین