کد خبر: DT-4992
تعداد بازدید: 122بازدید
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۳
رئیس جمهور در شورای اداری بوشهر:
<p>رئیس جمهور خطاب به مسئولان استان بوشهر گفت: برای ارتقاء سرمایه‌گذاری و توسعه صنعت گردشگری، جاذبه‌های استان را بالاتر ببرید و با استفاده بهینه از سواحل استان و نیروهای متخصص در این زمینه استعدادها را در این منطقه شکوفا کنید.</p>

به گزارش دلیران تنگستان به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح دیروز در نشست شورای اداری استان بوشهر، اظهار داشت: شمال خلیج فارس باید یک منطقه مهم در کل خاورمیانه باشد و این آبراه بین‌المللی مظهر قدرت‌نمایی، توسعه و آبادانی باشد، در این راه باید با اتحاد و همدلی نسبت به جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی اقدام شود.

شمال خلیج فارس باید یک منطقه مهم برای جذب سرمایه و سرمایه‌گذاری باشد

وی بیان کرد: بدون جذب سرمایه و سرمایه‌گذاری توسعه محقق نخواهد شد و آنچه را که فناوری می‌نامیم در کنار تحقیقات دانشگاهی و تلاش نخبگان نیازمند سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی مناسب است‌.

رئیس جمهور تصریح کرد: بزرگ جلوه دادن مسائل کوچک باعث هدر رفتن انرژی و سرمایه‌ها می‌شود، هم اکنون نقدینگی در کشور وجود دارد که باید این نقدینگی‌ها جذب شوند و در مسیر پیشرفت کشور قرار بگیرند تا با یک توسعه جامع و متوازن توسعه فرهنگی و اجتماعی نیز داشته باشیم.

روحانی در این بخش از سخنانش به مسئولان استان متذکر شد: باید برای ارتقاء سرمایه‌گذاری و توسعه صنعت گردشگری، جاذبه‌های استان بوشهر را بالاتر ببرید و با استفاده بهینه از سواحل استان و استفاده از نیروهای متخصص در این زمینه استعدادها را در این منطقه شکوفا کنید.

راه‌آهن شیراز به بوشهر متصل می‌شود

وی گفت: پروژه بندرآزاد می‌تواند زمینه‌ساز توسعه و پیشرفت استان بوشهر شود و امید است روند این کار تداوم داشته باشد، استعدادهای بندری به دو برابر افزایش پیدا می‌کنند و آبخورها در سواحل و اسکله‌ها اضافه خواهند شد تا به جای شناورهای ۳۰ تنی، شناورهای ۵۰ تنی در اسکله‌ها پهلو بگیرند که همین امر می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت استان می‌شود و در کنار آن در تلاش هستیم تا راه آهن شیراز به بوشهر متصل شود.

دانشگاه‌ها به صنایع متصل شوند

رئیس جمهور اضافه کرد: بهره‌وری را باید در تمامی صنایع بالا برد، هم‌اکنون زمین‌های کشاورزی و منابع آب در کشور محدود هستند و برای رفع این مشکل باید استفاده و بهره‌وری صحیحی از منابع آبی داشته باشیم و از تکنولوژی و فناوری‌های نوین استفاده کنیم.

روحانی گفت: استان بوشهر در زمینه تولید میگو پیشتاز است و باید این صنعت را با برنامه‌ریزی مناسب و مدون تقویت کرد و در زمینه صیادی به تجهیزات جدید و مدرن مجهز شویم و در این راه قطعا در کشور و استان دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز تحقیقاتی شیلاتی و صیادی به این صنایع متصل شوند و داشته‌های علمی خود را کاربردی کنند تا تحولی شگرف را در این خصوص شاهد باشم.

حفظ فرهنگ و آثار گذشته و بالا بردن جاذبه‌های گردشگری در استان بوشهر

وی گفت: باید توجه داشت حفظ فرهنگ و آثار گذشته توجه به جاذبه‌های تاریخی و گردشگری استان بوشهر می‌تواند راه توسعه و پیشرفت استان را هموار کند، بوشهر از گذشته سرزمین تجارت، سیاحت، کشاورزی و صنعت بوده است و همه این امتیازات را باید با بکارگیری نیروهای متخصص توسعه داد و تلاش مسئولان استان در این زمینه می‌تواند موثر و کارگشا باشد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین