کد خبر: DT-53602
تعداد بازدید: 252بازدید
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۵
حجت‌الاسلام والمسلمین زاهددوست : به تعبیر رهبر عزیز انقلاب شهدای مدافع حرم برخوردار از روحیه غیرت دفاع از حریم اهل بیت و بصیرت و آگاهی از واقعیت های جهان اسلام و همچنین شوق و اشتیاق برای رسیدن به مقام شهادت بودند که تکریم و احترام خاص به آن عزیزان لازم است.

خطبه‌های نماز جمعه این هفته دلوار به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین زاهددوست

با اشاره به  ۲۰ آذر سالروز شهادت شهید محراب حضرت آیت‌الله دستغیب

سخنرانی‌های روشنگرانه شهید محراب حضرت آیت‌الله دستغیب باعث رسوایی منافقین و دگراندیشان شد لذا کینه این عالم دینی را به دل گرفتند واو را در محراب عبادت به شهادت رساندند.

کتاب‌های ارزشمند این شهید بزرگوار به‌عنوان گنجینه‌ای ارزشمند در اختیار ماست که باید زمینه بهرهبرداری از این آثار در مدارس و دانشگاه‌ها فراهم نماییم .

با اشاره به میلاد نبی مکرم اسلام  و آغاز هفته وحدت

پیامبر اکرم(ص) تا پایان عمر شریف شان همواره نسبت به وحدت و اخوت میان مسلمانان تاکید داشتند زیرا در سایه وحدت و برادری   برکات بسیاری نصیب امت اسلام می شود و هیچ قدرتی جرات دست درازی به بلاد اسلام را نخواهد داشت.

با اشاره به دیدار صمیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی با خانواده شهدای مدافع حرم

اين ديدار صميمانه كه با هدف تجليل
از خانوادههاي شهداي مدافع حرم صورت گرفته است،
نشان از قدرشناسی نظام اسلامي و در راس آن رهبر عزیز و بصیرت آفرین انقلاب اسلامی از جوانان و عزیزانی است که برای دفاع از حریم اهل بیت و امنیت مرزهای ایران اسلامی جوانمردانه به پا خواستند و با تقدیم جان خود از ارزش‌های دینی دفاع نمودند. و نیز قدردانی از گذشـــت خانواده هاي شهداي مدافع حرم و كساني است كه عزيزان خود را در راه دفاع از حريم
دين و امنيت مردم ، از دست داده اند.

به تعبیر رهبر عزیز انقلاب شهدای مدافع حرم برخوردار از روحیه غیرت دفاع از حریم اهل بیت و بصیرت و آگاهی از واقعیت های جهان اسلام و همچنین شوق و اشتیاق برای رسیدن به مقام شهادت بودند که تکریم و احترام خاص به آن عزیزان  لازم است.

با اشاره به افتتاح ساختمان اولین حوزه علمیه شهرستان تنگستان به نام ریحانه النبی ( خواهران) با حضور آیت الله صفایی بوشهری
تاسیس و راه اندازی این فضاهای فرهنگی و معنوی به معنویت افزایی و رشد و پیشرفت فرهنگی در جامعه کمک می کند که لازم می دانم از تلاش های امام جمعه محترم شهر اهرم و مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران استان و همکاری همه مسئولین و کسانی که در این زمینه همکاری نموده اند تشکر و قدردانی نمایم. امیدوارم شرایط تاسیس نظیر این فضای معنوی( حوزه علمیه خواهران) در سایر شهرها خصوصا در زادگاه سردار شهید رئیسعلی دلواری نیز با همکاری همه عزیزان هر چه زودتر فراهم گردد.

با اشاره به بد عهدی و پیمان شکنی  آمریکا  و تمدید تحریم ها

تأکید قرآن کریم بر مکر و حیله دشمنان نباید مورد غفلت قرار بگیرد بارها مقام معظم رهبری در خصوص عهدشکنی طرف مقابل در برجام هشدار داده و در آیات قرآن نیز این مسئله به روشنی بیان شده است.

امروز شاهد تحقق پیش بینی مقام معظم رهبری هستیم که ایشان با تکیه بر آیات قرآن کریم همواره از اعتماد به دشمن و خوشبینی به آنان شدیدا جامعه و خصوصا مسئولان نظام اسلامی را نهی می فرمودند.

بطور کلی هر جا از دستورات قرآن و توصیه های پیامبرگونه رهبرمان فاصله بگیریم ندامت و پشیمانی زود هنگام دامن ما را خواهد گرفت و نتیجه آن چیزی جز شکست و ذلت نخواهد بود.

از خصوصیات مومن این است که از اشتباهات و گرفتاریهای خود درس عبرت بگیرد و از آن برای موفقیت آینده استفاده کند و امروز نقض برجام و اثبات بدعهدی دشمن برای مسئولان ما باید یک درس و عبرت فراموش ناشدنی و دائمی باشد.

اگر از مجموعه هزینه ها ، خسارت ها و وقت ارزشمندی که از ملت و نظام اسلامی برای تحقق برجام بر ما تحمیل شده است نتیجه آن تنها اثبات بد عهدی و قابل اعتماد نبودن همیشگی آمریکا و استکبار برای مسئولان ما باشد شاید خسارت ها قابل تحمل خواهد بود.

خصوصیت حیوانات درنده از جمله سگ های حار این است که اگر موقع حمله کردن ؛ انسان در برابرش استقامت کند و محکم بایستد مایوس می شود و  بر می گردد و کوتاه می آید اما اگر انسان کم تجربه گی کند و با دستپاچگی از خودش ضعف و ترس نشان دهد آن سگ حار به قصد دریدن و آسیب رساندن به انسان حمله می کند و جلو می آید و تا به انسان آسیب نرساند عقب نمی رود. و امروز خصوصیات دشمنان ما  همان خصوصیت حیوانان درنده و سگ حار است و باید در مقابلشان مشت گره کرد و با هوشیاری ایستادگی کرد تا عزت کشور و منافع ملت حفظ شود و الا دشمن‌ همواره برای آسیب رساندن و ضربه زدن به ملت ایران و نظام اسلامی در کمینگاه نشسته است.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین