چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶- 2017 November 22
کد خبر: DT-9347
تعداد بازدید: 36بازدید
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۳
<p>همزمان با آنکه رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید، کشورش در حال جنگ با اسلام نیست، یک فرد نژادپرست دیگر آمریکایی با چاقو به 2 مسلمان دیگر حمله‌ور شد و آنان را به قصد کُشت مجروح کرد.</p>
چهار روز پس از حادثه «چپل هیل» که در آن سه دانشجوی مسلمان در نزدیکی دانشگاه «کارولینای شمالی» به جرم مسلمانی کشته شدند یک مرد آمریکایی دیگر، اهل دترویت از ایالات میشیگان در نزدیکی مرز کانادا، بعد از محرز شدن مسلمان بودن دو مرد دیگر با نیت قتل، با ضربات چاقو به آنان حمله‌ور شد.

این دومین حادثه مسلمان‌کشی طی ۱۰ روز گذشته در آمریکایی است که «باراک اوباما» رئیس جمهوری آن می‌گوید، کشورش درحال جنگ با اسلام نیست.

این خبر نیز مانند اخبار حادثه «چپل هیل» با بی‌توجهی رسانه‌های آمریکایی روبه‌رو شده است و پایگاه خبری دترویت‌پرس چهار روز پس از وقوع حادثه، خبر آن را منتشر کرد و نوشت، یک مرد ۵۲ ساله و یک مرد ۵۱ ساله دیگر اهل دترویت در ایستگاه اتوبوس با ضربات چاقوی یک فرد نژادپرست بشدت زخمی شدند.

روز گذشته (چهارشنبه) دیترویت پرس با انتشار این خبر نوشت حمله به دو مرد مسلمان در حالی که در ایستگاه اتوبوس ایستاده بودند به دست یک فرد نژادپرست مورد حمله و اصابت ضربات چاقو قرار گرفتند.

قاتل مردی ۳۹ ساله است که مرد ۵۲ ساله را با ۵ ضربه چاقو، یک ضربه به صورت، یک ضربه به گردن و سه ضربه دیگر به پشت وی، به نیت قتل به وی حمله‌ور شد. مرد ۵۱ ساله دیگری که سعی داشت از فرد اول دفاع کند نیز از ناحیه دست مورد اصابت قرار گرفته و هر دو مسلمان، به بیمارستان منتقل شدند.

«ترنس لاوارون» فرد ضارب است که دقایقی بعداز حمله‌ور شدن به این افراد مسلمان، توسط پلیس در خیابان‌های اطراف دستگیر و چهارشنبه دادگاهی در دترویت به جرم اقدام به ضرب و جرح با نیت قتل و هم چنین به جرم حمل سلاح‌های خطرناک، مجرم شناخته شد.

قربانیان گفتند که فرد مظنون پیش از اقدام به وارد کردن ضربات چاقو از آنان درباره مسلمان بودن آنان سوال کرده بود و بعداز آن‌که دانست این افراد مسلمان هستند به طور وحشیانه به آنان حمله‌ور شد که به دلیل شدت جراحات هر دو به بیمارستان منتقل شدند.

دادگاه فرد ضارب را به پرداخت یک میلیون دلار محکوم کرد و در حال حاضر اف بی آی در حال بررسی این ماجراست؛ اگر محرز شود نیت فرد ضارب ارعاب نژادی بوده است، نوع اتهام وی از دسته جرایم فدرال خواهد بود.

این حادثه فقط به فاصله چهار روز از کشته شدن سه دانشجوی کارولینای شمالی اتفاق افتاد که سکوت رسانه‌ها و مقامات رسمی آمریکا ، انتقاد شدید جامعه مسلمانان آمریکا و رسانه‌های جهان اسلام را برانگیخت.

سه دانشجوی آمریکایی ۲۳ ساله، ۲۱ ساله و ۱۹ ساله (یک زن و شوهر و یک خواهر) سه‌شنبه (۲۱ بهمن) در نزدیکی دانشگاه «کارولینای شمالی» در «چپل هیل» مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و کشته شدند. مهاجم، فردی بود ۴۶ ساله به نام «کریگ استفن هیکس» که مدام علیه اسلام و مسلمانان، مطالبی در فیس‌بوک خود نوشته است.

منبع: مشرق
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین