کد خبر: DT-19654
تعداد بازدید: 74بازدید
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۴
هزينه 5 ميليارد ريالي شركت بهره‌برداري مترو براي برنامه خندوانه در حالي است كه كاركنان يك شركت پيمانكار طرف قرارداد با مترو در اعتراض به عدم دريافت حقوق خود به مدت يك سال، در مقابل ساختمان اصلي مترو دست به اعتصاب زده‌اند.

«خندوانه» در برنامه پيشين خود به رغم روال سابق حضور چهره‌هاي هنري و ورزشي شناخته شده، ميزبان يكي از مديران شركت متروي تهران بود؛ مديري كه ازقضا چندي پيش قراردادي ۵‌ميليارد ريالي را با خندوانه‌اي‌ها امضا كرده بود.

يك سالي از آغاز پخش برنامه خندوانه در شبكه تازه تاسيس نسيم مي‌گذرد و اين برنامه در تمام قسمت‌هاي پيشينش معمولا ميزبان هنرمندان و ورزشكاراني بود كه با حضور در اين برنامه به سؤالات طنز مجري پاسخ مي‌گفتند. در قسمت پيشين خندوانه اما اتفاق تعجب‌برانگيزي افتاد؛ مهمان برنامه رامبد جوان در روز ۶ خرداد‌ماه، محسن نايبي مديرعامل شركت بهره‌برداري متروي تهران بود كه به تازگي قراردادي ۵‌ميليارد ريالي را با اين برنامه امضا كرده بود.

رامبد جوان هم در برابر اين مهمان عزيزي كه بار مالي قابل‌توجهي از توليد برنامه را به دوش دارد، بدون اينكه نامي از او به عنوان اسپانسر مالي ببرد، برخلاف روال هميشه، سؤالاتي براي تبليغ مدير مترو و اقداماتش مطرح مي‌كرد. جوان كه انگار از حضور مهمان دست و دلبازش بسيار خوشحال بود، با تكيه بر عنوان دكتر براي خطاب قرار دادن او، سعي در شناساندن اين مدير شركت بهره‌برداري مترو در ميان مخاطبان برنامه‌اش داشت و در جمله‌اي هم بر اجرايي بودن مهمانش در جايگاه شغلي تأكيد مي‌ورزيد. مهمان روز ۶ خرداد برنامه خندوانه هم فرصت را مغتنم شمرد و از روساي مافوقش در شهرداري تهران و سازمان حمل و نقل ياد كرد تا در اين مجال بتواند در دل اين مديران بالا‌دستي هم جايي باز كند.

آقاي مدير در نهايت هم با تأكيد بر اينكه پله برقي‌هاي متروي تهران مشكلي ندارند و همگي در سلامت كامل به سر مي‌برند، از آداب استفاده از پله برقي براي مردم سخن گفت و به كمك مجري برنامه از مردم خواست تا از دويدن بر پله‌هاي مترو خودداري كنند و هنگام سوار شدن قطار مراتب مراعات را به جا آورند! تبليغ اين مدير شركت مترو در حالي است كه قرارداد «مشاركت در ۵۰ قسمت برنامه خندوانه در راستاي فرهنگ‌سازي در حوزه مترو و تيتراژ پاياني در چارچوب طرح كلي» به مدت شش ماه و از اسفند سال گذشته منعقد شده و در تمام اين مدت از سوي شركت بهره‌برداري متروي تهران، رسانه‌اي نشده است.

هزينه ۵ ميليارد ريالي شركت بهره‌برداري مترو براي برنامه خندوانه در حالي است كه كاركنان يك شركت پيمانكار طرف قرارداد با مترو در اعتراض به عدم دريافت حقوق خود به مدت يك سال، در مقابل ساختمان اصلي مترو دست به اعتصاب زده‌اند. در اين ميان مشخص نيست چرا هزينه‌هاي ميلياردي براي يك برنامه تلويزيوني، از نظر برخي مديران مهم‌تر از پرداخت حقوق كارگران و كاركنانشان است.

منبع: روزنامه جوان

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین