کد خبر: DT-20655
تعداد بازدید: 36بازدید
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۴
<p class="nwstxtlead">رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا در سفر به سرزمین اشغالی ضمن تأکید بر تعهد واشنگتن بر ادامه حمایت نظامی از تل‌آویو تصریح کرد که توافق جامع هسته‌ای، از تبدیل شدن ایران به یک قدرت هسته‌ای در منطقه جلوگیری می‌کند.</p>
&nbsp;

ژنرال «مارتین دمپسی» رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا در سفر خود به سرزمین اشغالی به تل‌آویو اطمینان داد که واشنگتن همچنان به کمک نظامی خود به رژیم صهیونیستی ادامه دهد.

به گزارش روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز»، دمپسی متعهد شد که آمریکا به تل‌آویو در بهبود دفاع هوایی و موشکی اش و همچنین در زمینه امنیت سایبری و دریایی کمک کند.

صدای آمریکا نیز گزارش کرد که رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا تصریح کرد که رسیدن به یک توافق بلندمدت جامع با ایران می‌تواند از تبدیل شدن ایران به یک قدرت هسته‌ای در منطقه جلوگیری کرد.

سفر دمپسی به سرزمین اشغالی جزء پنجمین و آخرین سفر وی به عنوان رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا به حساب می‌آید زیرا قرار است در ماه اکتبر از مقام خود کناره‌گیری کند.

وی مدعی شد: واشنگتن از خطراتی که ایران برای منطقه به همراه دارد آگاه است و با همپیمانان آمریکا برای رسیدگی به این خطرات همکاری می‌کند.

«یان لوستیک» تحلیلگر منطقه ای ازدانشگاه پنسیلوانیا به صدای آمریکا اعلام کرد که سفر دمپسی به سرزمین اشغالی بعنوا بخشی از تلاش وسیع‌تر آمریکا برای سازماندهی به روابط واشنگتن با تل‌آویو است.

انتهای پیام/

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین