کد خبر: DT-9075
تعداد بازدید: 38بازدید
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳
امام جمعه بوشهر:
<p><span id="ctl00_bodyHolder_newstextDetail_nwstxtInfoPane">نماینده ولی‎فقیه در استان بوشهر با تاکید بر اینکه ما نیاز داریم به دفاع‌مقدس هنری، برای آزادی هنر از دست جهان سلطه، گفت: پیشگام این عرصه شهیدان هنرمند هستند و این نویدی است برای بیداری اسلامی جهانی که در آینده خواهیم دید.</span></p>

به گزارش دلیران تنگستان، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری ظهر امروز در نشست با خانواده ۷۴ شهید عرصه موسیقی کشور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هنرمند، گفت: خانواده شهدای هنرمند پیام‌آور هنر هستند.جهان بدون هنر جهانی راکد پر از سکوت و بی‌رنگ است لذا جهان بدون هنر به کمال نمی‌رسد و انسان با هنر به کمال می‌رسد.

صفایی‌بوشهری تصریح کرد: اگر آموزه‌های دینی با آهنگ خاص قرآنی همراه نباشد تاثیرگذاری نخواهد داشت.هنر زیباترین شکل ارائه داشته‌های انسان به جامعه هدف است و اگر با محتوای آسمانی باشد این مدل و محتوا به انسان را اوج کمال می‌رساند و تاثیرگذاری آن در محیط پیرامونی در سطح بالایی خواهد بود.

امام جمعه بوشهر با اشاره به‌اینکه هنر در دوران جاهلیت به سمت  ابتذال، فساد و ظلم رفته بود، اظهار کرد: خداوند متعال این محتوا را با نزول قرآن و اسلام به خوبی‌ها تبدیل کرد.

صفایی‌بوشهری افزود: در دفاع‌مقدس هم افرادی بودند که توانستند در اوج ایثار انسانی، کمال هنر انسانی را ارائه کنند زیرا انسان‌ها در اوج هنر می‌توانند به کمال برسند. در دفاع‌مقدس شخصیت‌های هنری که بتوانند هنر را به تاریخ بشریت ارائه کنند، رشد کردند. در دفاع مقدس گروهی با هنرشان مهمان خدا شدند و گروهی با استقامت راهشان را ادامه دادند ،هنرمند شخصیتی است مورد توجه که اگر آسمانی باشد مورد توجه خداست.

صفایی‌بوشهری یادآور شد: در حال حاضر هنر در سلطه جهان استکبار است زیرا هنر همیشه زبان تاثیر است لذا بعضی کمپانی‌های هنری، تانک، موتور اف ۱۸ و هلی‌کوپتر‌ آپاچی را برای کشتن مردم می‌سازند. دفاع‌مقدس‌هنری، برای آزادی هنر از دست جهان سلطه است،‌ که  پیشگام این عرصه شهیدان هنرمند هستند و این نویدی است برای بیداری‌اسلامی جهانی که در آینده خواهیم دید.

منبع:فارس

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین