کد خبر: DT-24776
تعداد بازدید: 470بازدید
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۴
<p>/</p>

دلیران تنگستان: جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان تنگستان در سال ۹۴ با حضور فرماندار تنگستان مهندس ترکزاده، حاج اقا پور فاطمی نماینده مردم شریف دشتی وتنگستان در مجلس شورای اسلامی، جناب اقای ناصری معاونت برنامه ریزی استان، کلیه اعضا شهرداران اهرم، دلوار، اباد، بخشداران مرکزی وساحلی وجمعی از مدیران کل ادارات استان از جمله سازمان جهاد کشاورزی، اب وفاضلاب روستایی وشهری، شیلات، راه مسکن شهر سازی در ساعت ۱۵ بعداز ظهر مورخ۹۴/۵/۱۷ برگزار شد.

حقیقت امر دولت بودجه سال ۹۴ را با توجه به همه مشکلات درامدی وبحران نفت و تحریمها وبصورت انقباضی وبا نشات گرفتن از اقتصاد مقاومتی تهیه وتنظیم کرده است وهمه مردم بر این امر واقفند.

DSC03764 (Copy)

بودجه شهرستان تنگستان با همه این شرایط با تدبیر دکتر سالاری وبرنامه ریزی فرماندار تنگستان ومعاونین ایشان طوری بسته شده که مردم بیشترین نفع را از این تصمیمات میبرند. شاید هر طرحی از نظر مدیرش ضروری باشد اما امسال ضرورت اجرای ان ممکن نباشد. چندین بخش که مردم شدیدا با انها سرکار دارند از اولویت فرماندار جا نماند. که بهترین کمک را به همه شهرداریها شد. شورای اسلامی شهر اهرم وشهردار محترم باید قدردان کمک خوب آقای ترکزاده به عمران وابادانی شهر باشند. برنامه ارائه شده شهرداری اهرم سه میلیارد هفتصد میلیون تومان بود که آقای ترکزاده با تحمل همه انتقادها از حق مردم شهر دفاع کرد تا برای دوسال پیاپی جرقه بزرگی به رکود این شهر کم رمق بزند.

DSC03758 (Copy)

در اینجا ذکر یک نکته را حیاتی میدانیم: اگر گاها فرماندار از شورا وشهرداری توضیحاتی میخواهد دال بر غرض ورزی نیست ونباید کارشکنی در امر شهردار محاسبه شود. چنین تعاملی در دوره های قبل بین شهرداری وفرمانداری نبوده، اما اگاهی فرماندار از مشکلات شهری ومشاوره های مثبتی که به او میشود . آقای ترکزاده مصمم است سیمای شهر اهرم را در این سالها تغییر دهد که جای بسی تشکر دارد. البته این بودجه غیر از درامدهای خود شهرداری است یا غیر از اعتبارات ملی و الاینده هاست. که انشاالله امسال نیز شهرداری بتواند طرحهای بیشتری را اجرا نماید .البته توقع از شهرداری را نباید بالا ببریم که هزار و یک مشکل سد راه آن است. اما همت شورا وشهرداری را میطلبد. یکی از نکات دیگر در این جلسه احترام فرماندار به رئیس شورای اهرم اقای سلیمانی بود. در حین بررسی بودجه در مورد اعتبار قلعه زائر خضر خان رقم پیشنهادی از سوی فرماندار برای میراث فرهنگی کم بود. آقای سلیمانی رئیس شورا در دفاع از منافع شهر از اقای ترکزاده خواست برای اینکار سهم بیشتری بگذارد تا این قلعه به سرانجامی برسد. که فرماندار قول مساعد داد کمک بیشتری به این قلعه شود.

DSC03759 (Copy)

در اینجا جا دارد اقای ترکزاده فرماندارو سلیمانی رئیس شورا درخواست کنیم نظارتی بر کار پیمانکار این قلعه بکنند. معلوم نیست این بودجه ها وپولها چطور مصرف میشود که هنوز سر و ته کار معلوم ومشخص نیست. علت پرداختن به این موضوع حساسیت مشکلات شهر اهرم بود.

DSC03761 (Copy)

در مورد اعتبارات بخش بهداشت و درمان اهداف کامل انها تامین شد واعتبارات خوبی برای تجهیزات و نیازهای درمانگاه شهید رجایی و بیمارستان امام حسین (ع) در نظر گرفته شد که رضایت دکتر نگین تاجی در پی داشت. بهترین تصمیمات در زمینه ورزش نیز گرفته شد که ۲۰ زمین چمن مصنوعی امسال به زمینهای شهرستان اضافه میشود که سرانه ورزش تنگستان را کاملا متحول میکند. و جا دارد از زحمات اقای بهروزیان نیز تشکر کرد. در مورد راه ومسکن وشهرسازی اعتبارات خوبی برای چندین پروژه در نظر گرفته شد که انشاالله منشا خیر برکت برای مردم شود. از دیگر تصمیمات ابیاری تحت فشار نخیلات بود قرار است امسال برای بیش از ۵۰۰ هکتار در نخیلات اهرم اجرا شود که هم فرماندار اعتبار خوبی گذاشت هم از محل بودجه ملی مبلغ ۶میلیاردتومان به این امر اختصاص یافت. کمکهای خوبی به اب و فاضلاب روستایی وشهری وشبکه برق تعلق گرفت. هرچند در بحث اب باید منتظر اعتبارات خشکسالی باشیم که فرماندار قول داد بجد پیگیری میکند. واین قول از ان جهت هائز اهمیت است که تاکنون تمام وعده های فرماندار در مورد طرحهای گذشته عملی شده وبه انها جامه پوشانده شده وانشاالله امسال نیز این اتفاق به نحو بهتری رخ خواهد داد. و البته بعرض همشهریان عزیز میرسانیم این غیر از اعتبارات راه اهرم به برازجان است که انشاالله با وعده قطعی دکتر سالاری وترکزاده امسال شروع میشود.و همچنین جدا از اعتبار ۳۰ میلیاردتومانی سد رودخانه خائیز است که بفضل خدا امسل وبزودی شاهد شروع ان عملیات خواهیم بود .در مورد بودجه مطالبی دیگریست که بزودی خواهیم نوشت. یکی از وعده های آقای ترکزاده منبع مخزنی شهر اباد است که مردم این شهر نیز از این کار خوب بهره خواهند برد. در اینکار عجله نخواهد شد تا بنحو احسن این طرح اجرایی شود وشاید در دهه فجر به بهره برداری برسد.

والسلام

سایت دلیران تنگستان

 

DSC03763 (Copy)    DSC03760 (Copy)

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 1 دیدگاه
در انتظار بررسی: 0
نوم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۴ مرداد ۱۳۹۴ در ۴:۵۸ ب.ظ
من از آقا ترکزاده و جنابببسلیمانی هرچه سریعتر مشکل مردم را حل کنند مردم دیگر تحمل ندارند😩
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین