یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶- 2017 October 22
کد خبر: DT-49443
تعداد بازدید: 72بازدید
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۵
با اشاره به روز دریا نوردی
٩٠ درصد حمل و نقل جهانی از طریق دریا انجام می شود و لذا دریا دریانوردی رکن اصلی توسعه تجارت و اقتصاد در دنیاست.

٩٠ درصد حمل و نقل جهانی از طریق دریا انجام می شود و لذا دریا  دریانوردی رکن اصلی توسعه تجارت و اقتصاد در دنیاست.

استان بوشهر و خصوصا منطقه دلوار سابقه دیرینه ای در زمینه حمل و نقل دریایی و تجارت دریایی دارند و امروز هم از نعمت دریا بعنوان یک  ظرفیت بسیار مهم می توان برای اشتغال و توسعه اقتصادی منطقه نهایت بهره‌برداری و بیشترین استفاده را نمود.

با توجه به دیدگاه مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم توسعه دریا محور و شرایط و ظرفیت های بسیار مناسبی که در زمینه دریانوردی در کشور و استان ما وجود دارد مسئولان  باید تلاش کنند با یک مدیریت صحیح و عملکردی سازنده استان بوشهر در این زمینه به جایگاه واقعی خود برسد .

با اشاره به هفته نیروی انتظامی

ضمن تقدیر از زحمات و خدمات دلسوزانه نیروی انتظامی

از فعالیت ها و زحمات این نیرو در ایجاد امنیت و آرامش جامعه  و همچنین از زحمات نیروی انتظامی شهرستان و بخش در ایجاد امنیت  و خدمت به مردم و همکاری این نهاد با ستاد نماز جمعه  تقدیر و تشکر کرد.

یاد و خاطره همه شهدا و شهدای نیروی انتظامی را هم  که دراه برقراری امنیت و آرامش در کشور  و جان خود را فدا کردند گرامی می داریم.

نیروی انتظامی یک نهاد انقلابی است و به همین دلیل باید در خدمت و کنار مردم انقلابی ما باشد و به مطالبات و انتظارات مردم عنایت بیشتری کنند .

یکی از انتظارات  مردم از نیروی زحمتکش انتظامی این است که در موضوع معیشت مردم با آنان مدارا و همکاری کند که این توقع و انتظار خود بنده هم است.

مطالبه جدی دیگر مردم از نیروی انتظامی این است که با مصادیق ناامنی اخلاقی به صورت شدت و قاطعیت و بدون ملاحظه برخورد کنند متاسفانه مظاهر بد اخلاقی و بدحجابی و آلودگی های صوتی خصوصا در ساحل دریا گاهی اوقات آنقدر آزار دهنده هستند که مردم متدین ما گله مند می شوند انتظار داریم نیروی محترم انتظامی به کمک سایر نهادها تلاش های خود را در این مبحث خصوصا در ایام محرم و صفر  جدی تر کنند.

با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در درس خارج فقه درباره توصیه ایشان به یک فعال سیاسی

توصیه خیرخواهانه رهبری نباید ابزار سوء استفاده جناحی قرار گیرد.

این اقدام نشان از  ژرف اندیشی و اشراف رهبر معظم انقلاب را بر قضایا و موضوعات مختلف انقلاب و نظام اسلامی است و درایت، جامع‌نگری ایشان را اثبات می کند.

معظم له با تدبیر و هوشمندی از هر اقدام و عملی که منجر به انشقاق و دو قطبی شدن فضای جامعه شود همگان را با توصیه به خیر پرهیز می دهند و با اقتدار از نظام اسلامی و انقلاب محافظت می کنند پرهیز دادند.

این نصیحت مشفقانه بر اساس خیرخواهی، مصلحت اندیشی و جلوگیری از دو قطبی شدن فضای  کشور که در شرایط فعلی سم مهلکی است، مطرح کردند و با هوشمندی از گسترش فضای فتنه و تکرار فتنه شرم آور ۸۸ را در کشور  جلوگیری نمودند.

با اشاره به حذف درس رهبران کوچک و نام شهید والا مقام محمد حسین فهمیده از کتاب درسی آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش در این مقطع زمانی بجای پرداختن به کار تربیتی به بازیهای سیاسی روی آوراه و اولویت آنها راضی کردن برخی جریانهای سیاسی است.

متاسفانه در آموزش و پرورش استان بوشهر هم این رویه سیاسی افراطی به روشنی دیده می شود تا جای که برای جابه‌جایی یک مدیر مدرسه به دنبال ملاحظات سیاسی هستند.

چند وقت قبل یک روزنامه اسرائیلی در خواست حدف درس رهبر کوچک و نام شهید فهمیده را از کتب درسی می کند و وزارت آموزش و پرورش با بی تدبیری خواسته یا ناخواسته مطالبه احمقانه این روزنامه اسرائیلی را اجابت می کند که جای تاسف و شگفتی است.

حذف درسی که برای دانش آموزان ما شهامت و ایثار را  بیان می کند،و نوجوانان ما را با مجاهدان و شهدا آشنا می کند در حقیقت اجرای خواسته دشمن و بازی کردن در زمین آنهاست.

معلوم است که دشمن نمی خواهد فرزندان ما از نام شهید فهمیده ها و شهید رئیسعلی ها  چیزی بدانند و بدنبال حذف نام و اثر شهدا هستند اما این ما هستیم که باید خود را وامدار خون شهدا بدانیم و در  برابر مجاهدت شهدا و صبر خانواده شهدا خضوع کنیم و اجازه هیچ گونه بی حرمتی به آنان ندهیم.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین