کد خبر: DT-34197
تعداد بازدید: 111بازدید
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۴
در حالی که هشتمین نشست شورای اداری بوشهر با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی همراه بود سه نماینده استان در مجلس شورای اسلامی به همراه استاندار از رئیس قوه مقننه خواستار توجه جدی به مطالبات مردم استان شدند.

به گزارش دلیران تنگستان به نقل از سوک ؛ در حالی که هشتمین نشست شورای اداری بوشهر با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی همراه بود سه نماینده استان در مجلس شورای اسلامی به همراه استاندار از رئیس قوه مقننه خواستار توجه جدی به مطالبات مردم استان شدند .

جمیری : نارضایتی فرهنگیان استان بوشهر از نظام هماهنگ پرداخت حقوق

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: اقشار کم‌درآمد به‌ویژه فرهنگیان در زمینهٔ نظام هماهنگ پرداخت ناراضی هستند و تکرار این امر می‌تواند برای استان موجب ناامیدی و یاس شود.

*میزان اعتباری که از سهم ۲ درصد درآمد نفت به استان بوشهر می‌آید جایگزین بود که استان شده لذا با عنایت رئیس مجلس امیدواریم بتوانیم مقداری از خسارت وارده به استان در این زمینه را جبران کنیم.

* ۲ درصد یادشده باید مازاد اعتبار استان پس از تصویب بودجه استانی باشد و بر این اساس بودجه استانی جدای از آن به استان اختصاص یابد.

* با اشاره به مصوبه ۵۰ درصد اشتغال نیروهای بومی در صنایع نفت و گاز استان، دولت در این مصوبه دایره نیروهای بومی را به ۱۵۰ کیلومتر توسعه داده لذا این تعمیم یا باید به‌کل کشور برسد یا اینکه در مورد بوشهر نیز اصلاح شود.

* با اشاره به مسائل و مشکلات فرهنگیان ، قبل از تصویب نظام هماهنگ پرداخت حقوق، تمام فرهنگیان حقوق‌بگیر استان بوشهر ۲ برابر بیشتر از سایر نقاط کشور حقوق دریافت می‌کردند با این کار هم نیروهای مستعد در استان ماندگار می‌شدند هم اینکه از دیگر استان‌ها نیز نیروهای توانمند به بوشهر می‌آمدند.

* بعد از نظام هماهنگ پرداخت، کارمند و فرهنگی بوشهر با تمام هزینه‌های گزاف در بوشهر، مثل بقیه نقاط برخوردار کشور، حقوق دریافت می‌کند و این مصوبه به ضرر آنان بوده است.

*در این زمینه تأکیدات رئیس مجلس برای حمایت از کارمندان و فرهنگیان می‌تواند مؤثر باشد تا از امتیازات ویژه برخوردار شوند.

*اقشار کم‌درآمد به‌ویژه فرهنگیان در زمینهٔ نظام هماهنگ پرداخت نارضایتی دارند و تکرار این امر می‌تواند برای استان موجب ناامیدی و یاس شود و تعلل در پیگیری این مسئله، معضل را حل نمی‌کند.

*مزایای حقوقی انگیزه‌ای برای ماندگاری نیروهای مستعد فراهم کرده بود ولی اکنون دریافت‌های کارکنان بوشهری نسبت به دیگر نقاط کشور تغییری ندارد.

* حقوق کارکنان دولت در استان بوشهر که ۲ برابر دیگر نقاط بود اکنون همانند نقاط دیگر شده که باید حقوق دریافتی این کارکنان افزایش یابد.

*باید به استان‌هایی که دارای آب و هوای نامناسب هستند توجه بهتر و ویژه‌تری صورت بگیرد.

موسوی نژاد : صنعت نفت، میهمان خوبی برای مردم استان بوشهر نبوده است

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: استان بوشهر میزبان خوب و شایسته‌ای برای صنعت نفت بوده اما آن مجموعه‌های مهمانان خوبی برای مردم استان بوشهر نبودند.

* دکتر لاریجانی اهتمام جدی به مسائل استان دارد و حمایت‌های خوبی نیز از طرح‌های مرتبط به استان بوشهر در مجلس داشته است.

* حمایت کمیسیون عمران در جریان زلزله و سیلاب در برازجان، تصویب ارتقا ۲ به ۳ درصد از اعتبارات کشور به مناطق محروم کار بزرگی بود که با حمایت رئیس مجلس شورای اسلامی انجام شد.

* استان بوشهر از ظرفیت‌های موجودی که دارد استفاده شایسته‌ای نکرده و محروم است، درحالی‌که در عسلویه، خارگ و بوشهر تأسیسات نفت، گاز و نیروگاه وجود دارد اما این مجموعه‌ها آن‌طور که باید خدمات نمی‌دهند و از سوی این نهادها با مشکلات جدی روبه‌رو هستیم.

*عدم‌حمایت مجموعه‌های نفت از ورزش استان بوشهر از دیگر مشکلات است که تیم‌های ورزشی حداقل اعتبارات را هم ندارند.

* برای ایجاد صنایع تبدیل نفت به ارزش‌افزوده که در جریان تحریم می‌تواند کمک کند نیز در استان بوشهر محروم هستیم.

* استان بوشهر میزبان خوب و شایسته‌ای برای صنعت نفت بوده اما آن مجموعه‌های مهمانان خوبی برای مردم استان بوشهر نبودند و برای تقویت زیرساخت‌های استان کمک شایان توجهی نکردند.

احمدی : پیشنهاد یک درصد از بودجه نفت برای ارتقای رضایتمندی مردم

نماینده مردم کنگان، دیر و جم و عسلویه در مجلس گفت: امیدواریم تثبیت اشتغال ۵۰ درصد نیروهای بومی در حوزه‌های نفتی در برنامه ششم توسعه صورت گیرد؛ اگر این اتفاق بیفتد صنعت نفت ملزم می‌شود نیروهای واجد شرایط بومی را جذب کند.

* با اشاره به اشراف رئیس مجلس به مسائل استان بوشهر ، حل مشکلات سوخت کشاورزان و محصول گوجه تولیدی در استان کار مهمی بود که موجب شد تا مشکلات کشاورزان استان حل شود.

* با اشاره به تصویب اساسنامه شرکت نفت در کمیسیون انرژی مجلس ، در همین ارتباط پیشنهاد دادیم یک درصد از بودجه وزارت نفت برای ارتقای سطح رضایتمندی مردم ساکن مناطق نفت‌خیز و ایفای مسئولیت اجتماعی و پیشگیری از عوارض آلایندگی به تصویب برسد.

* در مورد پروژه‌هایی که با کمبود اعتبار مواجه هستند و برخی از آنان نیز تعطیل شدند پیشنهاد‌هایی در لایحه بودجه داریم لذا از رئیس مجلس انتظار داریم از این پیشنهادات حمایت کرده تا تصویب شود.

*مصوبه دولت در مورد اشتغال ۵۰ درصد نیروهای بومی در منطقه عسلویه به دلیل اینکه به شکل قانون درنیامده است بی‌نتیجه بود لذا با توجه به اینکه لایحه برنامه ششم توسعه در دستور کار است، امیدواریم بحث تثبیت اشتغال ۵۰ درصد نیروهای بومی در حوزه‌های نفتی در برنامه ششم توسعه صورت گیرد اگر این اتفاق بیفتد صنعت نفت ملزم می‌شود نیروهای واجد شرایط بومی را جذب کند.

* با توجه به دغدغه‌هایی که در زمینهٔ مسائل فرهنگی و ورزشی وجود دارد پیشنهاد می‌کنم ۵ درصد بودجه کشور برای توسعه فرهنگ و ورزش کشور اختصاص یابد.

* راه‌آهن نیاز توسعه استان بوشهر است که راه‌آهن جنوب به شمال را محقق خواهد کرد لذا انتظار داریم رئیس مجلس برای تحقق این پروژه کمک کند.

* یکی از دغدغه‌های مسئولان و جوانان طرح‌های فرهنگی و ورزشی است که با اختصاص ۵ درصد از بودجه کشور به این مهم می‌تواند این مشکل برطرف کند.

* حل مشکلات سوخت کشاورزان و خرید محصولات به ویژه گوجه فرنگی از جمله اقدامات موثر در برطرف شدن مشکلات کشاورزان استان بوشهر است.

* برای حل مشکلات گوجه فرنگی‌کاران استان بوشهر به دستور رئیس مجلس کارگروه‌ها تشکیل و در این راستا مشکلات کشاورزان در کمیسیون اقتصادی بررسی شد.

* با اشاره به پرداخت ۱۵ میلیارد تومان به گوجه فرنگی‌کاران استان بوشهر،  در راستای حل مشکلات کشاورزان اقدامات مهمی انجام داده به‌گونه‌ای که ۱۵ میلیارد تومان از محل خرید گوجه فرنگی کشاورزان پرداخت شد.

*برخی از پروژه‌های استان بوشهر با کمبود اعتبار مواجه است که انتظار است در لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ توجه ویژه‌ای به اعتبارات این پروژه‌ها شود.

سالاری :ایجاد منطقه آزاد بوشهر فرصتی برای افزایش صادرات

استاندار بوشهر گفت: ایجاد منطقه آزاد درخواست مردم استان بوشهر است تا مردم از اثرات آن بهره ببرند که این منطقه مرکزی برای صادرات خواهد شد و مزایای زیادی بر رونق اقتصادی استان بوشهر دارد.

* پیوند صنایع بازندگی مردم و توسعه پایدار از مطالبات جدی مردم بوده و تلاش داریم با ساختاری مناسب این هدف را دنبال کنیم.

*طرح توسعه بندر بوشهر در کنار منطقه آزاد تجاری از مسائل مهم توسعه‌ای استان بوشهر است و منطقه آزاد در اراضی شوره‌زار و لم‌یزرع پیش‌بینی‌ شده و مناطقی را در برمی‌گیرد که هیچ استفاده‌ای ندارد.

*با توجه به پیشینه استان بوشهر در فعالیت‌های تجاری و اقتصادی، تصویب منطقه آزاد بوشهر می‌تواند فرصتی برای پردازش کالا در کشور باشد.

* ایجاد منطقه آزاد درخواست مردم استان بوشهر است تا مردم از اثرات آن بهره ببرند و این منطقه مرکزی برای صادرات خواهد شد و واردات به کشور از بوشهر بیشتر نمی‌شود بلکه تلاش می‌کنیم بتوانیم نقطه‌ای برای فرآوری محصولات داخلی و صادرات کالاها باشد.

*ایجاد منطقه آزاد تجاری در بوشهر به کشاورزی، شیلات، گردشگری استان نیز کمک می‌کند و می‌تواند الگویی برای دیگر مناطق کشور باشد.

* با اشاره با ظرفیت گردشگری، کشاورزی و  آبزیان در شهرستان‌های ۱۰گانه استان بوشهر ، مناطق ویژه و آزاد تسهیلاتی برای کاهش هزینه جهت سرمایه‌گذاران نیز دارد و امیدواریم باهمت و حمایت رئیس مجلس شورای اسلامی، لایحه منطقه آزاد بوشهر در مجلس تصویب شود.

حجت الاسلام پورفاطمی نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی به دلایل نامشخص، امروز نه تنها در یادواره شهید گنجی شرکت نکرد بلکه به شورای اداری استان نیز نرفت.

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین