کد خبر: DT-23392
تعداد بازدید: 57بازدید
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۴
<p class="nwstxtlead">مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از حضور یک بوشهری در مسابقات جهانی مهارت در برزیل خبر داد.</p>
&nbsp;

عبدالرسول کازرونیان ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: چهل و سومین دوره مسابقات جهانی مهارت فنی و حرفه‌ای هشتم مرداد سال جاری در برزیل برگزار می‌شود و نرگس دوست محمدی در رشته فناوری گرافیک به‌عنوان تنها شرکت‌کننده استان بوشهر در جمع ۱۷ نفره تیم ملی ایران در این مسابقات شرکت خواهد کرد.

وی بیان کرد: همچنین کارگرزاده از استان بوشهر نیز به‌عنوان کارشناس داوری شبکه‌های کامپیوتری در این مسابقات شرکت خواهد کرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر بیان کرد: ۲ طرح آموزشی جدید در سطح کشور هم در حال اجراست که شامل طرح فاطر برای آموزش فرزندان همکار در سازمان فنی و حرفه‌ای و دیگری هم طرح انفال است که با عنوان آموزش فنی و حرفه‌ای نیاز مشارکت فعال اقتصادی زنان به‌منظور اشتغال پایدار اجرا خواهد شد.

کازرونیان در ارتباط با همکاری آموزش فنی و حرفه‌ای با مسئولان پارس جنوبی برای اشتغال نیروهای جویای کار در استان بوشهر گفت: مشکلی که در این زمینه وجود دارد، این است که شرکت‌های نفت و گاز فرصت محدودی را برای معرفی افراد ماهر جویای کار مشخص می‌کنند و این مدت کوتاه حدود یک یا دو هفته فرصت کمی برای اطلاع‌رسانی به‌منظور حضور افراد ماهر جویای کار در پارس جنوبی است.

وی گفت: زمینه اشتغال برای ۴۰ تا ۴۵ درصد حرفه‌های تخصصی فنی و حرفه‌ای در استان به‌ویژه در عرصه‌های نفت و گاز مهیا است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر در ارتباط با توسعه آموزش فنی و حرفه‌ای در روستاها بیان کرد: در سال جاری برنامه داریم، ۳۱۰ هزار نفر دوره آموزش فنی و حرفه‌ای برای ۱۵۰۰ تا ۲ هزار نفر را در روستاهای استان برگزار کنیم.

کازرونیان در ارتباط با تفاهم‌نامه آموزش نیروهای جویای کار در نیروگاه اتمی و صنایع نفت و گاز استان بوشهر اضافه کرد: بر اساس یکی از این دو تفاهم‌نامه، نیروگاه اتمی در مدت ۵ سال، ۸ هزار ‌نیروی موردنیاز‌ برای اشتغال در دو نیروگاه جدید بوشهر را آموزش می‌دهد.

وی ادامه داد: در پنج سال آینده پیش‌بینی ۱۸ تا ۲۰ هزار نفر نیرو برای اشتغال در صنایع نفت و گاز استان بوشهر شده ‌که قرار است وزارت نفت رشته‌های مور نیاز برای آموزش را اعلام کند.

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین