جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶- 2017 November 24
کد خبر: DT-24528
تعداد بازدید: 97بازدید
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۴
<p class="nwstxtlead">در آیینی با حضور مسئولان، خبرنگاران دشتستان و آبپخش تجلیل شدند.</p>
&nbsp;

بخشدار آبپخش پیش از ظهر امروز در آئین تجلیل از خبرنگاران دشتستان با تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاران منادیان آزادی اطلاعات هستند و با عمل به رسالت‌های سنگین خود نقشی انکارناپذیر در ارتقای دانش عمومی جامعه ایفا می‌کنند.

علی مردانلو افزود: صداقت، شفافیت در کار،‌ امانتداری و تعهد به جامعه از ویژگی‌های یک خبرنگار شاخص است و همه خبرنگاران دشتستان این ویژگی‌ها را دارا هستند.

بخشدار آبپخش خاطرنشان کرد: تقویت روحیه مطالبه‌گری مردم از رسالت‌هایی است که رسانه‌های یک جامعه به عهده دارند و با عمل به این رسالت جاده توسعه جامعه هموار می‌شود.

مردانلو با اشاره به نامگذاری روز خبرنگار در تقویم رسمی کشور بیان داشت: نامگذاری ۱۷ مردادماه به‌‌ نام روز خبرنگار در تقویم رسمی کشور به منزله پاسداشت آزادی بیان در ایران اسلامی است.

وی اضافه کرد: خبرنگاران در جامعه امروزی نقش رابط مردم و دولتمردان را به عهده دارند و انتقال عملکرد نظام به مردم و همچنین مطالبات مردمی به دولتمردان را به عهده دارند.

بخشدار آبپخش گفت: امروز شاهد هجمه‌ وسیع رسانه‌های معاند و خارجی علیه دستاوردهای نظام اسلامی هستیم و رسانه‌‎ها باید این هجمه‌ها را خنثی کنند.

مردانلو اذعان داشت: رسانه‌های معاند با تمام قوا درصدد کم‌رنگ جلوه دادن خدمات نظام به مردم هستند و خبرنگاران باید آحاد جامعه را در جریان خدمات ارزشمند نظام اسلامی قرار دهند.

وی با تاکید بر ضرورت انتقاد در جامعه عنوان کرد: در سطح محلی از رسانه‌ها انتظار داریم با نقدهای منصفانه و سازنده مسئولان را در خدمت‌رسانی بیشتر و بهتر به مردم یاری کنند.

بخشدار آبپخش بیان داشت: نقد سازنده و ارائه راهکار برای جبران نواقص توسط رسانه‌ها باعث افزایش رونق و توسعه چشمگیر شهرستان خواهد شد.

مردانلو در پاسخ به سوالات خبرنگاران در ارتباط با وضعیت تعاونی خرمای شقایق آبپخش گفت: موضوع بسته‌بندی خرما از دغدغه‌های اساسی کشاورزان آبپخشی است و در ماه‌های گذشته پیگیری‌های وسیعی در این زمینه انجام داده‌ایم.

وی ادامه داد: این واحد بسته‌بندی در حال حاضر ۷۰۰ میلیون تومان به بانک کشاورزی شبانکاره بدهی دارد و پرداخت این میزان بدهی شرط لازم برای تداوم فعالیت این واحد صنعتی است.

مردانلو تصریح کرد: در ماه‌های گذشته افرادی از بخش آبپخش آمادگی خود را برای خریداری و راه‌اندازی این واحد صنعتی اعلام کرده‌اند، ولی به دلیل اینکه نشست مجمع عمومی سهامداران برگزار نشده، تاکنون این امر محقق نشده است.

وی گفت: با مسئولان بانک کشاورزی در راستای رفع مشکلات این واحد صنعتی کشاورزی مذاکراتی داشته‌ایم و درصورت پرداخت بدهی بانکی بدون هیچ مشکلی شرکت تعاونی بسته‌بندی خرمای شقایق به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

مردانلو عنوان کرد: طی بازدیدهای دوره‌ای که از کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای آبپخش داشته‌ایم، شاهد استقبال خوب جوانان و دانشجویان آبپخشی از این دوره‌ها بوده‌ایم.

وی ادامه داد: پیگیری برای اشتغال جوانانی که دوره‌های فنی و حرفه‌ای متناسب با نیازهای صنعت نفت را گذرانده‌اند، در پارس جنوبی و صنایع پیرامونی از اولویت‌هایی است که با جدیت تمام دنبال خواهیم کرد و امیدواریم این امر سبب کاهش مشکل جوانان آبپخش شود.

بخشدار آبپخش در ارتباط با مشکل سنددار شدن اراضی مسکونی آبپخش گفت: تسهیل و تسریع در روند سنددار شدن منازل و اراضی مسکونی شهر آبپخش از مصوبات سفر استاندار بوشهر به آبپخش است و اقدامات کارگشا در این زمینه صورت گرفته است.

مردانلو بیان داشت: در روزهای گذشته شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر آبپخش دیداری با سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر داشته‌اند و مقرر شده که با استقرار کارشناسان اداره کل راه و شهرسازی استان در شهرداری آبپخش روند رفع مشکل اسناد اراضی مسکونی آبپخش تسریع شود.

وی افزود: امیدوارم با تعامل سازنده‌‎ای که در راستای رفع این مشکل صورت گرفته، در آینده نزدیک شاهد رفع تمام و کمال مشکل اسناد اراضی مسکونی در آبپخش باشیم.

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین