شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶- 2017 November 18
کد خبر: DT-50808
تعداد بازدید: 112بازدید
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۵
امروز برخلاف تبلیغات دشمنان که برای حضور کم رنگ مردم و جوانان در مراسمات مذهبی و خصوصا عزاداری امام حسین (ع) تلاش می کنند، بحمدلله آحاد مختلف مردم بالاخص نسل نوجوان و جوانان، هر سال باشکوهتر و با حرارت بیشتر از سال های گذشته دراین محافل حضور پیدا می‌کنند .

دلیران تنگستان، خطبه‌های نماز جمعه این هفته دلوار
از حضور پرشور و حماسی و عاشورایی مردم و علی الخصوص جوانان این بخش درآیین های عزاداری امام حسین (ع)، که  نشان از پیوند ناگسستنی شیعیان با حسین بن علی (ع) است قدردانی می کنم.

امروز برخلاف تبلیغات دشمنان که برای حضور کم رنگ مردم و جوانان در مراسمات مذهبی و خصوصا عزاداری امام حسین (ع) تلاش می کنند، بحمدلله آحاد مختلف مردم بالاخص نسل نوجوان و جوانان، هر سال باشکوهتر و با حرارت بیشتر از سال های گذشته دراین محافل حضور پیدا می‌کنند  .

باید با همکاری بانیان؛ هیئت های عزاداری خصوصا تلاش شورای اسلامی و شهرداری در مرکز بخش؛ شرایط را برای برگزاری باشکوه عزاداری ها در روز تاسوعا و عاشورا  فراهم کرد و برای نمایش عظمت عزاداری ها باید مراسم این دو روز بویژه در روز عاشورا به صورت متمرکز و باشکوه برگزار شود.

وجود ۳ تا ۴ هیئت عزاداری در شهر و قریب ۱۰۰ هیئت عزاداری در بخش دلوار ظرفیت بسیار  بزرگی است که باید با همکاری مردم و مسئولان از وجود و حضور آنها برای نمایش عظمت و شکوه عزاداری بخش استفاده کرد.

با اشاره به هتک حرمت عده ای بی بصیرت به عاشورای حسینی در سال ۸۸

در جریان  فتنه ۸۸ عده ای بی بصیرت  مراسم عزاداری امام حسین(ع) را مورد هتک حرمت قرار دادند که در مقابل این بی بصیرتی، مردم با بصیرت ایران به پشتوانه ولایت فقیه چشم  به میدان آمدند و حماسه  ماندگار ی را رقم زدند و فتنه گران را در جای خود نشاندند.

جنایت فتنه گران در عاشورای ۸۸ و جنایت و کشتار مردم بی گناه یمن توسط سعودی ها در محرم امسال هر دو به دستور و با حمایت آمریکا  اقدام شده است و همه آنان فرمانبردار آمریکا و صهیونیست ها هستند .

با اشاره به ۲۳ مهرماه سارروز شهادت پنجمین شهید محراب حضرت آیت الله اشرفی اصفهانی امام جمعه وقت کرمانشاه  در سال ۱۳۶۱

این عالم گرانقدر پس از ۸۰ سال زندگی پرافتخار و سالها خدمت به اسلام و قرآن، توسط یکی از مزدوران آمریکا و منافقین کوردل ۲۳ مهر ماه ۱۳۶۱ در سنگر نماز جمعه و در محراب نماز به فیض عظیم شهادت نائل آمد نامش به عنوان پنجمین شهید محراب در تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی ثبت شده است.

۲۹ مهر ماه در گذشت عالم مجاهد و وارسته آیت الله مهدوی کنی

با اشاره به ۲۴ مهر روز پیوند اولیاء و مربیان

پیوند اولیاء و مربیان در تقویت سطح علمی و تربیتی  دانش‌آموزان بسیار مؤثر است و باید این پیوند در طول سال تحصیلی برقرار و مستمر باشد.

بدون تردید امروز کانون اصلی جنگ نرم دشمنان مدرسه است و برای مقابله با جنگ نرم دشمن و کمک به توفیقات آموزش و پرورش در تربیت فرزندانمان بر مبنای دین و اخلاق؛ باید شاهد مشارکت دو سویه اولیاء و مربیان در سطح مدارس باشیم.

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در تربیت و موفقیت دانش آموزان  پیوند صمیمانه خانه و مدرسه و  ارتباط مستمر اولیاء دانش‌آموزان با معلمان و مربیان است که متاسفانه این‌ مسئله در بسیاری از مدارس با بی توجهی برخی اولیاء و بی برنامگی مدارس کم رنگ شده است.

هرگز نباید به این مسئله بصورت سطحی و کم اهمیت نگاه کرد بلکه مدارس باید با برنامه‌ریزی مستمر ضرورت این امر مهم را بیش از پیش برای والدین تشریح کنند و والدین هم باید با حساسیت کامل به این موضوع مهم اهتمام کنند و ضمن ارتباط مستمر با مدارس نسبت به کیفیت علمی و تربیتی فرزندان خود از مدرسه مطالبه گر باشند.

با اشاره به ۲۶ مهرماه روز تربیت بدنی و ورزش

اسلام در کنار توجه به جنبه های روحانی انسان ها، به موضوع  تربیت جسمانی و ورزش نیز توجه اکیدی دارد.

عقل سالم در بدن سالم وجود دارد، و امروز منشاء بسیاری از بیماری های انسان تنبلی و کم تحرکی است لذا ما نیز طبق تاکیدات الهی باید تلاش کنیم تا  روح و جسم مان سالم و با نشاط بمانند.

ترویج ورزش همگانی یک ضرورت است لذا باید در مدارس، مساجد و مکان های عمومی بدنبال ترویج ورزش و فرهنگسازی برای انس همه آحاد جامعه به ورزش باشیم.

از همت اداره ورزش و جوانان  و همچنین ورزشکاران و هیات های ورزشی در استان؛ شهرستان و بخش که با دست خالی و همتی عالی برای ورزش این استان آبروداری می کنند تشکر نمودند و از این عزیزان می خواهم تا تمام توان و کوشش خویش را تا رساندن این بخش به قله های افتخار  و جایگاه واقعی جوانان خود به کار گیرند.

افتخار آفرینی ورزشکاران این بخش در رشته های مختلف در سطح استان و کشور بویژه فوتبال بزرگسالان  و فوتبال هفت نفره که با تلاش موفقیت آمیز یک بازیکن از بخش دلوار وچند بازیکن هم استانی در صحنه های بین المللی حائز مقام ارزشمندی شدند نباید    از چشم مسئولان ورزش استان و کشور پنهان بماند.

لذا از مسئولان ورزش استان و کشور می خواهم به این جوانان مستعد توجه و عنایت بیشتری داشته باشند و آنگاه درخشش و موفقیت های پی در پی آنان را ببینند.

با اشاره به انتصاب سرپرست محترم  بخشداری

ایشان بحمدلله به مشکلات و کمبودهای مردم بخش اشراف کاملی دارند و با روحیه عمرانی و بدون داشتن حاشیه های سیاسی ؛انگیزه خوبی برای کار و خدمت دارند که برای ایشان آرزوی موفقیت می کنم.

با توجه به حضور نماینده محترم مردم شریف دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی

از تلاش ها و پیگیری‌های ایشان برای رفع مشکلات و کمبودهای مردم و منطقه تشکر و قدردانی می کنم.

بخش دلوار  دارای پیشینه تاریخی بلند و مزین به نام سردار مومن و شجاع جنوب سردار شهید رئیسعلی دلواری است لذا شایسته يك احترام و عنایت ويژه اي است  .

با اشاره به اهم مشكلات بخش دلوار

همدلي و همكاري و پيگيري مستمر مسئولين  استان و شهرستان  عامل حركت سريع در جهت رفع نياز ها و مشكلات مردم است  و از نماينده محترم مردم در مجلس شوراي اسلامي خواستار پيگيري رفع مشكلات اساسی بخش دلوار هستیم.

مردم منطقه مردمی متدین،محجوب،پرحیا و کم توقع و ولایتمدار  هستند و همیشه در  صحنه های انقلاب و نظام اسلامی فعال بوده و  آن را جزو افتخارات خود میدانند.

رکود و بیکاری دو مشکل عمده ی کشور است .مسئله اشتغال جزو مهمترین مشکل جوانان این منطقه است. که باید برای آن چاره جویی شود.

بحران و معضل آب در بخش خصوصا در روستاها زیبنده نظام اسلامی نیست بعد از ۳۸ سال از عمر با برکت انقلاب مردم برخی روستاهای بخش برای ذخیره آب به آب انبار و برای شستشوی ظرف و لباس خود به دریا پناه می برند برخی خانواده ها به دلیل کم آبی به شهر ها مهاجرت کرده اند مسئولان به جای واکنش و توجیه این بحران؛ فکری اساسی کنند. وعده آقای استاندار برای  نصب دستگاه  آبشیرنکن باید از ادامه بحران در  تابستان آینده جلوگیری کند.

مسئله راه مواصلاتی محور بوشهر به دیر و اتصال آن به شهر دلوار و روستاهای بخش جدی گرفته شود آمار جان سپردن مردم در این جاده فاقد استاندارد و پر ترافیک نگران کننده است.

موضوع معیشت و نان شب مردم بصورت کارشناسی و در اسرع وقت ساماندهی شود نان و معیشت مردم شوخی گرفته نشود مردم خطه ساحل از مسئولان توقع زیادی ندارند اما برای  معیشت آنها چاره جویی کنید.طرح آقای استاندار طرح جامعی است امیدوارم نمایندگان محترم هم برای اجرایی شدن این طرح حمایت و همراهی کنند.

آقای دکتر شهریاری جلوی کسانی که مردم متدین و موکلان جنابعالی را مفسد و قاچاقچی می خوانند به پشتوانه مردم بایستید. مردم حاضرند نانی در سفره شان نباشد اما این انگ زشت و نابجا را به آنان نچسپانند.

توسعه و تامین تجهیزات مرکز بهداشت و درمانی شبانه روزی دلوار برای یک شهر و ۴۰ روستا لازم و ضروری است .

آقایان بگویند از اعتبارات طرح تحول نظام سلامت چرا نصیب سلامت این مردم نشده است.

کمبود پزشکان متخصص، راه‌اندازی داروخانه شبانه‌روزی و فرسودگی  آمبولانس‌ها هم از دیگر مشکلات درمانی این بخش است.

از حیث فرهنگی محرومیت مساجد و کمبود خانه های عالم؛ و صرورت راه اندازی کتابخانه در روستاهای پر جمعیت و صردرت احدای مصلی جمعه جزء مسائلی است که باید به آن عنابت شود.

کمبود زیر ساخت ها و امکانات ورزشی هم در این بخش مشهود است و انتظار بحق جوانان توجه به موصوع ورزش و امکانات ورزشی است.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین