کد خبر: DT-9311
تعداد بازدید: 164بازدید
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۳
<p>این روزها عکس هایی از اعزام دو بیمار خارگی به بیرون از جزیره آن هم با بدترین وضعیت ممکن در شبکه های موبایلی دست به دست می شود که عمق مظلومیت میزبانان بزرگترین پایانه نفتی کشور را نمایان تر از گذشته کرده است.</p>

این روزها عکس هایی از اعزام دو بیمار خارگی به بیرون از جزیره آن هم با بدترین وضعیت ممکن در  شبکه های موبایلی دست به دست می شود که عمق مظلومیت میزبانان بزرگترین پایانه نفتی کشور را نمایان تر از گذشته کرده است.

به گزارش دلیران تنگستان، این دو بیمار از کارگران شرکت‌های مستقر در خارگ بوده‌اند که در پی سقوط از ارتفاع، با وجود حال وخیم شان و دستور پزشک مبنی بر انتقال سریع به بوشهر، توسط یک «لندینگ کرفت» و با تحمل دوساعت تکان‌های شدید شناور، درون یک کامیون باری در انتظار اعزام به بیرون از جزیره هستند.

این در حالی است که گفته می شود یکی از این بیماران دچار ضایعه نخاعی بوده است.

«لندینگ کرافت» شناوری است که کاربری آن جابجایی بار است، اما در زمان هایی که به دلیل شرایط نامساعد جوی، چندین روز و بعضا یک هفته امکان تردد کشتی های مسافربری از جزیره خارگ به بوشهر یا گناوه فراهم نیست، لندینگ کرافت نسبت به جابجایی مسافران اقدام می کند که هرچند با خطرات و تهدیداتی مواجه است، ولی بسیاری از اهالی نظیر دانشجویان، کارمندان و بعضا بیماران چاره ای جز تحمل این خطرات برای خروج از جزیره ندارند.

از هفته گذشته و با قطع بخشی از خدمات نفت به اهالی خارگ نظیر اورژانس هوایی، بیماران این جزیره با مشکلات عدیده‌ای رو به رو شده اند که یکی از این مشکلات در تصویری که این روزها دست به دست می شود، به نمایش درآمده است.

حذف اورژانس هوایی خارگ در شرایطی که وعده چندین ماهه مسئولان برای فعالیت یک شناور مدرن با قابلیت تردد در شرایط نامساعد جوی عملی نشده، مشکلات تردد خصوصا برای بیماران را بیش از بیش کرده است.

آقای استاندار! به این بی تدبیری پایان دهید
بدون شک این سطح از محرومیت اهالی جزیره خارگ به عنوان میزبان پایانه صادرات نفت ایران پذیرفتنی نیست، جزیره ای که در طول جنگ تحمیلی بیش از ۲۸۴۰ بار (معادل روزهای جنگ) شاهد حمله های هوایی بوده، اما بومیان آن حاضر به ترک زادگاه شان نشدند.

از این رو هیچ دلیلی برای قطع خدمات نفت به اهالی خارگ نظیر اورژانس هوایی پذیرفتنی نیست، خدمتی که منجر به تسریع در انتقال بیماران بدحال به بوشهر شده و مانع از بروز صحنه های تاثربرانگیری نظیر تصویر بالا می گردید.

به هرحال شاید چند روز ماندن پشت ساحل بوشهر و خارگ یا کمبود و گرانی مواد غذایی به دلیل عدم تردد کشتی در شرایط نامناسب دریایی، محرومیت از فضای سبز و مبلمان شهری مناسب، آلودگی نفتی، نداشتن سند املاک و نظایر آن برای خارگی های قدیمی و شاید هم از روی اجبار بدان عادت کرده اند، ولی وضعیت تاثربرانگیز انتقال بیماران این جزیره به عنوان پایانه نفت ایران، پذیرفتنی نیست و بازتاب ناخوشایندی نیز در سطح کشور و بعضا خارج از مرزها خواهد داشت.

از این رو شایسته است استاندار بوشهر به صورت جدی و عاجل به پیگیری رفع مشکل پیش آمده پرداخته تا هرچه زودتر به این بی تدبیری مجموعه نفت در قبال اهالی خارگ پایان داده شود.

سالاری باید در قامت نماینده دولت در استان با جدیت پیگیر حداقل حقوق مردم مظلوم خارگ به عنوان یکی از بخش های تابعه این استان باشد، مردمی که در کنار همه مشکلات ناشی از میزبانی نفت و محدودیت های ایاب و ذهاب، اورژانس هوایی هم از آنها دریغ شده است.

به هر روی اگر پیگیری های استاندار از طریق نفت افاقه نکرد، باید این بی تدبیری به اطلاع رییس جمهور رسانده شود تا چاره اندیشی گردد و از تکرار چنین مشکلاتی جلوگیری به عمل آید.

شاید مجموعه نفت کاهش درآمدهای نفتی یا ایراد برخی دستگاههای نظارتی را برای توجیه قطع خدماتش در خارگ بهانه کند، ولی استاندار باید با طرح شفاف و بدون پرده پوشی مشکلات تاریخی اهالی خارگ، همه ابزارهای موجود را برای بازگرداندن اورژانس هوایی بکار گرفته و در مراحل بعد پیگیر تسهیلاتی برای ایاب و ذهاب و رفع دیگر مشکلات این مردم باشد.

بدون شک این محکی جدی برای استاندار خواهد بود که یکی از ویژگی های وی توان چانه زنی با نفتی ها به دلیل سابقه فعالیت در این حوزه عنوان می شد.

اکنون با توجه به خبرهایی که در خصوص آغاز پیگیری های سالاری در خصوص مشکل پیش آمده به گوش رسیده، اهالی خارگ و ساکنان استان ثروتمند و نفتی بوشهر منتظر آن خواهند بود که ببینید به این بی تدبیری مجموعه نفت در قبال میزبانان بزرگترین پایانه نفتی کشور پایان داده می شود؟/خلیج فارس

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 2 دیدگاه
در انتظار بررسی: 0
کارمند وزرات نفت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱ اسفند ۱۳۹۳ در ۱:۲۸ ب.ظ
البته یادتان باشد که این خدمات وظیفه وزرات نفت نیست . وزارت نفت فقط تعهد در قبال کارکنان خود دارد که این تعهد را به خوبی هر چه تمامتر انجام میدهد که ما هم بعنوان کارکنان آن از آن بهره مند هستیم . خارگ یک جزیره میباشد که میبایست همانند دیگر شهرها و استانها دارای خدمات بهداشت و درمان باشد تا اهالی ساکن در آن بتوانند از آن استتفاده نمایند .مگر اهالی بوشهر توسط نفتی ها خدمت دهی میشوند ؟ مگر اهالی تنگستان ، دشتی ها ، کنگانی ها , ودیگر اهالی استان بوشهر از خدمات نفتی ها استفاده میکنند ؟ اگر از صدر تا کنون به این جزیره خدمت دهی میشده است ؛ میبایست به آن احسنت گفت و یک لطف مضاعف بوده است . از صدر تا کنون با تدبیر وزارت نفت به ساکنین و اهالی آن جزیره خدمت دهی صورت گرفته است . مگر رسالت وزرات نفت خدمات بهداشت و درمان بوده است ؟ لذا وظیفه سازمان بهداشت و درمان چیست ؟ مگر وزارت نفت ترمینال مسافربری است که مبادرت به جابجایی مسافر نماید ؟ پس وظیفه شهرداری و خدمات عمومی آن جزیره چیست ؟ بی تدبیری از سازمانها و نهادهای موجود در آن جزیره میباشد که سالهاست وظیفه خود را به حیطه فراموشی سپرده اند . آری برادر صبوری شیر داغ دهان عده ای سوزانده است ولی فوت ماست میکنند . کسی که این جمله را در خصوص نفت می سراید "بی تدبیری نفتی ها " معدل شکر خورده است . و در آخر یادتان باشد که رسالت وزارت نفت استخراج نفت و گاز جهت توسعه اقتصادی کشور است .................
یه تنگستانی ساکن خارگ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۳ اسفند ۱۳۹۳ در ۱:۳۱ ب.ظ
متولی درمان در وهله اول وزارت بهداشت ودرمان است و دوم سازمان تامین اجتماعی نه وزارت نفت
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین