کد خبر: DT-23808
تعداد بازدید: 1744بازدید
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۴
وفق قرائن و شواهد موجود علی افراشته معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی پس از درخواست هاي  متعدد مردم منطقه عزم خود را جزم کرده است تا در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در کسوت نمایندگی مرحله دیگری از فعالیت های سیاسی خود را تجربه کند.

وفق قرائن و شواهد موجود علی افراشته معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی پس از درخواست هاي  متعدد مردم منطقه عزم خود را جزم کرده است تا در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در کسوت نمایندگی مرحله دیگری از فعالیت های سیاسی خود را تجربه کند.
بخشی از کارنامه اجرایی افراشته که بیشتر صبغه و رویکرد مختلف فرهنگی اقتصادي عمراني دارد حاکی از علقه های این مدیر بوشهری به اين مولفه ها  است.
در این بین می توان به تصدی مسئولیت کمیته فرهنگی جهاد سازندگی بوشهر از بدو فعالیت این نهاد انقلابی تا سال ۶۱، مسئولیت در امور تربیتی استان از سال ۶۲ تا ۶۹، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های بوشهر و هرمزگان از سال ۷۲ تا ۷۶ ،  صداوسیما ، استاندار بوشهر و معاون  اجرايي مجلس شوراي اسلام  نزديك به یک دهه و همچنین یک دهه عضویت در هیات مدیره روزنامه جام جم قابل اشاره است.
فراز و سپهر کارنامه سیاسی علی افراشته به بیش از سه سال استانداری وی در استان بوشهر مربوط می شود.
ذکاوت و هنر افراشته در دوران تصدی استانداری بوشهر گزینش نیروهای بومی استان و واگذاری مسئولیت به بوشهریهایی بود که بجز موارد نادری پس از پیروزی انقلاب اسلامی حتی در بدنه مدیریتی و اجرایی استان خود نیز حضور چشمگیری نداشتند.
در واقع افراشته با درک مناسب و استفاده صحیح از تحولات سیاسی و برخی رویکردها راه ناهموار اعتماد به نیروهای بومی در استان بوشهر را هموار کرد تا ضمن کادر سازی از مدیران بوشهری ، استانداران بعدی نیز در اغلب موارد گریزی جز بومی گزینی نداشته باشند.
مدارای وی با نحله های فکری و سیاسی غیر همسو با دولت در نیمه دوم دهه هشتاد منشا اختلافاتی شد تا استاندار کم حاشیه و برخوردار از خط مشی اعتدالی با چالش جدی روبه رو شود.
افراشته که از نیروهای توانمندی نظیر علی زینبی ، مسعود نصوری ،رسول زارعی و غلامحسین کرمی به عنوان معاونین خود استفاده کرده بود برای تغییر شماری از مدیرانش تحت فشار قرار گرفت و نفس های تند و پرتپش دوران طلایی که توام با سازندگی و ایجاد زیرساخت های مورد نیاز برای توسعه استان بوشهر بود به شماره افتاد و تیم احمدی نژاد حضور وی را در مجموعه مدیریتی به صلاح خود ندیدند و افراشته در حالی که خدمت به هم استانی ها را در اولویت می دید با توجه به پیشینه همکاری با علی لاریجانی و شناختی که رییس مجلس از توانمندی های وی داشت از استانداری بوشهر به عنوان معاون اجرایی عازم بهارستان شد.
متانت ، مردمداری ،خستگي ناپذيري ،  سعه صدر و تعامل مناسب با رسانه ها در زمره امتیازات و مزایایی بود که در ارزیابی عملکرد افراشته باعث می شود کفه محاسن و امتیازات وی نمود برجسته ای داشته باشد.
بنظر می رسد ورود افراشته به عرصه کارزار انتخاباتی در حوزه دشتی و تنگستان ، خبر خوشایندی برای نماینده فعلی و آشنا با زیر و بم جریانات سیاسی این حوزه تلقی نمی شود زیرا پورفاطمی از ارتباطات و دسترسی های افراشته به خوبی آگاه است و می داند که در رقابت اسفند ماه به سادگی گذشته نمی تواند خود را دوباره پیروز میدان رقابت بداند.
افراشته كه به عنوان نامزد مستقل وارد عرصه رقابت انتخاباتی شده ضمن اينكه مورد حمايت طيف بزرگي از اصول گريان ميباشد با توجه به مشي اعتدالي ايشان احتمال اینکه حمایت و همراهی شماری از اصلاح طلبان منطقه را داشته باشد بسيار زياد  است. بر همين اساس چيزي نمانده كه اين خيز بزرگ ايشان منجر به كسب كرسي سبز مجلس شود.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 4 دیدگاه
در انتظار بررسی: 0
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۸ مرداد ۱۳۹۴ در ۱۰:۳۶ ق.ظ
سایت دلیران تنگستان همه نوع خبری توشه بجز خیر تنگستان ک انم هنر کپی برداری این سایته از سایتهای معتبر بسیار موضع تند سیاسی دارین انم از جناح تند اصولگرایان خبرهای ک از تنگستان گذاشتید حداقل بالای 4 ماه ازش گذشته در کل سایت بسیار بی کیفیتی
  مدیریت سایت دلیران تنگستان
  |
  Iran, Islamic Republic of
  |
  ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ در ۱۲:۵۰ ب.ظ
  شمایی که ادعایتان می شود، این گوی و این میدان، بیایید دست ما را در مطلب نوشتن بگیرید!
شهروند.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۸ مرداد ۱۳۹۴ در ۵:۰۳ ب.ظ
دکتر اماده ایم.ازتو به یک اشاره
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۹ مرداد ۱۳۹۴ در ۸:۰۴ ب.ظ
خوش آمدی دکتر افراشته مرد توانمند بوشهر
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین