کد خبر: DT-36061
تعداد بازدید: 41بازدید
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۴
یکی از روزنامه‌های اماراتی کینه و بغض خود را با گزارشی بلند علیه فوتبال ایران آشکار کرد.

سعودی‌ها با اعلام اینکه برای بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا به ایران نمی‌آیند و این بازی‌ها باید در کشوری بی‌طرف برگزار شود کینه و عداوت خود را به مستطیل سبز هم کشاندند و نشان دادند که دشمنی آنها تنها به سیاست ختم نمی‌شود.

فدراسیون عربستان پیش از این رسما به AFC درباره این موضوع شکایت کرد و از دیگر کشورهای عربی در خواست کرد که او را در این مسیر حمایت کنند البته در هدف خود ناکام ماند و تنها فدراسیونی که به سعودی‌ها چراغ سبز نشان داد، فدراسیون امارات بود البته فدراسیون بحرین هم از عربستان حمایت کرد.

در این راستا امروز یکی از روزنامه‌های امارات به نام «الاتحاد» گزارشی اهانت‌آمیز علیه فوتبال ایران نوشت که سراسر این گزارش شیطنت و توهین بود زیرا تمام سعی نویسنده این گزارش بر آن بود تا فوتبال ایران و هواداران ایرانی را نژاد پرست و افراطی جلو دهد.
تتیر این گزارش این بود: بازی در ایران «گلوله‌ای در آتش» بود. گوشه‌ای از این گزارش در زیر آمده است:

این روزنامه اماراتی به نقل از اسماعیل راشد کاپیتان سابق تیم‌ملی امارات گفت: ما ۲۶ سال قبل در ورزشگاه آزادی در رقابت‌‌های المپیک مقابل ایران قرار گرفتیم. در این دیدار حریف با نتیجه ۲ بر یک از ما جلو بود اما ما توانستیم گل مساوی را بزنیم. به محض اینکه گل تساوی را زدیم هواداران شروع کردند شعار دادن علیه ما و ما را با سنگ و انواع اشیا مورد اصابت قرار دادند. هیچگاه یادم نمی‌رود در ورزشگاه دو ساعت ماندیم تا بتوانیم از آن خارج شویم اما نه از در اصلی بلکه ما را از در پشتی خارج کردند تا از خشم  هواداران در امان بمانیم.در آن زمان فکر می‌کردیم انگار در میدان جنگ قرار داریم.
در ادامه این روزنامه اماراتی حرف مدیر عامل باشگاه الاهلی عربستان را روایت کرد و گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا در این چند سال اخیر نشان داد که ضعیف‌تر از آن است که بتواند باشگاه‌های ایران را جریمه و محروم کند زیرا ما در هر بازی شاهد شعارهای مذهبی و سیاسی هستیم که همه بر خلاف قوانین فیفا است اما AFC واکنشی نشان نمی‌دهد.

در پایان این گزارش این روزنامه اماراتی از دو بازیکن کشورش که تجربه حضور در ایران داشتند را نقل و قول‌هایی کرد تا اثبات کند که وحشت و ترویست و نژادپرستی سه عنصر اصلی در ورزشگاه‌های ایران است و خواستار نرفتن اماراتی و تمام کشورهای حاشیه خلیج فارس به ایران شد.

دُم تکان دادن روزنامه اماراتی برای سعودی ها +عکس

منبع: فارس
انتهای پیام/

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین