کد خبر: DT-9257
تعداد بازدید: 133بازدید
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳
<p>گفته می شود نیمه تمام بودن فاز 12 پارس جنوبی باعث شده روحانی سفر به جنوب استان بوشهر و افتتاح رسمی آن را لغو کند.</p>

هرچند باید منتظر توضیح رسمی وزارت نفت یا ریاست جمهوری ماند، ولی برخی منابع خبری می گویند: نیمه تمام بودن فاز ۱۲ پارس جنوبی باعث شده روحانی سفر به جنوب استان بوشهر و افتتاح رسمی آن را لغو کند.

براساس اعلام برخی از مسئولان صنعت نفت، قرار بود فاز ۱۲ پارس جنوبی شنبه آینده ۲ اسفندماه با حضور رئیس جمهور و برخی دیگر از مسئولان کشوری به طور رسمی افتتاح شود.

اما روز گذشته وزارت نفت بدون ارائه توضیحی، اعلام کرد که این افتتاح به زمان دیگری موکول شده است.

در همین حال برخی منابع خبری مدعی شده اند: در پی دریافت گزارشی توسط روحانی مبنی بر نیمه تمام بودن سکوهای دریایی و تاسیسات بخش خشکی فاز ۱۲، رییس جمهور از حضور در این افتتاح صرف نظر کرده است.

به گفته این منابع، فاز ۱۲ در بخش سکوهای دریایی با مشکلاتی مواجه و در بخش خشکی نیز فاقد واحد تصفیه گوگرد، جداکننده ال پی جی و اتان می باشد، با این حال به عنوان پروژه ای آماده بهره برداری اعلام گردیده است.

در صورتی که افتتاح فاز ۱۲ با این سبک و سیاق انجام شود، در سال های آتی نیز باید شاهد حضور دوباره رئیس جمهور یا مقامات دیگر در این فاز به منظور افتتاح مجدد اما این‌ بار کامل شده فاز ۱۲ باشیم، چنانکه در دولت قبل برای بهره‌برداری سیاسی و نمایشی از فاز‌های ۹ و ۱۰ پارس جنوبی این اتفاق افتاد و چندین بار پروژه های مختلف عمرانی توسط احمدی نژاد در پارس جنوبی افتتاح شد.

خبرگزاری فارس هم در این خصوص نوشت: آنچه از کنسل شدن سفر رئیس جمهور در این مقطع زمانی به فاز ۱۲ برداشت می شود این است که گزارشی درباره فاز ۱۲ به روحانی رسیده و بنابر سابقه ای که از وی در ذهن وجود دارد حاضر نشده تن به برگزاری این مراسم نمادین دهد.

البته باید منتظر توضیح رسمی وزارت نفت در این خصوص بود، ولی اگر بنای افتتاح نمایشی فاز ۱۲ پارس جنوبی وجود داشته، در تعارض آشکار با اهداف و برنامه‌های دولت تدبیر و امید بوده است.

خلیج فارس

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین