کد خبر: DT-54255
تعداد بازدید: 108بازدید
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۵
حجت الاسلام والمسلمین زاهددوست:
9 دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی روز بصیرت و پیوند ملت با ولایت است و ملت ایران در سایه روشن بینی، معرفت و ولایتمداری و با قدرت بصیرت توانست تمام توطئه‌‌های از قبل نوشته شده علیه نظام اسلامی را خنثی کند.

حجت‌الاسلام علی زاهددوست در آیین سیاسی و عبادی این هفته نماز جمعه شهر دلوار اظهار داشت: بصیرت یک واژه قرآنی و به معناى معرفت و شناخت عمیق است که به انسان توانایى درک حقایق و پشت‌پرده حوادث را می‌دهد.

وی اضافه کرد: این وضعیت سبب می‌شود که در تاریکی‌ها و هوای غبارآلود فتنه راه حق را از باطل به وضوح تشخیص داده و از بحران‌ها و فتنه‌ها به سلامت عبور کنیم.

امام جمعه دلوار تصریح کرد: اگر افراد یک جامعه اسلامی بصیرت کافى نداشته باشند به آسانى فریب توطئه‌هاى دشمنان را خواهند خورد و تحت تاثیر فضای ملتهب فتنه در تشخیص حق و باطل ناتوان خواهند شد.

وی ادامه داد: بنا بر روایات وظیفه خواص و نخبگان یک جامعه در آگاهى توده مردم سنگین است لذا باید با تصمیم گیری به موقع و موضع‌گیری‌های مناسب از انحراف و خدای ناکرده کج‌روی جامعه جلوگیری کنند.

زاهددوست بیان کرد: جامعه‌ و مردمی  که از بصیرت لازم برخوردار باشند، نه تنها در مشکلات و گرفتاری‌ها در دام دشمن گرفتار نمی‌شوند بلکه با چشمانی بینا حق را می‌بینند و باطل را در چهره‌‌هاى گوناگون تشخیص می‌دهند و در عمل هم با قدرت از حق، جانبدارى و از پیشوای حق اطاعت می‌کنند.

وی با تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح(ع) گفت: ما مسلمانان در سال ۲۰۱۶ از مدعیان طرفداری عیسی مسیح غیر از آتش، کشتار، خونریزی، چپاول و غارت در جامعه اسلامی و بر سر ملت‌های مظلومی چون عراق، سوریه و یمن و امثال آن چیز دیگری ندیدیم.

امام جمعه دلوار عنوان کرد: امروز مدعیان پیروی از آن حضرت طرفدار و حامی ظالم و منشاء بزرگترین ظلم‌ها در دنیا و عامل ریختن خون انسان‌های بی‌گناه هستند.

وی افزود: تاسف اینجاست که همه ظلم‌ها و جنایت در زیر چتر مسیحیت و با ادعای طرفداری از حضرت عیسی مسیح است در حالی که حضرت مسیح (ع) همواره طرفدار مظلومان و در ستیز با ظالمان و برپا کننده قسط و عدالت و به تعبیر امام راحل اقتضاى مقام مسیح، اعتراض به ظالم و بازداشتن از ظلم است.

زاهددوست با اشاره به ۹ دی روز بصیرت اظهار داشت: در بخش دلوار تنگستان با توجه به اینکه ۱۳ دی ماه سال روز سفر پر برکت مقام معظم رهبری به این منطقه است از ۹ دی تا ۱۳ دی ماه به عنوان هفته بصیرت و برکت نامگذاری شده و برنامه‌های مختلف بصیرتی به مناسبت این هفته برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: ۹ دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی روز بصیرت و پیوند ملت با ولایت است و ملت ایران در سایه روشن‌بینی، معرفت و ولایتمداری و با قدرت بصیرت توانست تمام توطئه‌‌های از قبل نوشته شده علیه نظام اسلامی را خنثی کند.

امام جمعه دلوار عنوان کرد: حماسه ۹ دی از طرفی باعث عقب راندن و یاس دشمنان انقلاب و از طرف دیگر موجب دلگرمی و امید دوستداران و علاقه‌مندان به انقلاب و نظام اسلامی شد و ثابت کرد که هیچ قدرتی توان مقابله با ملت بصیر و انقلابی ایران اسلامی را ندارد و دشمنان هرچقدر هم برنامه‌ ریزی و تلاش کنند اما سرانجام آن ذلت و خفت برای خودشان است.

وی ادامه داد: ۹ دی یک روز مردمی و متعلق به همه مردم و احزاب و جناح‌های سیاسی است.

امام جمعه دلوار افزود: همچنان که مردم در سال ۸۸ در چنین روزی با هر سلیقه و جناحی به میدان آمدند و از انقلاب و نظام اسلامی حمایت کردند امروز هم همه افراد با هر فکر و تفکر سیاسی باید در بزرگداشت یوم الله ۹ دی و در برابر این حرکت خودجوش انقلابی احساس مسئولیت کند.

زاهددوست عنوان کرد: هر کس به اصل نظام و آرمان‌های انقلاب معتقد و پایبند است باید برای بزرگداشت حماسه ۹ دی ماه در صحنه حضور فعال داشته باشد.

وی ادامه داد: نسبت به کسانی که در بزرگداشت ۹ دی سهل‌انگاری می‌کنند خوشبین نیستیم.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین