کد خبر: DT-53605
تعداد بازدید: 252بازدید
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۵
فرمانده انتظامي استان:
فرمانده انتظامي استان گفت: جوان ۲۰ ساله تبعه افغانستان که در يک درگيري باعث مرگ هموطنش شده بود سه ساعت پس از حادثه شناسايي و دستگير شد.

دلیران تنگستان، فرمانده انتظامي استان گفت: جوان ۲۰ ساله تبعه افغانستان که در يک درگيري باعث مرگ هموطنش شده بود سه ساعت پس از حادثه شناسايي و دستگير شد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار “حيدر عباس زاده” اظهار داشت: نيمه شب ديشب دو جوان ۲۰ و ۲۲ ساله تبعه افغانستان به نام هاي “ج-الف” و “ص-الف” در منزل مسکوني خود در يکي از محل هاي شهر جم با هم درگير شدند.
وي اضافه کرد: در اين حادثه “ص- الف” مصدوم و به بيمارستان منتقل شده که به علت شدن جراحات فوت مي کند.
به گفته عباس زاده: با حضور عوامل انتظامي و بررسي صحنه درگيري کمتر از سه ساعت پس از حادثه “ح- الف” عامل درگيري دستگير شد که ضمن اعتراف به بزه انتصابي علت آن را درگيري به علت دير باز کردن درب منزل عنوان کرد.

بصيرت يعني شناخت زمان، دوست و دشمن
گروه استان ها- بوشهر- جانشين فرمانده انتظامي استان در مراسم افتتاح دومين مرحله از ششمين دوره بصيرت غير تمرکزي استاني کارکنان پليس در بوشهر گفت: بصيرت يعني شناختن زمان، شناخت دوست، دشمن و وسيله اي که در برابر دشمن به کار برود.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ “عليرضا رزمي ” با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري، اظهار داشت: “نيروي انتظامي در ميان تمام نيروهاي مسلح خصلت ها و ويژگي هايي دارد که منحصر به فرد است.
وي،با بيان اينکه بصيرت يعني شناختن زمان، شناخت دوست، دشمن و وسيله اي که در برابر دشمن به کار برود، اظهار داشت: امروزه با وقوع حوادث گوناگون، موضوع بصيرت در نيروي انتظامي ضرورتي مضاعف دارد و تجهيز به بصيرت ديني و آگاهي داشتن به مسائل و موضوعات زمان، از ويژگي¬هاي مهم نيروهاي مسلح در مکتب اسلام است.
اين مقام انتظامي تصريح کرد:نيروي انتظامي نبايد اجازه دهد، هيج وقت و هيچ جايي از کشور يک مورد از ارزش هاي نظام جمهوري اسلامي ايران دچار خدشه شود. زيرا يکي از وظايف اصلي و تاثير گذار اين نيرو در کل کشور حفظ اقتدار نظام است.
رزمي افزود: ناجا وظيفه بسيار سنگيني بر عهده دارد، از حوزه ترافيک تا مرزباني ، اجتماعي و انتظامي همه اين موضوعات سنگيني بار مسئوليت اين نيرو را مي رساند.
وي يادآور شد: چنانچه تلاش پليس براي برقراري نظم و امنيت در جامعه، همراه با بصيرت و دانش باشد، ارتقاء امنيت و همچنين افزايش احساس امنيت را به دست خواهيم آورد.
سرهنگ رزمي با اشاره به اينکه اگر بصيرت کم باشد انسان هرچقدر علم و دانش داشته باشد لغزش خواهد داشت. عنوان داشت:،براي مثال درموضوع مبارزه با قاچاق کالا، جالب است خيلي از افراد متولي اين امر از نيروي انتظامي درخواست مي کنند که در امر مبارزه با قاچاق کالا سخت گيري نکند. اين نشانگر عدم عمق فهم و درک اين افراد در اين موضوع است که چه لطمه و خسارتي به اقتصاد کشور وارد مي شود.
وي،با بيان اينکه امروزه با وقوع حوادث گوناگون، موضوع بصيرت در نيروي انتظامي ضرورتي مضاعف دارد، خاطرنشان کرد: تجهيز به بصيرت ديني و آگاهي داشتن به مسائل و موضوعات زمان، از ويژگي¬هاي نيروهاي مسلح در مکتب اسلام است.
جانشين انتظامي استان با بيان اينکه اجراي ماموريت¬هاي مختلف پليسي مستلزم اين است که همراه با بصيرت باشد، خاطرنشان کرد: چنانچه در انجام ماموريت¬هاي خود، با علم و بصيرت قدم برداريم آن وقت است که شاهد افزايش رضايت¬مندي شهروندان نيز خواهيم بود.
محموله تلفن همراه قاچاق به مقصد نرسيد
گروه استان ها- بوشهر- جانشين فرمانده انتظامي استان از توقيف يک دستگاه خودرو سواري حامل ۵۴۱ دستگاه تلفن همراه قاچاق به ارزش پنج ميليارد و ۶۰۰ ميليون ريال در شهرستان “دير” خبر داد.
سرهنگ “عليرضا رزمي” در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، اظهار داشت: ماموران پاسگاه انتظامي روستاي “دوراهک” از توابع شهرستان “دير”، در راستاي اجراي طرح ممنوعيت ورود کالاي قاچاق و برخورد با متخلفان، حين گشت زني در سطح حوزه استحفاظي و کنترل محورهاي تردد خودروهاي حامل کالاي قاچاق به يک دستگاه خودرو سواري پژو پارس مشکوک شده و به راننده آن دستور توقف دادند.
وي افزود: راننده خودرو به محض رويت ماموران با افزايش سرعت خود قصد داشت از محل فرار کند که با اقدام به موقع پليس مجبور به توقف شد.
سرهنگ رزمي بيان داشت: پس از توقف و بازرسي از اين خودرو ۵۴۱ دستگاه تلفن همراه و تبلت قاچاق و فاقد هرگونه مدارک گمرکي کشف شد.
اين مقام انتظامي با بيان اينکه اين محموله به صورت غيرقانوني وارد کشور شده و در حال انتقال به يکي از استان هاي همجوار بود، عنوان داشت: در همين رابطه يک نفر متخلف دستگير و به مرجع قضائي معرفي شد.
جانشين فرمانده انتظامي استان خاطرنشان کرد: برابر بررسي کارشناسان ارزش مالي اين محموله کشف شده پنج ميليارد و ۶۰۰ ميليون ريال برآورد شده است
قتل در اصفهان دستگيري در بندر گناوه
گروه استان ها- بوشهر- فرمانده انتظامي شهرستان گناوه از دستگيري قاتل فراري که يک سال گذشته در شهر اصفهان مرتکب قتل شده بود خبر داد.

سرهنگ”داريوش مرداني” در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، اظهار داشت: ماموران پليس آگاهي، با مشارکت نيروي مردمي و بسيجي در پي کنترل نامحسوس و شناسايي فردي غيربومي و مشکوک در شهر گناوه، پس از هماهنگي با مقام قضايي وي را در منزل مسکوني اش دستگير و به پليس آگاهي منتقل کردند.

اين مقام انتظامي با بيان اينکه: ماموران انتظامي در بازرسي از منزل اين فرد، تعدادي شناسنامه و کارت ملي متعلق به افراد ديگر کشف کردند، افزود: متهم در تحقيقات اوليه خود را با هويت جعلي معرفي کرد که پس از بررسي و انگشت نگاري، هويت واقعي وي فاش شد.
سرهنگ مرداني گفت: با توجه به مشخصات، اثر انگشت متهم و استعلام از پليس آگاهي استان اصفهان مشخص شد، متهم بيش از يک سال است تحت تعقيب قضايي و پليس استان اصفهان قرار دارد و هيچ ردي از وي تا کنون به دست نيامده بود.
مرداني اظهار داشت: در تحقيقات بعدي، مشخص شد اين فرد که “م- ب” نام داشت در نوزدهم مهرماه سال ۹۴ در پارک همافر اصفهان حين درگيري با جواني به نام “م. ج” با ضربات چاقو وي را به قتل رسانده و متواري شده است.
فرمانده انتظامي شهرستان گناوه اضافه کرد: اين جوان۲۲ ساله پس از اقدام به قتل به استان بوشهر عزيمت نموده و در منزل يکي از دوستانش در گناوه مخفي شده بود و در اين مدت هيچ گونه ارتباط قابل شناسايي با خانواده خود نداشته و با مدارک شناسايي که در اختيار داشته، همواره خود را فردي ديگر معرفي مي کرد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین