کد خبر: DT-41514
تعداد بازدید: 265بازدید
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۵
آن روزها اما، در شرایطی که وصفش در بالا آمد، از دل این دولت سالخورده جوانترین استاندار نصیب بوشهری ها شد، کسی که فرزند همین آب و خاک، و آشنا به مسایل منطقه است، و در دلسوز بودن وی نسبت به آینده استان شکی وجود ندارد.

به گزارش دلیران تنگستان به نقل از استان ۲۴؛ رکود بر همه شئون اقتصاد کشور سایه افکنده است، اشتغال در وضعیت بدی قرار دارد، نفس های تولید به شماره افتاده ، آثار برجام بعد از دادن امتیازات فراوان به غرب همچنان قابل لمس نیست و صدای اقتصاد دانان نیز از ادامه این روند درآمده است.

وقتی روحانی در حال بستن پیرترین کابینه بعد از انقلاب بود، و با توجه به رویکردهایی که دولت اعتدال از همان ابتدا در زمینه های سیاسی و اقتصادی در پیش گرفته بود، بسیاری از صاحبنظران و دلسوزان با پیش بینی چنین روزهایی تذکرات لازم را به رئیس جمهور می دادند، اما سرانجام دولت چشم گوش خود را فقط در اختیار موافقان گذاشته و صدای هیچ منتقدی را نه تنها نشنید که بعضاً برچسب های ناپسندی هم به پیشانی آنها زد!

آن روزها اما، در شرایطی که وصفش در بالا آمد، از دل این دولت سالخورده جوانترین استاندار نصیب بوشهری ها شد، کسی که فرزند همین آب و خاک، و آشنا به مسایل منطقه است، و در دلسوز بودن وی نسبت به آینده استان شکی وجود ندارد.

علیرغم برخی اظهار نظرهای اولیه که اصلاح طلبان استان درباره استاندار بوشهر داشتند، و حتی وی را بعلت جوانی مناسب چنین جایگاهی نمی دانستند، مصطفی سالاری اوضاع را به خوبی مدیریت کرد و به مرور نشان داد در عین جوانی بسیار پخته و با تجربه عمل می کند.

هر چند در طول این مدت اختلافات سلیقه ای میان وی و برخی نمایندگان، مسئولان و حتی جریان های مدعی حمایت از دولت وجود داشت، اما سالاری نشان داد با این وجود نیز قدرت اداره امور با توجه به بضاعت های استان را دارد.

بدون تردید سالاری عنصر جوان و انرژیکی است که اگر در دولتی مولد و توانمند و نه دولتی شبیه دولت روحانی به کار گرفته می شد، می توانست منشا بسیاری تحولات گردد، اما آنچه مسلم است، کمبودها و نارسایی های این روزهای استان که در قالب آمار و ارقام اقتصادی و جداول اشتغال خود نمایی می کند، نه دستپخت استاندار جوان بوشهر که حاصل سیاست های متکی به برجام خواهی دولت بوده و چه بسا بوشهر در بسیاری زمینه ها از سایر استانهای کشور جلوتر باشد.

از آنجایی که روحانی همه سیاست های اقتصادی دولتش را به آینده برجام گره زده بود تا به زعم خود با رفع موانع ناشی از تحریم های ظالمانه و ارتباط با قدرت های جهانی اقتصاد کشور را سامان دهد، به اذعان بسیاری از کارشناسان از تقویت توان داخلی باز ماند و ناخواسته رکود بر اوضاع اقتصادی کشور مستولی شد.

حالا بعد از گذشت نزدیک به سه سال، و مشخص نبودن آثار ارتباطات گسترده با آمریکا و غرب به بهانه برجام، انتقادهای عوام و خواص نسبت به دولت یازدهم، خصوصاً در زمینه اقتصاد فزونی یافته است، که اگر از همان ابتدا به جای اعتماد به آمریکا و کشورهای ۵+۱ ، به نسخه شفابخش اقتصاد مقاومتی توجه می نمود، اکنون عرصه را اینچنین بر خود تنگ نمی دید.

امروز اگر در استان شاهد انتقادهایی به عملکرد دولت هستیم، بی انصافی است همه این ضعف ها را به عملکرد استاندار بوشهر نسبت دهیم، چرا که مجموعه دولت در استان بوشهر نیز تابع کلیتی است که بر دولت یازدهم حاکم است.

هرچند هدف از نگارش این سطور دافاع از عملکرد استاندار بوشهر نیست، و او نیز همچون سایر مدیران می تواند مستحق یک سری انتقادات باشد، لیکن بی گناهی وی در وضعیت فعلی استان موضوع چندان پنهانی نیست، و منتقدان باید در کنار ضعف های زیادی که در سطح استان می بینند، دست های بسته سالاری بعنوان نماینده عالی دولت در بیان واقعیات را نیز مشاهده کنند، که اگر می توانست یقیناً از دست های بسته اش بواسطه سیاست های کلی دولت با مردم سخن می گفت!

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 1 دیدگاه
در انتظار بررسی: 0
فرهنگی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲ فروردین ۱۳۹۵ در ۱۰:۱۷ ق.ظ
واقعا همینطوراست وقتی جوان فوق لیسانس بامدرکش درجایی استخدام نمیشود وبعدازکلی دوندگی وگزینش وآزمون قبول میشه ولی فقط بالیسانس می پذیرندش خوب کجای این عدالت است.
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین