کد خبر: DT-34444
تعداد بازدید: 91بازدید
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۴
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای بوشهر گفت: بارندگی‌های اخیر در استان بوشهر ضمن اینکه سبب پرآب کردن سدهای تغذیه مصنوعی شد حجم ذخیره آب سد رئیسعلی دلواری به ۲۴۰ میلیون متر مکعب رساند.
سد رئیسعلی

به گزارش دلیران تنگستان: حسین باشی‌زادگان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه بارندگی‌های فصل آبی امسال نوید بخش سالی خوب برای کشاورزان و دامداران است اظهار داشت: این بارندگی‌ها ضمن اینکه سفره‌های زیرزمینی آب استان بوشهر را تقویت کرد سبب خوشحالی کشاورزان و دامداران شد.

وی با بیان اینکه بارندگی‌های فصل آبی امسال ۱۸ سد تغذیه مصنوعی استان بوشهر را  پر آب کرد گفت: بارش ۲۰۶ میلیمتری باران در استان بوشهر ۱۸ سد تغذیه مصنوعی استان بوشهر را پرآب کرد بگونه‌ای که تعدادی از این سدها برای نخستین بار آبگیری شدند.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با بیان اینکه بیش از ۵ میلیون متر مکعب آب در سدهای تغذیه مصنوعی ذخیره شد گفت: این بارش‌ها بیش از ۹۰ میلیون متر مکعب روان آب را وارد سد رئیسعلی دلواری کرد و حجم ذخیره این سد را به ۲۴۰ میلیون متر مکعب افزایش داد.

باشی‌زادگان از افزایش ۴۷ درصدی میزان بارش باران در استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: میزان بارش در سال آبی امسال نسبت به سال قبل  ۴۷ درصد افزایش دارد.

وی از پرآب شسدن رودخانه‌های استان بوشهر خبرداد و گفت: رودخانه‌های استان بوشهر به سبب بارش‌های مناسب در فصل پاییز و زمستان سیلابی شدند که حوزه دشت پلنگ دشتستان و رودخانه باهوش تنگستان بیشترین سیلاب  داشته‌اند.

معاون شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر افزود: رودخانه حله که خشک شده بود با بارش‌های مناسب اخیر پرآب شد و شاهد نفس احیاء شدن این روخانه تالابی استان بوشهر هستیم.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین