کد خبر: DT-23497
تعداد بازدید: 387بازدید
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۴
امام جمعه اهرم:
<p class="nwstxtlead">وی افزود: همواره نقش پدرانه را که برای همه گروه ها قائلم را حفظ خواهم کرد / امیدوارم از صحبت های اخیر بنده برداشت سیاسی نشده باشد</p>
&nbsp;

حجت‌الاسلام عیسی راستگو در خطبه‌های نماز این هفته شهر اهرم اظهار داشت: هشت شوال مصادف است با تخریب حرم و بارگاه نورانی ائمه بقیع (ع) توسط گروه ضاله و گمراه وهابیت که این جنایت بزرگ را مرتکب شدند.

امام جمعه اهرم افزود: گروه وهابیت قبور ائمه بقیع (ع) همسران، فرزندان و صحابه رسول خدا در مدینه و در بسیاری از شهرهای عربستان را تخریب کردند.

وی افزود: امروز مراکز وهابیت در جهان به کانون فتنه و توطئه علیه مسلمانان و کانون ترویج  اشرافیت و اسلام ابوسفیانی و ایجاد خشونت، کشتار، تجاوز، قتل و بیرحمی تبدیل و جزو آئین وهابیت شده است.

راستگو ادامه داد: وهابیت به مکتب گمراهی تبدیل شده که خداوند شر وهابیت گمراه و خبیث را انشاءالله از سر همه مسلمانان کوتاه کند.

امام جمعه اهرم با اشاره به ۵ مردادماه سالروز برگزاری نخستین نماز جمعه در کشور گفت: ۵ مردادماه به نام روز نماز جمعه نامگذاری شده است، کسی فکر نمی‌کرد بعد از سه دهه از عمر پربرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران این شجره طیبه نماز عبادی و سیاسی جمعه  این همه شاخه و برگ داشته باشد.

وی افزود: امروز همه جای کشور نماز جمعه برگزار می‌شود و روزی برسد که نماز جمعه به کانونی پر قدرت و تاثیرگذار در محیط  داخل، منطقه و در جهان تبدیل شود.

امام جمعه اهرم افزود: نماز جمعه پایگاه معنویت، اجتماع مسلمین و مقاومت مسلمانان است، حضور در نماز جمعه به معنای قبول حکومت اسلامی است و هر مسلمانی که روز جمعه در نماز شرکت می‌کند، به معنای تجدید بعیت با ولی امر مسلمین و حاکم جامعه اسلامی است، چون این نماز علاوه براینکه عبادی است، یک نماز سیاسی نیز است.

وی ادامه داد: نماز جمعه سیاست‌های نظام اسلامی را تبلیغ کرده و اگر کسی بینش جدایی دین از سیاست را داشته باشد، نمی‌تواند منصب امامت جمعه را داشته باشد.

راستگو عنوان داشت: نماز جمعه باید آزادی‌بخش باشد، اوضاع و احوال سیاسی مسلمین باید در نماز جمعه برای مردم تشریح، روشن و شفاف گفته شود.

امام جمعه اهرم ادامه داد: جریان‌های سیاسی و توطئه‌های دشمنان  و اوضاع دنیای اسلام باید در نماز جمعه تشریح شود.

وی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند نمازهای جمعه در هر نقطه و هر جای کشور که اقامه می‌شود، بخشی از کار دستگاه رهبری را در این کشورانجام می‌دهد و مردم را توجیع می‌کند و به استقامت وا می‌دارد و به حرکت و تلاش تشویق و دشمنان را نسبت به نفوذ در اذهان مردم مایوس می‌کند.

وی به شش مردادماه هفته کارآفرینی و ترویج آموزش فنی و حرفه‌ای که علاج مشکلات است، پرداخت و افزود: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید دنبال کار آفرینی باشیم، ایجاد کار و افزایش تولید می‌تواند گره از مشکلات اقتصادی جامعه باز کند.

DSC03428 (Copy)   DSC03430 (Copy) DSC03431 (Copy) DSC03433 (Copy) DSC03434 (Copy) DSC03435 (Copy) DSC03436 (Copy) DSC03437 (Copy) DSC03457 (Copy) DSC03456 (Copy) DSC03455 (Copy) DSC03449 (Copy) DSC03448 (Copy) DSC03447 (Copy) DSC03461 (Copy) DSC03463 (Copy) DSC03466 (Copy) DSC03467 (Copy) DSC03470 (Copy)

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین